تنها روش صحیح استفاده از ماسک

 

با شیوع کروناویروس جدید و توصیه بسیاری از کشورها مبنی بر استفاده از ماسک، بسیاری از افراد در محیط‌های خارج از خانه از ماسک استفاده می‌کنند اما روش پوشیدن این ماسک‌ها در برخی از افراد اشتباه است و آن‌ها را بی‌اثر می‌کند.

به گزارش ایسنا، متخصصان می‌گویند ممکن است افراد برای عادت کردن به استفاده صحیح از ماسک به زمان نیاز داشته باشند اما بهتر است بدانند درروش صحیح استفاده از ماسک‌ها فرد کمی احساس خفگی می‌کند که طبیعی است.

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که مردم انجام می‌دهند این است که زمانی که ماسک به آن‌ها احساس ناراحتی می‌دهد، آن‌ را زیر بینی خود می‌کشند یا کاملاً از صورت خود پایین آورده و زیر چانه‌هایشان قرار می‌دهند تاکمی راحت نفس کشیده و استراحت کنند.

متخصصان می‌گویند پس از پوشیدن ماسک و خروج از خانه به‌هیچ‌وجه نباید به ماسک خود دست بزنید و آن را جابه‌جا کنید. اگر فکر می‌کنید استفاده از ماسک شمارا با مشکل مواجه کرده و اذیتتان می‌کند، بهتر است از ابتدا از ماسک استفاده نکنیم.

در ادامه چند اشتباه رایج در استفاده از ماسک و در آخر روش درست پوشیدن آن به نقل از نیویورک‌تایمز» آورده شده است:

۱ ماسک خود را زیر بینی‌تان قرار ندهید. ×

۲ چانه خود را خارج از ماسک قرار ندهید. ×

۳ از ماسک‌های گشاد که لبه‌هایش با صورتتان فاصله دارد استفاده نکنید. ×

۴ ماسک را تنها تا نوک بینی قرار ندهید و آن را به‌گونه‌ای قرار دهید که تا بالای بینی‌تان را پوشش دهد. ×

۵ ماسک را زیر چانه خود و روی گردن‌تان قرار ندهید. ×

۶ ماسک را به‌گونه‌ای بپوشید که تمام‌صورت از زیر چانه تا بالای بینی و زیر چشم‌ها را بپوشاند. سعی کنید لبه‌های کناریِ ماسک با صورتتان شکافی ایجاد نکند و تا حد ممکن روی پوست صورتتان بچسبد.✔️

پس‌ازاین که ماسک خود را به روش صحیحِ بالا پوشیدید، نکات زیر را نیز برای ایمنی بیشتر رعایت کنید:

– همیشه قبل و بعد از پوشیدن ماسک، دستان خود را با آب و صابون بشویید یا با مایع مخصوص ضدعفونی کنید.

– هنگام پوشیدن و درآوردن ماسک به قسمت پوشش پارچه‌ای جلوی ماسک دست نزنید و بندها یا کش آن را گرفته و از صورت خود بردارید.

– ماسک رازمانی که داخل خانه هستید بپوشید و دربیاورید، چراکه محیط آسانسورها و راه‌پله‌ها می‌توانند مناطقی با آلودگی بالا باشند.

– ماسک‌های پارچه‌ای خود را به‌طور روزانه شسته و تمیز کنید و سپس آن‌ها را در محیط خشک قرار دهید.

– در صورت استفاده از ماسک نیز احساس اشتباه امنیت کامل نداشته باشید و موارد لازم ازجمله فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنید.

– ماسک‌ها محافظت محدودی دارند و باوجود استفاده از آن‌ها باید فاصله خود را با دیگران حفظ کرده و دست‌های خود را مرتب بشویید.

– فراموش نکنید درصورتی‌که حتی خودتان از ماسک استفاده کنید، نمی‌توانید تأثیرات دیگران بر شیوع را خنثی کنید و از همین رو رعایت تمامی نکات ایمنی از اهمیت بالایی برخوردار است.

ا

 

mahdavifar

Next Post

با این راه‌های آسان خواب خود را تنظیم کنید

ی آوریل 12 , 2020
با بازگشت به جریان زندگی کاری که در بسیاری از افراد دورکاری بوده است، خواب بسیاری از افراد نظم بیشتری گرفته است اما هنوز مشکلاتی را پشت سر می‌گذارد. راه‌هایی برای تنظیم خواب و دوری از بدخوابی‌ها پیشنهاد می‌شود. با شیوع کرونا یکی از مسائلی که مخصوصاً در دوران عید […]

آمار بازدید

وب ساز : منصور سرلک
Call Now Buttonمشاوره تلفنی کرونا