مراسم غبار رویی مزار شهدای گمنام دانشگاه برگزار شد

مراسم غبار رویی مزار شهدای گمنام دانشگاه، با حضور هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی تهران و رئیس و معاونین دانشگاه تهران برگزار شد.

 

مراسم غبار رویی مزار شهدای گمنام دانشگاه، با حضور هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی تهران و رئیس و معاونین دانشگاه تهران بعد از برپایی نماز ظهر و عصر روز یکشنبه ۱ مهرماه ۹۷ در مسجد دانشگاه تهـران برگزار شد.

در این مراسم دکتر کریمی، رئیس دانشگاه  علوم پزشکی تهران گفت: در اینجا نوشته شده شهدای گمنام حیفم آمد که نگویم اینها گمنام نیستند، بلکه کاملا برای ما آشنا هستند. چرا که وقتی به سال های نه چندان دور برمی گردم، به زمان فتح المبین به رمضان، مسلم ابن عقیل، خیبر، والفجر مقدماتی به والفجر ۱،۲،۳،۸،۹،۱۰ کربلای ۱،۲،۴،۵ و به هر کدام از عملیات ها، کمی ذهنم را فعال می کنم، می بینم اینها خیلی آشنا هستند. نمی دانم چرا اسمشان را بر روی مزار، شهدای گمنام گذاشته اند. شاید برای عده ای گمنام باشند ولی برای نسل من کاملا آشنا هستند.

رئیس دانشگاه افزود: امیدوارم  تنها به بیان خاطرات آن دوران اکتفا نکنیم، بلکه بتوانیم در عمل به اندیشه ها، اعتقادات و رفتارهای آن عزیزان که امروز اسمشان را گمنام گذاشته ایم عمل کنیم.

دکتر کریمی ادامه داد: به یاد دارم در ایام مهر در عملیات مسلم ابن عقیل، بیماری را در اورژانس خط مقدم پانسمان می کردم که پای راستش از بالای ران قطع شده بود. کمی آرام کار می کردم؛ به من تذکر داد که عجله کن چرا اینقدر آرام کار می کنی. گفتم چرا مگر کجا می خواهی بروی؟ گفت: جنازه برادر شهیدم در ماشین است و می خواهم همراه او بروم! ایشان با روحیه ای قوی اصلا نگران قطع پایش نبود. حال آنکه برای من دانشجوی دانشگاه تهران که در این محیط بزرگ شده ام و در انقلاب و پیش از انقلاب صحنه های اینگونه را دیده بودم این نکته بسیار آموزنده بود.

وی افزود: خاطره دیگری از عملیات خیبر در ایام عید در جزیره مجنون دارم. آن روزها از روی پل، یازده کیلومتر پیش رفته بودیم و از خانواده هیچ خبر نداشتیم.  معمولا هم عادت به تلفن کردن نداشتم. وقتی از جزیره مجنون سالم برگشتیم چون ایام عید بود و از خانواده بی خبـر بودیم، یکی از همکاران چشم پزشک در سپاه که خدا رحمتشان کند، به من و یک نفر دیگر که از مجنون سالم برگشته بودیم گفت: به ستادی که قرار بود از آنجا به سمت تهران حرکت کنیم بروید و به خانواده هایتان تلفن  کنید و خبر سلامتتان را اعلام کنید. ما هم به اتاقی که تلفن داشت رفتیم. وقتی وارد اتاق شدیم برادری جلوی ما را گرفت و گفت برادر کجا؟ گفتیم دکتر فلانی گفت که به خانواده تلفن بزنید، گفت اصلا اصلا مگر با بیت المال می شود شوخی کرد، قابل توجه آنهایی که امروز بیت المال دستشان است!

دکتر مقیمی مدیر دفتر امور ایثارگران دانشگاه، در حاشیه این مراسم گفت: همه ساله برنامه متعددی همزمان با هفته دفاع مقدس از سوی دفتر امور ایثارگران دانشگاه برگزار می شود که یکی از برنامه های معمول این ایام ادای احترام و میثاق با شهدا است و این برنامه نیز به همین مناسبت بود و برنامه میثاق با شهدا و ادای احترام به همه ایثارگران و عزیزانی که صبر کردند و با استقامتشان توانستند برای ملت امنیت را به ارمغان بیاورند.

در پایان مراسم مسئولان، اساتید، کارکنان و دانشجویان با نثار گل، غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای گمنام دانشگاه، یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی را گرامی داشتند.

 

mahdavifar

Next Post

دیدار مدیر امور ایثارگران دانشگاه با خواهران رزمنده وامداد رسان 8 سال دفاع مقدس

س سپتامبر 25 , 2018
دکتر مقیمی گفت: زنان در طول ۸ سال دفاع مقدس نقش تأثیرگذاری در حمایت‌های مختلف در عرصه‌های جنگ داشتند و مردان سلحشور ایرانی به مدد پشتیبانی زنان، توانستند بزرگ‌ترین قله‌های نبرد حق علیه باطل را فتح کنند. این جلسه که با حضور دکتر وسکویی مشاور رئیس دانشگاه در امور زنان، […]

آمار بازدید

وب ساز : منصور سرلک
Call Now Buttonمشاوره تلفنی کرونا