توصیه‌های اداره‌کل مصدومین شیمیایی بنیاد به جانبازان برای مقابله با کرونا ویروس

اداره کل مصدومین شیمیایی بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور اطلاعیه‌ای ضمن تشریح برخی اقدامات بنیاد برای مقابله با ویروس کرونا به بیان توصیه‌هایی پزشکی برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس پرداخت.

به گزارش «ایثار»، متن اطلاعیه اداره کل مصدومین شیمیایی بنیاد شهید و امور ایثارگران به شرح ذیل است:
ورود ویروس کرونا به کشور در روزهای اخیر باعث مشکلاتی برای مردم شده است در این میان افراد دارای بیماری زمینه‌ای مثل افراد دارای ضعف سیستم ایمنی، بیماران ریوی و جانبازان شیمیایی از آسیب‌پذیری بیشتری برخوردارند و بهترین و اصلی‌ترین راه مبارزه با این ویروس پیشگیری است لذا تمرکز وزارت بهداشت و همچنین بنیاد شهید و امور ایثارگران بر پیشگیری از ابتلا به بیماری قرارگرفته است.
رعایت نکات بهداشتی و حفاظتی فردی در ارتباط با دیگران، شستشوی مکرر دست‌ها با آب و صابون مایع در طول روز، خودداری از تماس دست با دهان و بینی و چشم و فاصله گرفتن از کسانی که علائم سرماخوردگی دارند مهم است و اجتناب از دست دادن و روبوسی با دیگران مورد تأکید و توجه است که این موارد به‌طور مکرر از طریق رسانه ملی و شبکه‌های اجتماعی توصیه می‌شود.
در ادامه این اطلاعیه آمده است: توصیه‌های بهداشتی به تمام جانبازان و والدین شهدا به‌صورت پیامک‌های کوتاه ارسال‌شده است. همچنین با توجه به آسیب‌پذیری بیشتر جانبازان شیمیایی به‌خصوص موارد شدید و متوسط به‌صورت جداگانه، توصیه‌های بهداشتی از طریق پیامک برای آن‌ها ارسال‌شده است. ازآنجایی‌که اصلی‌ترین راه مبارزه با این بیماری پیشگیری است به جانبازان شیمیایی متوسط و شدید از طریق پیامک و همچنین از طریق مدیران کل استان‌ها اطلاع‌رسانی شده است که تا زمان عادی شدن اوضاع، در صورت امکان از منزل خارج نشوند و از حضور در اجتماعات و میهمانی‌ها اجتناب کنند.
در پایان اداره کل مصدومین شیمیایی بنیاد شهید و امور ایثارگران آمده است: در معاونت بهداشت و درمان کارگروه پیشگیری از ویروس کرونا تشکیل و تاکنون چند جلسه برگزارشده است. در خصوص پیشگیری از بیماری در سطح ادارات بنیاد، مراکز نگهداری و توان‌بخشی تابعه بنیاد و همچنین ایجاد شرایطی که مراجعات جانبازان به ادارات بنیاد به حداقل برسد تصمیمات لازم اتخاذشده است. با رعایت چند نکته بهداشتی ساده به‌خصوص عدم خروج غیرضروری از منزل و اجتناب از حضور در تجمعات، موارد ابتلا به حداقل می‌رسد و ان‌شاءالله جانبازان عزیز و همچنین مردم ایران با پیروزی از این شرایط حساس خارج می‌شوند.

mahdavifar

Next Post

علی اکبر دهخدا ، فردوسی معاصر

ی مارس 1 , 2020
علی‌اکبر دهخدا ادیب، لغت‌شناس، سیاست‌مدار و شاعر ایرانی (متولد ۱۲۵۷ تهران – درگذشته ۷ اسفند ۱۳۳۴ در تهران) بود. او مؤلف و بنیان‌گذار لغت‌نامه دهخدا ‌است که نگارش این اثر بزرگ تحقیقی ۴۵ سال به طول انجامید. دهخدا پایه‌گذار دانشنامه‌نویسی و ساده‌نویسی با سلاح طنز به جنگ مفاسد و نابسامانی‌های […]

مطالب داغ

آمار بازدید

وب ساز : منصور سرلک
Call Now Buttonمشاوره تلفنی کرونا