آیا ویروس کرونا می‌تواند روی کفش‌های شما لانه کند؟

 

یک مطالعه جدید از یک بیمارستان در چین نشان داد که نیمی از کارکنان مراقبت‌های بهداشتی کروناویروس را روی کفش‌های خود حمل کرده‌اند، اما هنوز هیچ دلیلی برای وحشت وجود ندارد. این مطالعه که در ماه آوریل در ژورنال پزشکی به نام بیماری‌های عفونی در حال ظهور (EID) منتشر شد نشان داد که کفش‌ها ازجمله مواردی هستند که ویروس را با خود حمل می‌کنند. اما، ازآنجاکه نمونه‌های آزمایش‌شده در بیمارستان بوده و کارکنان مراقبت‌های بهداشتی موردبررسی قرارگرفته‌اند هنوز قطعیتی وجود ندارد که ویروس بتواند روی کفش‌های شما زندگی کند.

اما ازآنجاکه نمونه‌های آزمایش‌شده در بیمارستان بوده و کارکنان مراقبت‌های بهداشتی موردبررسی قرارگرفته‌اند هنوز قطعیتی وجود ندارد که ویروس بتواند روی کفش‌های شما زندگی کند.

یک پرسش مهم وجود دارد، چقدر احتمال دارد که ویروس کرونا روی کفش‌های من جمع شود؟ به گفته خبرنگار تحقیقاتی ان بی سی، ویکی نگوین، بسیار بعید» است که ویروس روی کفش جمع شود مگر این‌که در خانه سالمندان، بیمارستان یا فضای دیگری که افراد مریض زیادی داشته باشد کارکنید.

mahdavifar

Next Post

کدام میوه ها و ویتامین ها قاتل کرونا هستند؟

چ آوریل 22 , 2020
کرونا ویروس این روز ها تبدیل به یک معضل جهانی شده و نگرانی های زیادی را در کشور های مختلف به وجود آورده است. نشانه های بیماری کرونا ویروس در ایران هم مشاهده است و متاسفانه همچنان قربانی می گیرد؛ اما به جز آگاهی در مورد نشانه های کرونا ویروس […]

آمار بازدید

وب ساز : منصور سرلک
Call Now Buttonمشاوره تلفنی کرونا