چرا هنگام گرسنگی شدید ، حالت تهوع می گیریم؟

گرسنگی یک احساس پیچیده است که تنها به طور غیرمستقیم با نیاز به غذا مرتبط می شود.

به گزارش بهداشت نیوز، درواقع نیاز بدن به غذا، گرسنگی نامیده می شود. واژه گرسنگی اغلب به معنای آمادگی بدن برای دریافت غذا است. پس ازاینکه معده خالی شد احساس گرسنگی به وجود آمده و نیاز به دریافت غذا به وجود می آید.

وقتی گرسنه هستیم، اسید هیدروکلریک که در معده خالی ما ترشح می شود می تواند به اسفنکتر تحتانی مری (دریچه ای که بالای معده را بسته نگه میدارد) آسیب بزند. دقیقا همین اتفاق وقتی که استفراغ می کنیم رخ می دهد و حالت تهوع را تشدید می کند.
گرسنگی همچنین می تواند بافت ناحیه پوسترما (ناحیه ای در قسمت تحتانی مغز که با حالت تهوع ارتباط دارد) را در ساقه مغز تحریک کند. این بخش از مغز، سموم باکتریایی را در خون کشف می کند و در واکنش به مسمومیت غذایی ما را وادار به استفراغ می کند.همچنین به دلایلی اگر وقتی قند خون بسیار پایین باشد، گاه ممکن است علامت غلطی به این قسمت مغز فرستاده و باعث بروز حالت تهوع شود.

mahdavifar

Next Post

از کاهش وزن تا سلامت استخوان با این ماده غذایی

د آوریل 20 , 2020
  قارچ‌ها از شما در برابر انواع بیماری‌ها و عفونت‌ها محافظت می‌کنند و سرشار از پروتئین، ویتامین، مواد معدنی، اسید‌های آمینه، آنتی‌بیوتیک‌ها و آنتی‌اکسیدان‌ها هستند. آن‌ها منبع غنی فیبر، سلنیوم، ویتامین C؛ و ویتامین D. هستند و همچنین به افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کنند. به گزارش بهداشت نیوز: […]

مطالب داغ

آمار بازدید

وب ساز : منصور سرلک
Call Now Buttonمشاوره تلفنی کرونا