آیا وعده به ثمر نشستن خون شهید سلیمانی نزدیک است؟

حاج قاسم که با پیغام صلح وارد بغداد شده بود، به دست فتنه انگیزترین کشور جهان به شهادت رسید تا صلح هرمز به ثمر ننشیند. (و مکروا مکرا کبارا)صبح آن روز که او را به شهادت رساندند، کشور ما که درگیر تنشهای اجتماعی و سیاسی بسیاری بود، در سوگ او یکدست و یکپارچه شد و «وحدت ملی» در برابر امریکای متجاوز و جنایتکار و تروریست شکل گرفت. (و مکر الله!) اما این، همه آن چیزی نبود که در حال رخ دادن بود! چند روز بعد، انتقام سخت ما به کمک خدا جاری شد و موشکباران پایگاه امریکایی عین الاسد نشان داد که  امریکا در منطقه ای که ایران حضور دارد، جایی ندارد.اما اصابت اشتباه موشک به هواپیمای مسافربری کام همه ما را تلخ کرد، تا حدی که ندیدیم و متوجه نشدیم که لحن سایر کشورها با ما تغییر کرده و از در سلم و تنش زدایی وارد می شوند. ما که درغم شلیک اشتباه به موشک، و پنهان کاری ۴۸ ساعته مسئوان خودی غمناک بوده و هستیم، نباید فراموش کنیم که خون حاج قاسم سلیمانی، یعنی کسی که او را صلح طلب ترین سردار جهان لقب داده اند، پای درختی ریخته شده که باید به ثمر بنشیند. یادم نمی رود که حاج آقا سعادت در لشکر ۴۱ ثارالله حدیثی را خواند و آن حدیث را حاج قاسم همیشه و همه جا بیان می کرد و از نیروها و فرماندهان تحت امرش می خواست تا آن را فراموش نکنند. 
حدیث این بود: مَنْ اَحَبَّ اَنْ یَکونَ اَغْنَی النّاسِ فَلْیَکُنْ بِما فی یَدِ اللّه ِ اَوْثَقَ مِنْهُ بِما فی یَدِهِ؛ هر کس می خواهد بی نیازترین مردم باشد باید به آن چه در دست خدا است مطمئن تر از آن چیزی باشد که در دست خود اوست.و ما به آن چه در دست خدا است باید مطمئن تر باشیم. (و الله خیر الماکرین)آن روز که عین الاسد درهم کوبیده شد، و دروغگویان امریکایی تصاویر کشتگان خود را پنهان کردند و برای کاهش ننگ و پوشاندن ناتوانی خود گفتند هیچ کس کشته نشد! به دوستان خود در شبکه های مختلف اجتماعی گفتم که اگر امریکا تا یکی دو روز دیگر تحت فشار عربها جواب ندهد؛ عربها مجبور خواهند شد که هیئتهای دیپلماتیک خود را روانه تهران کنند!یک دو روز گذشت، یک هفته گذشت! اخبار تلفات امریکائی ها و دروغگویی شان و پنهان کاری شان از تلفات به تدریج منتشر شد. و امروز امیر قطر(و نه وزیر امور خارجه اش) در تهران است. ( و مکر الله! و الله خیر الماکرین)کمی صبر کنیم. وحدت ملی ای را که پای پیکر شهید سلیمانی به دست آوردیم، نگاه داریم تا مسئولان  کشورمان فرصت پیدا کنند از این نهال صلح و عزت برای ملت میوه آرامش و گشایش بچینند.چه خوب کاری کرد سردار حاجی زاده که صادقانه مسئولیت اشتباه سازمان تحت امر خود و نیروی تحت امر خود را بر عهده گرفت. و چه خوب کاری کردند که نگذاشتند موضوع، بیش از این به طول بیانجامد. ای کاش، مردم را محرم بدانیم و کاری نکنیم که ترامپ دروغگو! خنده تمسخرآمیز سر دهد و جرات کند که پیام فارسی بفرستد. پیام او مرا به یاد آیاتی در سوره انعام انداخت:
… وَإِنَّ الشَّیَاطِینَ لَیُوحُونَ إِلَى أَوْلِیَائِهِمْ لِیُجَادِلُوکُمْ وَإِنْ أَطَعْتُمُوهُمْ إِنَّکُمْ لَمُشْرِکُونَ (سوره انعام – آیه ۱۲۱)
و براستی که شیاطین برای وابستگان خود پیام می فرستند تا با شما مجادله کنند و اگر از آنان پیروی کنید، حتما از مشرکان خواهید شد.… سَیُصِیبُ الَّذِینَ أَجْرَمُوا صَغَارٌ عِنْدَ اللَّهِ وَعَذَابٌ شَدِیدٌ بِمَا کَانُوا یَمْکُرُونَ (  سوره انعام – آیه ۱۲۴).. بزودی در نزد خدا حقارت و کوچکی و عذابی شدید نصیب مجرمان خواهد شد، به سبب مکرهایی که به کار می گرفتند.***اما از سوی خودمان، و صرف نظر از دشمن دروغگوی خونریز؛ باید به داستان برادران یوسف بیندیشیم. حسادت و کینه و تهمت و انتقام را باید از دلهای خود نسبت به برادران خود پاک کنیم. 
از نظر یعقوب، چاره خروج از تنگی ها و گرسنگی ها وخواری ها و گرفتاری های خاندان، ابراز نیاز به درگاه عزیز مصر نیست. بلکه او فرزندان را امر می کند تا به جستجوی یوسف و برادرش بروند و توبه کنند و از رحمت خدا مایوس نباشند. یوسفی که بر اساس حسادت او را در چاه انداختند و به پدر گزارش دروغ خورده شدنش توسط گرگ (دشمن) را دادند! بنیامینی که تهمت دزدی بر او خورده و امروز آبروی خاندان یعقوب در گروی تبرئه او است! یَا بَنِیَّ اذْهَبُوا فَتَحَسَّسُوا مِنْ یُوسُفَ وَأَخِیهِ وَلَا تَیْأَسُوا مِنْ رَوْحِ اللَّهِ إِنَّهُ لَا یَیْأَسُ مِنْ رَوْحِ اللَّهِ إِلَّا الْقَوْمُ الْکَافِرُونَ ( سوره یوسف – آیه ۸۷)

نادر نوروزشاد ۲۲ دی ۱۳۹۸

mahdavifar

Next Post

اعضای کمیته امور هیئت علمی ایثارگران

د ژانویه 13 , 2020
شرح وظایف: • پیشنهاد موضوعات قابل طرح در خصوص هیئت علمی ایثارگر در هم اندیشی های هیئت علمی دانشگاه. • برنامه ریزی و پیشنهاد اقدامات و فعالیت های لازم هم راستا با محورهای برنامه های فرهنگی مرتبط با ایثارگران دانشگاه. • بررسی و پیشنهاد چگونگی پیگری امور مربوط به هیئت […]

آمار بازدید

وب ساز : منصور سرلک
Call Now Buttonمشاوره تلفنی کرونا