۱۰ نکته برای شروع یک روز رویایی

صبح مهم‌ترین قسمت روز است. اگر از دنده‌ی چپ بیدار شوید می‌توانید مطمئن باشید که روز بدی در انتظارتان است اما برعکس؛ اگر شروع خوبی داشته باشید می‌توانید در ادامه هم روز خوبی داشته باشید. چیز را هرروز صبح به خودتان بگویید به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، صبح مهم‌ترین قسمت روز است. اگر از دنده‌ی چپ بیدار شوید می‌توانید مطمئن باشید که روز بدی در انتظارتان است اما برعکس؛ اگر شروع خوبی داشته باشید می‌توانید در ادامه هم روز خوبی داشته باشید. به‌جز رژیم غذایی مناسب و آهنگ‌های خوش حس، چیزهای دیگری هم هستند که می‌توانند به داشتن روزی خوب به شما کمک کنند. حال وقت آن رسیده که هرروز صبح این ۱۰ چیز را به خود بگویید تا شروعی بهتر داشته باشید.

امروز روز محشری است

همه‌ی ما تازگی را دوست داریم. این وعدهٔ شروعی تازه است که به ما خوش‌بینی می‌دهد و به ما یادآور می‌شود که مهم نیست قبلاً چقدر اوضاع بد پیش رفته، چراکه گذشته‌ها گذشته والان وقت آن است که به جلو حرکت کنید و فرصت‌های جدیدی که به سمت شما می‌آیند را پذیرا باشید.یک روز جدید بهترین شکل برای تازه شدن است. شما یک روز کامل فرصت دارید که می‌توانید بیشترین بهره را از آن ببرید و دیروز را فراموش کنید. بک روز جدید به‌منزله‌ی بومی است که آماده‌ی نقاشی شدن توسط شماست. شما باید شکر گذار باشید که شانس دیگری برای زندگی به شما داده‌شده است. به‌سوی پیشرفت بروید. مهم نیست که دیروز چقدر بد گذشته، مهم این است که دیروز دیگر گذشته و دیگر نمی‌تواند مانع شما شود.

من می‌توانم هر آنچه می‌خواهم باشم

این یعنی روحیه. همه‌ی ما رویاهایی داریم اما به همهٔ آنها نمی‌رسیم. چرا؟ چون به‌اندازه‌ی کافی تلاش نمی‌کنیم. دستیابی به رویاها غیرممکن نیست. تمام‌کاری که شما باید انجام دهید این است که فقط نگاهی به دوروبرتان بیندازید تا فرصت‌ها را بهتر ببینید.مهم است که به یاد داشته باشید که افرادی که روی‌هایشان را دنبال کرده‌اند و به آن‌ها رسیده‌اند؛ کسانی هستند که هرروز به خودشان می‌گفتند «من می‌توانم». آن‌ها صبح را با غرغر بیدار نشدند بلکه سعی کردند با نگرشی مثبت صبحشان را آغاز کنند و تمام تلاششان را برای حتی یک‌قدم نزدیک شدن به رویاهایشان انجام دهند.

چیزهای بی‌اهمیت روز من را خراب نمی‌کنند

چرا برایتان مهم است که کسی شمارا در اینستاگرام آنفالو کرد یا وقتی شمارا دید خودش را به آن راه زد؟ در مقایسه با چیزهایی که واقعاً می‌توانند روز یک نفر را خراب کنند این‌ها هیچی حساب نمی‌شوند. به همین دلیل سعی کنید که تمرکز و توجهتان را بر روی چیزهایی بگذارید که واقعاً مهم هستند.

من به اندازی کافی خوب هستم

فقط یک صبحانه‌ی خوب نیست که می‌تواند شروعی خوب را برای شما رقم بزند. بلکه لازم است در آیینه به خودتان نگاهی بیندازید و به خودتان یادآوری کنید که شما به‌اندازه‌ی کافی خوب هستید. شما اصلاً عالی هستید؛ و یادآوری این موضوع به خودتان به شما کمک می‌کند که در طول روز اعتماد نفس رویارویی با شرایط مختلف را داشته و راحت‌تر از پس آن‌ها بربیایید.

 

دیروز گذشته

قبول، دیر روز بدی بود! اوضاع درست پیش نرفت و همه‌چیز خراب شد؛ اما حدس بزنید خبر خوب چیست؟ خبر خوب این است که دیروز گذشته و تمام‌شده. تمام چیزی که از دیروز مانده، خاطره و درسی است که می‌توانید از آن بگیرید. پس تمام تلاشتان را برای امروز بکنید، امروز!

 

شکست خوردن اشکالی ندارد

گاهی اوقات بیدار می‌شویم و یادمان می‌افتد که دیروز فرصت انجام کاری را داشتیم اما در آن شکست خوردیم. چنین افکاری می‌توانند اول صبح حال شمارا بگیرند و بقیهٔ روزتان را خراب کنند.چیزی که باید به خودتان بگویید این است که درواقع شکست خوردن اصلاً اشکالی ندارد. به خودتان بادآوری کنید که همه شکست می‌خورند، حتی موفق‌ترین آدم‌ها. مسئله اینجاست که اگر بتوانید از مشکلات درس بگیرید می‌توانید از آن‌ها سود ببرید. شکست صرفاً فرصت خوبی برای رشد و بازگشتی قوی‌تر است.

من به انتخاب‌هایم افتخار می‌کنم

انتخاب‌های شما چیزهایی هستند که شمارا تعریف می‌کنند. اگر از ته قلبتان به خودتان یادآوری کنید که انتخاب‌هایتان در شرایط خودشان درست بوده‌اند، احساس بهتری بهتان دست می‌دهد. هیچ‌کس نمی‌تواند شمارا به خاطر انجام کار درست موردانتقاد قرار دهد پس به اصول خود بچسبید و حرف‌های بی‌اساس دیگران را نادیده بگیرید.

من زیبا هستم

زیبایی برای داشتن اعتمادبه‌نفس مهم است و حتی یکی از اولین چیزهایی که صبح به خودتان می‌گویید باید این باشد که شما زیبا هستید! بدین ترتیب شمانگرشی مثبت در خود ایجاد می‌کنید و این نگرش در تمام طول روز با شما خواهد بود.

من از پسش برخواهم آمد

 

بله شما از پسش بر خواهید آمد! چند بارشده که شب‌ها که می‌خواهید بخوابید به این فکر کنید که کاری که ازتان خواسته‌شده را نمی‌توانید انجام دهید؟ چند بارشده که صبح‌ها با حس شکست از خواب بیدار شوید؟ این احمقانه است! اگر تصمیم بگیرید و تلاش کنید هر کاری را می‌توانید انجام دهید.صبح به خودتان در آینه بگویید که شما قطعاً می‌توانید این کار را انجام دهید و هیچ‌کس بهتر از شما نمی‌تواند از عهدهٔ این بربیاید.

 

من خیلی خوش‌شانسم که زنده هستم

چند بارشده که صبح بیدار شوید و به خاطر زنده‌بودنتان تشکر کنید؟ همهٔ ما فکر می‌کنیم که هرروز زنده هستیم و به خاطر همین این معجزه را نادیده می‌گیریم؛ اما حقیقت این است که ما صبحی دیگر بیدار شده‌ایم و به ما فرصت زندگی داده‌شده که این یعنی می‌توانیم در جهت رسیدن به خواسته‌هایمان بیشتر تلاش کنیم.

امروز روز من است

قطعاً همین‌طور است! اگر شما روز را مال خود نکنید، اگر سعی نکنید که با تمام توان به آن چسبیده و رهایش نکنید، این روز است که کنترل شمارا به دست خواهد گرفت؛ و این اصلاً خوب نیست، چراکه آن‌وقت با کوچک‌ترین اتفاق می‌تواند شمارا بیازارد واز مسیرتان دور کند!

 

 

mahdavifar

Next Post

گفتگو صمیمی با دکتر کاظم ندافی عضو هیئت‌علمی دانشکده بهداشت واز مبارزان دوران انقلاب و دفاع مقدس

ش اکتبر 27 , 2018
او که در خانواده مذهبی در شهر دارالعباده یزد متولدشده در سال ۱۳۵۸ در دوره کارشناسی پیوسته مهندسی بهداشت محیط پذیرفته و در سال ۱۳۶۴ از دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ‌التحصیل شده. بلافاصله در مقطع کارشناسی ارشد همین رشته در دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شد و در […]

مطالب داغ

آمار بازدید

وب ساز : منصور سرلک
Call Now Buttonمشاوره تلفنی کرونا