دیدار مشاور رییس دانشگاه درامور ایثارگران و مدیر دفتر ایثارگران دانشگاه با خانواده شهید حسین فرخ آشتیانی

هم‌زمان با ایام ماه صفر وبه منظور گرامیداشت یاد وخاطره شهدا مشاور رئیس دانشگاه در امور ایثارگران و مدیر دفتر ایثارگران دانشگاه با خانواده شهید فرخ آشتیانی دیدار کردند.
به گزارش روابط عمومی دفتر امور ایثارگران، دکتر محقق مشاور رئیس دانشگاه در امور ایثارگران، دکتر مقیمی، مدیر امور ایثارگران دانشگاه، روزسه شنبه ۳۰ مهر ۹۸ با خانواده شهید فرخ آشتیانی و شهریار آموزگار دیدار کردند.

در این دیدار دکتر محقق ضمن شنیدن سخنان و خاطرات خانواده معظم شهدا، از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات آنان قرار گرفت.
وی گفت: شهدا بالاترین درجه تقرّب به خدا رادارند و زبان و قلم از شرح مقام شهدا قاصر است، شهدا بذل جان و مال کردند و نهایت ایثار را به نمایش گذاشتند

دکتر مقیمی گفت: ملت باعظمت ایران در برابر ۸۰ کشور دنیا که در اردوگاه شرق و غرب بودند تسلیم نشد و در رأس آن‌ها شهدا با الهام از عاشورا مرگ سرخ و ایثارگران ازخودگذشتگی را برگزیدند تا کشور حفظ شود؛ و همین مقاومت بزرگ سبب شدد که علی‌رغم همه کج‌اندیشی‌های دشمنان کسی جرئت نکرده به خاک ایران تعدی کند
در این دیدار فرزند شهید حسین آشتیانی گفت: پدرم تحصیلات را تا پایان مقطع متوسطه با موفقیت به اتمام رساند و سپس به استخدام اداره مخابرات شهر قم درآمد و در جوار قبر مطهر کریمه اهل‌بیت فاطمه معصومه (س) خدمت صادقانه‌اش را آغاز کرد.

وی گفت: پدرم در دوران انقلاب در تظاهرات مردمی علیه رژیم منحوس پهلوی حضوری فعال داشت با پیروزی انقلاب اسلامی و پس از تشکیل نهاد مقدس بنیاد شهید، مسئولیت بنیاد شهید شهرستان‌های آشتیان، تفرش و فراهان را عهده‌دار شد و چند صباحی را در خدمت خانواده شهدا بود.

وی سرانجام در سال ۱۳۶۶ عازم مکه مکرمه شد و پس از زیارت قبر پیامبر (ص) و طواف عشق به گرد خانه حضرت دوست در جوار خانه امن خدا در تظاهرات برائت از مشرکین در تاریخ نهم مرداد ۱۳۶۶ به دست رژیم آل سعود به فیض عظمای شهادت نائل شد است.

قابل‌ذکر است : دکتر معصومه فرخ آشتیانی فرزند معزز شهید فرخ آشتیانی فوق تخصص عفونی از همکاران دانشگاه، باسابقه ۱۸ سال فعالیت درمانگاه تابع مرکز بهداشت جنوب واقع در بیمارستان امام خمینی مشغول ارائه خدمت می‌باشد.
خبر: زهرااسماعیلی
عکاس: علی گلمحمدی

mahdavifar

Next Post

د اکتبر 28 , 2019
شمع ها هم سینه می زنند و شعله ها شبیه دایره های عزا خم می شوند و دوباره می ایستند و سینه می زنند. انگار امشب زهر در تمام آسمان ریخته‌اند که این‌گونه تیره گون است و عق می‌زند که این‌گونه عرق بر جبینش برق می‌زند که این‌گونه اشک‌آلود است […]

مطالب داغ

آمار بازدید

وب ساز : منصور سرلک
Call Now Buttonمشاوره تلفنی کرونا