سینما برای مردم

شعار جشنواره امسال « سینما برای مردم» است آقای مسعود نجفی مدیر روابط عمومی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر ضمن بیان این شعار گفتند : امسال در سینمای ایران مال برای نابینایان ، ناشنوایان و معلولین فیلم های منتخب در سه سانس جداگانه به نمایش در می آید .

درجشنواره امسال نه تنها در میان فیلم‌های بلند بلکه در بین آثار مستند و کوتاه هم فیلم‌هایی با موضوع دفاع مقدس وجود دارد.  

 فیلم داستانی مهدی عراقی را بکش به کارگردانی عبدالرضا نعمت‌اللهی که اخیرا در جشنواره مستند حقیقت هم رونمایی شد، روایتی بر مبنای خاطرات شفاهی درباره زندگی شهید مهدی عراقی است.  

دیگر مستند زندگی میان پرچم‌های جنگی است که توسط محسن اسلام‌زاده ساخته شده و به حضور داعش در افغانستان می‌پردازد.      

فیلم دیگر جشنواره فجر آبادان یازده ۶۰ است که به شروع جنگ ایران و عراق می‌پردازد.  

لباس شخصی فیلمی تاریخی سیاسی است که به اتفاقات دهه ۶۰ و فعالیت حزب توده در ایران می‌پردازد و از دیگر فیلم‌هایی که به تاریخ معاصر بیشتر ارتباط دارد.

درخت گردو به کارگردانی محمدحسین مهدویان است. این فیلم بیشتر از اینکه داستانش جلب توجه کند، گروه بازیگرانش و همبازی شدن پیمان معادی و مهران مدیری خبرساز شده بود. این فیلم درباره بمباران شیمیایی سردشت است و عاشقانه‌ای در دل خود دارد.

روز صفر به عنوان اولین تجربه کارگردانی سعید ملکان، این فیلم روایتی از یک اتفاق ملتهب معاصر است و به ماجرایی در ارتباط با ریگی می‌پردازد.

مستند بانو به کارگردانی محمد حبیبی‌ منصور که در جشنواره حقیقت رونمایی شد هم یک نمونه دیگر از آثار جشنواره فجر امسال است که درباره زندگی پرفراز و نشیب عصمت احمدیان، از زنان تاثیرگذار اهواز است؛ زنی که خودش و اعضای خانواده‌اش هر کدام به نوعی با جنگ در ارتباط بوده‌اند.

و آخرین اثر هم فیلم کوتاه کوچه به کارگردانی محمدرضا مصباح است که عنوان بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را در جشنواره فیلم کوتاه تهران کسب کرد. گلاب آدینه و نورا هاشمی از بازیگران این فیلم هستند که نگاهی عاشقانه به مقوله دفاع مقدس و ایثارگران داشته است.

 

mahdavifar

Next Post

رابطین معاونت ها

ش فوریه 8 , 2020
آقای محمد فتاحی رابط معاونت غذا دارو فوق لیسانس جانباز تلفن ۶۶۹۷۷۶۴۷ mfatahi@farabi.tums.ac.ir خانم ناهید مسعودی رابط معاونت بهداشت لیسانس فرزند شهید تلفن ۷۷۶۰۱۳۶۲    آقای علیرضا پیرامون مقدم رابط معاونت رزمنده – تلفن ۶۶۷۰۵۰۳۲ خانم مرضیه سالاری رابط معاونت آموزشی لیسانس – تلفن ۸۱۶۳۳۷۳۶ آقای داود زبرجدی رابط معاونت […]

آمار بازدید

وب ساز : منصور سرلک
Call Now Buttonمشاوره تلفنی کرونا