میوه‌ای که به تنهایی یک آنتی‌هیستامین کامل است

 

حساسیت های فصلی را با مصرف برخی مواد غذایی که خاصیت آنتی هیستامین طبیعی دارند درمان کنیم.

میوه‌ای که به تنهایی یک آنتی‌هیستامین کامل است

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، برخی افراد در هر فصلی از سال به خصوص با شروع بهار به برخی مواد حساسیت پیدا کرده و دچار علائمی مانند آبریزش بینی، سرفه، سردرد و عطسه می‌شوند. در نتیجه این افراد مصرف دارو‌های آنتی هیستامین را چاره درمان می‌بینند تا بتوانند این واکنش‌های آزاردهنده را کنترل کنند. دارو‌های آنتی هیستامین با خنثی کردن عمل هیستامین باعث می‌شوند که خارش و آبریزش بینی و عطسه کردن تسکین یابد. در دارورخانه‌ها انواع آنتی هیستامین‌ها از شرکت‌های مختلف وجود دارد که به فروش می‌رسند.

 

اما شما می‌توانید با مصرف برخی مواد غذایی که خاصیت آنتی هیستامینی طبیعی دارند علائم آلرژی خود را کنترل کنید. چون این روش کاملاً طبیعی است و نیازی نیست خود را در معرض عوارض جانبی دارو قرار دهید.همپنین در دوران اپیدمی ویروس کرونا مصرف داروهای مختلف احتمال کاهش سیستم ایمنی را در پی دارد،بنابراین توصیه می شود از موادی که خاصیت آنتی هیستامین طبیعی دارند مصرف کنید.

 

هیستامین ماده‌ای است که بدن در طول یک واکنش آلرژیک ترشح می‌کند. همچنین بعنوان بخشی از سیستم ایمنی بدن محسوب می‌شود که باعث تمام علائم آلرژی یعنی عطسه و واکنش‌های شبیه به سرماخوردگی ما در فصلی مثل بهار است.

 

آنتی هیستامین‌ها با جلوگیری از فعالیت هیستامین‌ها باعث متوقف شدن علائم آلرژی می‌شوند و به دنبال این هستند که واکنش آلرژیک را متوقف کنند.

آنتی هیستامین‌ها دارو‌های ضد حساسیت هستند که با مسدودکردن اثرات ترکیب شیمیایی روی دستگاه تنفسی به پیشگیری و تسکین علائم آلرژیک مانند خارش، آب ریزش بینی، اشک ریزی، عطسه و… کمک می‌کند. با این حال مصرف زیاد دارو‌ها عوارض و خطراتی دارد که باید مواد آنتی هیستامین طبیعی برای تقویت سیستم ایمنی جایگزین آنها شوند.

 

اگر دچار آبریزش بینی شده اید و نمی خواهید از قرص آنتی هیستامین استفاده کنید، سیب میتواند جایگزین خوبی برای آن باشد.مواد مغذی سیب در پوست آن وجود دارد.همچنین سیب‌ها غنی از فلانوئید‌ها و پلی فنل‌ها هستند و میزان آنتی اکسیدان‌های آن‌ها بیشتر از چای سبز است.بیشتر افراد برای مصرف سیب،پوست آن را جدا می کنند اما طبق مطالعات انجام شده و عقیده متخصصان تغدیه ،مواد مغذی سیب در پوست آن وجود دارد؛بنابراین به مصرف پوست آن توجه ویژه داشته باشید.

mahdavifar

Next Post

چرا هنگام گرسنگی شدید ، حالت تهوع می گیریم؟

ی آوریل 19 , 2020
گرسنگی یک احساس پیچیده است که تنها به طور غیرمستقیم با نیاز به غذا مرتبط می شود. به گزارش بهداشت نیوز، درواقع نیاز بدن به غذا، گرسنگی نامیده می شود. واژه گرسنگی اغلب به معنای آمادگی بدن برای دریافت غذا است. پس ازاینکه معده خالی شد احساس گرسنگی به وجود […]

مطالب داغ

آمار بازدید

وب ساز : منصور سرلک
Call Now Buttonمشاوره تلفنی کرونا