به مناسب ولادت حضرت ابوالفضل عباس (ع) و بزرگداشت روز جانباز، دکتر کریمی رییس دانشگاه با دکتر قناعتی رییس مرکز تصویربرداری امام خمینی و از جانبازان دوران دفاع مقدس دیدار و گفتگو کرد.

دیدار رئیس دانشگاه با دکتر قناعتی از جانبازان دوران دفاع مقدس

دکتر کریمی: گره‌گشایی از کار مردم و جلب رضایت افراد بهترین دفاع از آرمان‌های انقلاب و دفاع مقدس است.
در این دیدار که صبح روز چهارشنبه ۲۱ فرودین ۹۸ در مرکز تصویربرداری مجتمع بیمارستانی امام خمینی صورت گرفت، دکتر موسوی مشاور وزیر بهداشت در امور شاهد و ایثارگران، دکتر محقق مشاور رییس دانشگاه در امور شاهد و ایثارگران و دکتر مقیمی مدیر امور ایثارگران دانشگاه، رییس دانشگاه را همراهی کردند و ابتدا با حضور بر مزار شهید عزت الملوک کاووسی با قرائت فاتحه یاد ایشان را گرامی داشتند.

جلب رضایت مردم بهترین دفاع از آرمان‌های دفاع مقدس
سپس در نشستی که به همین منظور در دفتر رییس مرکز تصویربرداری تشکیل شد، دکتر کریمی رییس دانشگاه هدف از این نشست را تجدیددیدار با دوستان قدیمی و یادی از گذشته و درسی که می‌توان از آن گرفت دانست و گفت: در شرایط امروز باید دید جبهه کجاست و چه باید کرد؟ امروزه که دیگر جنگ فیزیکی در کار نیست، بهترین دفاع از آرمان‌های دفاع مقدس، گره‌گشایی از کار مردم و جلب رضایت افرادی است که به مرکزمان مراجعه می‌کنند.
وی افزود: در مرکز تصویربرداری سالانه ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار خدمت رادیولوژی ارائه می‌شود وقتی بخش عمده افرادی که به این مرکز مراجعه می‌کنند بارضایت از اینجا بروند آیا تبلیغی بهتر از این می‌توان از دفاع مقدس داشت؟
رییس دانشگاه با اشاره به نظمی که در محوطه مجتمع بیمارستانی امام خمینی احساس می‌شود افزود: به نظر می‌رسد به نسبت گذشته نظم بیشتری در تردد خودروها ایجادشده است بنابراین در این شرایط اگر مسئولی بتواند سیستمی را اصلاح کند به‌نوعی جهاد و ایثارگری محسوب می‌شود.

معنویت فقدان جامعه امروز
سپس دکتر قناعتی رییس مرکز تصویربرداری امام خمینی با اشاره به دستاوردهای دوران دفاع مقدس گفت: پدیده جنگ به‌خودی‌خود بسیار بد و ناگوار است اما دفاع مقدس دستاوردهایی داشت که در عصر حاضر می‌تواند الگوی خوبی برای کشور و جهانیان باشد.
وی مشکل عصر حاضر را فقدان معنویت دانست و گفت: براساس هرم سلسله‌مراتب نیازهای مازلو،  بشر غیر از نیازهای مادی نیاز به تعالی هم دارد. اگر از الگوی معنویت دوران دفاع مقدس به‌درستی استفاده شود بسیاری از مسائل کشور و جهانیان برطرف خواهد شد.
دکتر قناعتی بهترین راهکار اصلاح را در این دانست که همگان در هر جایگاهی که هستند وظایف خود را به‌درستی انجام دهند گفت: ما هم در مرکز تصویربرداری تلاش می‌کنیم بهترین خدمت را ارائه دهیم و خودمان در خط مقدم خدمت باشیم.
رییس مرکز تصویربرداری پاک دستی مسئولان و روش مدیریت را قابل تسری در کارکنان مجموعه دانست و گفت: اگر بدنه مدیریتی جامعه اصلاح شود همه مسائل کشور برطرف خواهد شد.

منش و روش شایسته ایثارگران بهترین الگوی رفتاری در دانشگاه
در ادامه، دکتر موسوی مشاور وزیر در امور ایثارگران ضمن تبریک ولادت حضرت عباس (ع) و بزرگداشت روز جانباز، جانبازان را الگوهای مجسم کشور دانست و گفت: جانبازان همان‌گونه که در دوران دفاع مقدسم پیشتاز بودند در عرصه‌های دیگر نیز باید همین‌گونه باشند و ویژگی‌های اخلاقی و فضائل انسانی آنان در گفتار و رفتار و منش جزء بهترین‌ها باشد.
مشاور وزیر در امور ایثارگران بابیان اینکه ایثارگران با رفتار و اخلاقشان باید نشان دهند ایثارگر هستند افزود: ایثارگران وقتی بهترین کار و خدمت را در سازمانشان ارائه می‌دهند به‌نوعی الگوی تأثیرگذاری برای سایرین خواهند بود. دکتر قناعتی نیز در مرکز تصویربرداری از چنین روحیه برخوردارند و برایشان آرزوی موفقیت می‌کنم.
وی در پایان سخنان خود افزود: اینکه رییس دانشگاه در همه عرصه‌های دفاع مقدس حضورداشته و هیچ‌گاه ادعایی در این زمینه ندارد نیز باعث خوشحالی است و امیدوارم با یاری خدا و کمک همگان مشکلات موجود برطرف شود.

حضور ۲۲۰ جانباز فعال در دانشگاه
پس‌ازآن دکتر محقق مشاور رییس دانشگاه در امور شاهد و ایثارگران گفت: هزار و ۴۰۰ ایثارگر در دانشگاه مشغول فعالیت هستند و دفتر امور ایثارگران با مدیریت دکتر مقیمی در طول سال مسائل آنان را پیگیری و برنامه‌های متعددی را برگزار می‌کنند که یکی از آن‌ها دیدار مسئولان با این عزیزان در مناسبت‌ها و ایام خاص است.
دکتر محقق شمار جانبازان دانشگاه را ۲۲۰ نفر برشمرد و گفت: دکتر قناعتی نیز یکی از ۲۲۰ جانبازی است که در دانشگاه فعالیت می‌کنند و برایشان آرزوی موفقیت دارم.

دکتر قناعتی از خوبان مجتمع بیمارستانی امام خمینی
در ادامه دکتر رییس کرمی معاون امور دانشگاهی مجتمع بیمارستانی امام خمینی با اشاره به سابقه آشنایی خود با دکتر قناعتی از دوران دانشجویی گفت: دکتر قناعتی هنوز هم مبنای کارشان همانی است که در آن دوران بود و با همان رویه بهترین خدمت را ارائه می‌دهند.
وی افزود: دکتر قناعتی یکی از خوبان و نعمت‌های ما در مجتمع بیمارستانی امام خمینی است. ایشان با شجاعت مسائل اعتقادی خود را ابراز و به‌صورت مستدل از دوران دفاع مقدس دفاع می‌کند و کار و خدمت‌رسانی را نوعی مسئله اعتقادی می‌داند.
در ادامه رییس دانشگاه و مشاور وزیر در امور ایثارگران لوح سپاسی را به ایشان اهدا کردند.
سپس دکتر قناعتی یکی از سروده‌های خود در این باب را خواند:
شراره‌های آتش بر سرزمین ایران
خصم ستمگر ما بر مهد دین وایمان
هر سو خراب و ویران تاریکی شبانگاه
ظلم وستم فراوان از سوی آن پلیدان
نور خدا برون‌زد از دشت نور و پاکی
طاغوت زیر وبر شد از همت دلیران
چون وقت جنگ و غوغای محشر آمد
کودک مقابل غول برتر شدی به یزدان
با ایه رمیت تیر از خدنگ بر آمد
بر دشمنان نادان فهمش نبود اسان
دشمن نمود کندن از ریشه اصل ما را
غافل که ما نموده تکیه به جان و جانان
شد محمل شهیدان پرواز خون به جنت
دنیا طلب چگونه فهمش کند عزیزان
ایران شده به معنی منزلگه الهی
هرکس کند خیانت ماوا او به نیران
ای سوخته کجایی داد از غم جدایی
یاران همه برفتند حسرت بدل دهی جان

 

mahdavifar

Next Post

چ مه 15 , 2019
  کوچه‌های شهر را غمی سنگین فراگرفته است. فضای مکه گویی آکنده از اندوه است! کعبه نیز چند روزی است بر فرشته‌‏ای لبخند نمی‌‏زند و مگر می‏توان چهره نورانی رسول‏ خدا -صلی‌الله ‏علیه ‏و‏آله- را گرفته و اندوهناک دید و بی‌تفاوت بود؟! وقتی شب پیش، یکی از اصحاب در کنار […]

آمار بازدید

وب ساز : منصور سرلک
Call Now Buttonمشاوره تلفنی کرونا