نحوه دریافت کد ایثارگری

یکی از موضوعات مهم برای داوطلبان کنکور، در رابطه با سهمیه ها مخصوصا سهمیه ایثارگران می باشد. در سال ۹۷ طبق قانون ۹۰ برنامه ششم توسعه به خانواده جانبازان زیر ۲۵ درصد و همچنین رزمندگان با حداقل ۶ ماه سابقه داوطلبانه در جبهه سهمیه ایثارگران تعلق می گیرد. ۲۵ درصد از ظرفیت هر رشته به جانبازان ، همسر و فرزندان جانبازان ۲۵ درصد بالاتر ، آزادگان و همسر و فرزندان آنها تعلق می گیرد. ۵ درصد از ظرفیت دانشگاه ها به جانبازان زیر ۲۵ درصد و همسر و فرزندان آن ها و رزمندگان با حداقل ۶ ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه تعلق خواهد گرفت. ایثارگرانی که جزو کارکنان پایور هستند باید حداقل ۸ ماه و ایثارگرانی که جزو کارکنان وظیفه هستند باید حداقل ۱۲ ماه سابقه حضور در مناطق عملیاتی داشته باشند. به دلیل تعداد زیاد داوطلبانی که به آن ها سهمیه ایثارگری تعلق می گیرد ، این مقاله را تحت عنوان نحوه دریافت کد ایثارگری ارتش و سپاه برای ثبت نام کنکور سراسری برای شما داوطلبان گرامی فراهم کرده ایم.

نحوه دریافت کد ایثارگری سپاه برای ثبت نام کنکور سراسری ۹۸

جهت دریافت کد ایثارگری می بایست به سامانه خدمات الکترونیک ایثار مراجعه کنید و با استعلام وضعیت ایثارگری خود کد مربوطه را دریافت نمایید. برای این کار می بایست پس از ورود به سایت ، وارد بخش خدمات الکترونیک ایثارگران شوید. در این مرحله ممکن است بعد از وارد کردن اطلاعات خواسته شده کد رهگیری ایثارگری (۱۲ رقمی) سپاه برای ثبت نام کنکور سراسری در اختیارتان قرار بگیرد و یا با پیغام تقاضای شما در حال بررسی می باشد ، مواجه شوید که در این صورت می بایست حدودا ۱۵ روز منتظر بمانید و مجددا وارد سایت شده و کد ایثارگری سپاه خود برای ثبت نام کنکور سراسری را دریافت نمایید. درضمن در مواقعی ممکن است پس از ۱۵ روز نیز مجددا همان پیغام برای شما نمایش داده شود که در این صورت می بایست به بنیادی که پرونده در آن وجود دارد مراجعه و دریافت کد را از آن طریق پیگیری نمایید. در ضمن به این نکته نیز توجه داشته باشید که هنگام مشاهده کد رهگیری حتما یک نسخه پرینت از آن تهیه نمایید.

نحوه دریافت کد ایثارگری ارتش برای ثبت نام کنکور سراسری ۹۸

داوطلبانی که مشمول سهمیه کد ایثارگری ارتش هستند جهت دریافت کد ایثارگری ارتش برای ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ می بایست به سایت ارتش جمهوری اسلامی ایران به نشانی aja.ir مراجعه نمایند و سپس در سمت راست سایت به قسمت شهدا و ایثارگران مراجعه و سپس گزینه کد رهگیری پایوران را انتخاب و در قسمت مشخص شده کد ملی و شماره کارت یا شماره کارگزینی را وارد نموده و کد رهگیری ایثارگری خود را دریافت نمایند و یا گزینه کد رهگیری وظیفه را انتخاب و در قسمت مشخص شده شماره ملی را وارد و کد ایثارگری خود را دریافت کنید. اگر هنگام دریافت کد ایثارگری سپاه برای کنکور سراسری ۹۸ دچار مشکل شدید می توانید با بخش مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

مراحل دریافت کد رهگیری وظیفه در سایت ارتش (وظیفه و پایوران)

ورود به سایت ارتش جمهوری اسلامی ایران

. ورود به بخش کد رهگیری وظیفه و وارد کردن کد ملی

ورود به بخش کد رهگیری پایوران و وارد کردن یکی از فیلدهای موردنظر

همانطور که می دانید سهمیه ها علی الخصوص سهیمه ایثارگران می تواند تا حد زیادی بر روی رتبه داوطلب تاثیر گذار باشد. شما می توانید برای دریافت کد ۱۲ رقمی ایثارگری به سامانه خدمات الکترونیک ایثار مراجعه کنید .

 

mahdavifar

Next Post

س نوامبر 5 , 2019
کوچه های بی مهر سامرا چه هوای گرفته‌ای داشت، دوران امامت شما! چه فضای بسته و سینه‌های پرکینه‌ای! حتی زوال و بی پایگی عمارت حکومت فرزندان عباس هم سبب نشده بود تا بی‌دغدغه، مجالی برای روشن گری داشته باشید. چه بسیار نامردمانی که حضور ملکوتی‌تان، آزارشان می‌داد و شمارا سدی […]

آمار بازدید

وب ساز : منصور سرلک
Call Now Buttonمشاوره تلفنی کرونا