پنج کلید دستیابی به غذای سالم تر – ۱

ایمنی مواد غذایی مسئله مهم در سلامت عمومی غذاست. بسیاری از مشکلات ایمنی غذا که امروزه با آن مواجه هستیم جدید نیستند اگرچه در سراسر دنیا در راستای بهبود ایمنی محصولات غذایی تلاش می کنند اما بیماری های ناشی از غذا همچنان به عنوان یک مسئله مهم سلامتی در کشورهای پیشرفته ودر حال توسعه باقی مانده است ونیز بیش از ۲۰۰ بیماری شناخته شده است که از طریق غذا انتقال پیدا می کنند.

افراد همه روزه درسراسر دنیا دراثر مصرف مواد غذایی دچار ناخوشی می شوند که توسط میکروب های خطرناک ویا سموم ایجاد می شوند که البته بسیاری از آنان قابل پیشگیری می باشند. اکثر میکروب ها برای رشد و تکثیر نیازمند غذا، آب، زمان و حرارت هستند. گوشت غذاهای دریایی، برنج و پاستای پخته، پنیر و تخم مرغ غذاهایی هستند که شرایط ایده آل برای رشد میکروب را فراهم می کنند. علائم بیماری های ناشی از غذا درد معده، تهوع و اسهال می باشند که اکثر این علائم طی مدت ۲۴ تا ۷۲ ساعت بروز می کند.

همانطور که گفته شد فقط میکروب های خطرناک علت بیماری ناشی ازغذا نیستند؛ افراد از طریق مواد شیمیایی سمی نیز بیمارمی شوند این مواد شامل سموم طبیعی فلزات و آلاینده های محیط زیست یا موادی که برای درمان حیونات استفاده می شود ونیز آفات کش ها وموادشیمیایی شوینده می باشند.

حال با پیروی از پنج دستور زیر میتوان به غذای سالم تر و ایمن تررسید:

۱ –  همیشه نظافت را رعایت نمایید

۲ – غذاهای خام را از غذاهای پخته جدا کنید

۲ – غذا ها را خوب بپزید

۴ – غذاها را در دمای مناسب و سالم نگهداری کنید

۵ – همیشه از آب سالم و وموادخام سالم برای تهیه غذااستفاده نمایید

 

کلید ۱ : همیشه نظافت را رعایت کنید

 الف) چگونه خودتان را پاکیزه نگهدارید : دست ها به طور دائم میکروب ها را از مکانی به مکان دیگر منتقل میکنند بنابراین شستشوی دست ها امری بسیار مهم است قبل از دست زدن به مواد غذایی ودر طول آماده سازی غذا، قبل از خوردن غذا، پس از رفتن به توالت، پس از دست زدن به گوشت و مرغ خام، پس از تعویض پوشک بچه، پساز حمل زباله یا مواد شیمیای، پس از تمیز کردن بینی، پس از سیگار کشیدن، پس از بازی با حیوانات خانگی لازم است دست ها را بشویید. برای شستشوی دست ها از آب روان استفاده نمایید و به مدت ۲۰ ثانیه با صابون دست ها را مالش دهید وبعد با حوله تمیز و ترجیحا حوله کاغذی خشک نمایید.

ب ) چگونه ظروف و تجهیزات را تمیز کنید : به ظروفی که برای خوردن وآشامیدن و پخت وپز استفاده می شوند توجه ویژه نماید. پس از تماس تخته های برش با گوشت وغذاهای دریایی آنها را ضدعفونی کنید. تمیز وخشک کردن وسایلی که برای تمیز کردن استفاده می کنید( اسکاچ ظرفشویی ، دستمال خشک کردن ظروف )  باقیمانده غذا را درسطل زباله در دار بریزید. ظروف را با آب گرم بشویید.

ج) چگونه محل آماده سازی موادغذایی را ا ز آفات محافظت کنید : آفت ها شامل موش، پرنده ها، سوسک ها، مگس و سایر حشرات و حیوانات خانگی ( میکروب ها وآفات برروی پوست وبال حیوانات وجود دارد ) میباشند. برای محافظت غذای اضافی را در ظرف در بسته نگهداری کنید، سوراخ وترک دیوارهارا تعمیر کنید، حیوانات خانگی را از محل آماده سازی غذا دور نگه دارید.

منبع : راهنمای پنج کلید دستیابی به غذای سالم تر و ایمن تر( ترجمه دانشگاه علوم پزشکی شیراز )

 

 

mahdavifar

Next Post

زندگی نامه محمد علی فیاض بخش

د ژانویه 27 , 2020
زندگینامه شهید: شهید محمدعلی فیاض بخش ۱۶ اسفند سال ۱۳۱۶ در محله بازار آهنگرهای تهران و در خانواده ای مذهبی و خیر به دنیا آمد. فرزند بزرگ خانواده بود و پنج خواهرکوچکتراز خود داشت. تحصیلات ابتدایی را در مدرسه خسروی هفت تن بازار و دوره متوسطه را در دبیرستان مروی […]

آمار بازدید

وب ساز : منصور سرلک
Call Now Buttonمشاوره تلفنی کرونا