آیا لازم است موادغذایی خریداری‌شده را بشوییم؟

 

در حالی که برخی از فیلم‌ها و مقالات، افراد را ترغیب می‌کنند تا ظروف موادغذایی خریداری شده از فروشگاه‌ها، نامه‌ها و سایر بسته‌بندی‌هایی را که وارد خانه می‌شود، ضدعفونی کننند اما کارشناسان این کار را زیاده‌روی دانسته و شست و شو با آب را برای این منظور کافی می‌دانند.

ویروس کرونا تا حد زیادی از طریق تماس فرد با فرد منتقل می‌شود اما این ویروس می‌تواند برای چند روز روی سطوح از جمله بسته‌بندی‌های موادغذایی زنده بماند.

در حالی که تصور نمی‌شود ویروس کرونا از طریق غذا منتقل شود اما این ویروس می‌تواند برای چند روز روی بسته بندی‌های مواد غذایی زنده بماند.

تحقیقات اولیه نشان می دهند که این ویروس می‌تواند به مدت ۲۴ ساعت روی مقوا و ۷۲ ساعت روی پلاستیک زنده بماند. اما در عین حال شمار این ویروس در طول این مدت به سرعت کاهش می یابد.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا در حال حاضر ضدعفونی کردن بسته بندی های مواد غذایی را توصیه نمی کنند و در عوض اعلام می کنند که خریداران باید پس از دست زدن به هر کالایی که ممکن است دیگران نیز به آن دست زده باشند، دست خود را به دقت بشویند.

هنوز هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد انتقال این ویروس از طریق بسته‌بندی های مواد غذایی صورت می گیرد. اما در عین حال می دانیم که ویروس کرونا می تواند ساعت‌ها یا حتی روزها روی سطح بسته بندی مواد غذایی زنده بماند؛ بنابراین یک خطر فرضی انتقال این ویروس از طریق تماس با یک سطح آلوده و سپس لمس کردن چشم‌ها، بینی یا دهان است. بنابراین به جای ضدعفونی کردن این اقلام بهتر است بعد از تماس با کالاها تنها دست خود را بشوییم.

کارشناسان ایمنی مواد غذایی همچنین می گویند که محصولات خوراکی را تنها باید با آب و بدون استفاده از مایع ظرفشویی شست.

خرید خود را به زمانی موکول کنید که سوپر مارکت‌ها خلوت باشند.

کارشناسان توصیه می کنند که در صورت امکان خرید خود را از سوپر مارکت‌ها به دو هفته‌ یکبار محدود کنید.

دست و سبد خرید خود را ضدعفونی کنید.

در هنگام خرید به گوشی تلفن همراه خود دست نزنید و گوشی خود را بعد از هرگونه آلودگی احتمالی تمیز کنید.

معمولا وقتی در خارج از مراکز مراقبت‌های بهداشتی و در جامعه از دستکش استفاده می کنیم، دستکش پوست دوم ما می شود. ما به صورت خود دست می‌زنیم و ممکن است تصور کنیم که در معرض خطر نیستم اما این دستکش ها آلوده می‌شوند و در واقع نسبت به پوست دست سطح بهتری برای تجمع ویروس‌ها هستند.

افراد دارای علائم کرونا به فروشگاه‌ نروند.

تصور می شود زمانی که افراد علائم کرونا دارند، از بیشترین میزان قابلیت انتقال این ویروس برخوردارند، اما این ویروس همچنین می‌تواند از افرادی که هنوز هیچ نشانه‌ای از این بیماری ندارند یا افرادی که ناقل این بیماری هستند، گسترش یابد.

افراد مسن‌ و افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، به سوپرمارکت‌ها نروند.

زمانی که خرید شما به درِ منزل ارسال می شود، از فردی که آنها را برای شما آورده است، بخواهید تا کیسه‌های خرید را پشت درِ منزل قرار دهد و در صورت امکان هزینه و انعام وی را به صورت الکترونیکی پرداخت کنید. سپس هر سطحی را که کیسه های خرید با آنها تماس پیدا کرده است، ضدعفونی کرده و بعد از ذخیره کردن مواد غذایی، دست های خود را بشویید.

 

mahdavifar

Next Post

دیتاکس آب

د آوریل 6 , 2020
قطعا نوشیدن آب کافی برای حفظ سلامتی مهم است. به همین دلیل اغلب توصیه می‌شود هر روز ۸ لیوان آب بنوشید. با این حال برخی افراد معتقدند اضافه کردن برخی مواد به آب می‌تواند فواید آن را برای سلامتی بیشتر کند. دیتاکس واتر آبی است که میوه های تازه و […]

آمار بازدید

وب ساز : منصور سرلک
Call Now Buttonمشاوره تلفنی کرونا