اتاق مبتلایان به کرونا را چگونه نظافت کنیم؟

پاکسازی نهایی اتاق بیمار: (Terminal Cleaning)

پاکسازی نهایی یک روش تمیز کردن کامل و پیشرفته است که در طی آن، پس از انتقال و یا ترخیص بیمار مبتلا به بیماری عفونی واگیردار محل نگهداری بیمار ضد عفونی می‌شود.

پاکسازی نهایی هم به تمیز کردن کامل و هم ضد عفونی کردن نیاز دارد. یعنی ابتدا آلودگی‌های واضح را با مواد شوینده مناسب سطوح و طبق دستورالعمل شرکت سازنده تمیز کنید و سپس مرحله ضد عفونی کردن را طبق دستورالعمل استاندارد ضدعفونی کردن اتاق‌های بیمارستان با مواد ضدعفونی کننده مخصوص و یا با محصولات با پایه کلر مانند هیپوکلریت سدیم انجام دهید. قبل از تمیز کردن اتاق، از خروج تجهیزات پزشکی و وسایل مورد استفاده بیمار از اتاق اطمینان حاصل کنید.

مراحل پاکسازی نهایی اتاق بیمار:

تجهیزات حفاظت فردی شامل ماسک جراحی، گان، دستکش ضخیم مخصوص کار، محافظ چشم (در صورت وجود خطر پاشیدن مواد آلی یا مواد شیمیایی)، چکمه یا کفش کار بسته را طبق دستورالعمل استاندارد بپوشید.

ملحفه‌ها و پوشش آلوده تخت را خارج کنید.

گرد و غبار همه سطوح ، مبلمان و لوازم جانبی را تمیز کنید و پنجره‌ها، قاب‌ها و پایه‌ها را تمیز کنید.

تمام سطوح تخت به خصوص لبه محافظ تخت و تشک را تمیز کنید.

کف زمین اتاق را پاک کنید.

تجهیزات حفاظت فردی را طبق دستورالعمل استاندارد خارج کنید و دست‌ها را مطابق دستورالعمل شستشوی دست به طور صحیح بشویید.

همه تجهیزات نظافت را مطابق دستورالعمل استاندارد نظافت تجهیزات تمیز کرده و آن را به اتاق تمیز کننده یا محل نگهداری آنها برگردانید و زباله‌ها را طبق دستورالعمل استاندارد دفع زباله‌های عفونی و غیر عفونی دور بریزید و بهداشت دست را انجام دهید.

mahdavifar

Next Post

میوه‌ای که به تنهایی یک آنتی‌هیستامین کامل است

ش آوریل 18 , 2020
  حساسیت های فصلی را با مصرف برخی مواد غذایی که خاصیت آنتی هیستامین طبیعی دارند درمان کنیم. میوه‌ای که به تنهایی یک آنتی‌هیستامین کامل است به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، برخی افراد در هر فصلی از سال به خصوص با شروع بهار به […]

آمار بازدید

وب ساز : منصور سرلک
Call Now Buttonمشاوره تلفنی کرونا