دیدار مدیر دفتر ایثارگران دانشگاه و رییس مرکز بهداشت جنوب تهران با خانواده شهید ذوالفقار اسکندری

هم‌زمان با هفته دفاع مقدس وبه منظور گرامیداشت یاد وخاطره شهدا مدیر دفتر ایثارگران دانشگاه و رئیس مرکز بهداشت جنوب تهران با خانواده شهید اسکندری دیدار کردند.
دکتر مقیمی، مدیر امور ایثارگران دانشگاه، دکتر قیوم زاده، رئیس مرکز بهداشت جنوب تهران روز شنبه ۶ مهر ۹۸ به همراه مهندس میر اسماعیلی رابط دفتر امور ایثارگران با خانواده شهید اسکندری دیدار کردند
مدیر امور ایثارگران در این دیدارضمن تشکر از دکتر قیوم زاده که شرایط این دیدار را مهیا کرد  گفت: وظیفه بود که زودتر خدمت می‌رسیدیم قطعاً شهدا و خانواده‌هایشان از جایگاه والای برخوردار ایشان با اشاره به آیات روح‌بخش ۱۶۹،۱۷۰ و ۱۷۱ سوره آل‌عمران کلام‌الله مجید که می‌فرماید:
وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْیَاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ ﴿۱۶۹﴾ فَرِحِینَ بِمَا آتَاهُمُ اللَّهُ مِنْ فَضْلِهِ وَیَسْتَبْشِرُونَ بِالَّذِینَ لَمْ یَلْحَقُوا بِهِمْ مِنْ خَلْفِهِمْ أَلَّا خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَلَا هُمْ یَحْزَنُونَ ﴿۱۷۰﴾یَسْتَبْشِرُونَ بِنِعْمَهٍ مِنَ اللَّهِ وَفَضْلٍ وَأَنَّ اللَّهَ لَا یُضِیعُ أَجْرَالْمُؤْمِنِینَ ﴿۱۷۱﴾
هرگز کسانى را که در راه خدا کشته‌شده‌اند مرده مپندار بلکه زنده‌اند که نزد پروردگارشان روزى داده می‌شوند (۱۶۹) به آنچه خدا از فضل خود به آنان داده است‏ شادمان‌اند و براى کسانى که از پى ایشان‌اند و هنوز به آنان نپیوسته‌اند شادى می‌کنند که نه بیمى بر ایشان است و نه اندوهگین می‌شوند (۱۷۰) بر نعمت و فضل خدا و اینکه خداوند پاداش مؤمنان را تباه نمی‌گرداند شادى می‌کنند (۱۷۱)

وی افزود: امروز امنیت و عظمت کشور مدیون خون شهدا هست شهدای که به نص سریع قران زنده اندو به آنچه خداوند از فضل خود داده شادمان‌اند و این بهترین مژده برای باز ماندگان شهدا است. وظیفه ما است که تلاش کنیم ضمن صیانت از خون شهدا در مسیر آن‌ها گام برداریم و آرمان‌های آن‌ها را در جامعه احیا کنیم.
در این دیدار، همسر شهید گفت خوشحالیم که فراموش نشدیم همسرم یک بسیجی فعال بود و به هنگام شهادت ۲۴ سال سن داشت و کارمند شرکت ذوب‌آهن اصفهان بود شهید والامقام از طریق بسیج اصفهان چندین مرتبه به جبهه اعزام‌شده بود در آخرین اعزام در سال ۶۱ در عملیات فتح المبین به درجه رفیع شهادت نائل شد. از شهید ۲ فرزند دختر به یادگار مانده با تلاش خستگی‌ناپذیر مدارج علمی را سپری کرده و اکنون در حال خدمت به جامعه هستند.
وی بابیان اینکه تحمل از دست دادن همسر برای خانواده و فرزندانش کاری بسیار دشوار است گفت: فراغ سخت است و تحملش دشوار ولی هیچ جایگاهی نزد خدا از شهادت بالا‌تر نیست و واقعاً این‌یک افتخار است و این جایگاه به‌راحتی نصیب هرکسی نمی‌شود، مگر آنکه انسان به اخلاص واقعی رسیده باشد. امیدوارم که ادامه‌دهنده راه شهیدانمان باشیم.
قابل‌ذکر است فرزند معزز شهید اسکندری از همکاران دانشگاه، باسابقه دوازده سال فعالیت کار مامائی دریکی از درمانگاه‌های جنوب شهر تهران تحت پوشش مرکز بهداشت جنوب مشغول ارائه خدمت می‌باشند.
خبر و عکس: اسماعیلی

 

mahdavifar

Next Post

جلسه کمیته رفاهی ایثارگران دانشگاه در دفتر امور ایثارگران برگزار شد.

ش اکتبر 5 , 2019
نشست کمیته رفاهی باهدف شناخت نیازهای واقعی ایثارگران و همچنین ساماندهی نحوه ارائه خدمات رفاهی به ایثارگران برگزار شد به گزارش روابط عمومی دفترامورایثارگران دانشگاه، کمیته‌ رفاهی ایثارگران با حضور دکتر احسان مقیمی مدیر امور ایثارگران و اعضای کمیته دکتر حجت رحمانی، دکتر احسان پور محمدیان دکتر اکبر احمدی، دکتر […]

آمار بازدید

وب ساز : منصور سرلک
Call Now Buttonمشاوره تلفنی کرونا