توصیه‌هایی در مورد سوختگیری ایمن در روزهای کرونایی

سوخت گیری وسیله نقلیه دغدغه ای مهم برای شهروندان محسوب می شود و سوخت گیری ایمن و کم خطر می تواند از بروز بیماری در این روزهای کرونایی جلوگیری کند.

 

کرونا، میهمان ناخوانده این روزهای شهر ما است و اینطور که شواهد نشان می دهد، به این زودی ها هم قرار نیست تهران زیبا و دوست داشتنی مان را ترک کند.

 

در این شرایط توجه به یک سری اصول رفتاری در مواجهه با این بیماری مهلک، خالی از لطف نیست، از آن جایی که مفهوم ایمنی برای همه ما، چیزی فراتر از مراقبت از سلامتی سازه و محل زندگی است، در این قسمت از زندگی ایمن، قصد داریم شما را با دغدغه ای مهم اما ساده به نام ایمنی در پمپ های بنزین آشنا کنیم.

 

به گزارش روز چهارشنبه سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، یکی از مناطق پر خطر برای ابتلا به ویروس کرونا، پمپ بنزین‌ها هستند؛ چرا که روزانه افراد زیادی در آن جا حضور یافته و با سطوح مختلف تماس پیدا می‌کنند، خلاصه کلام اینکه در صورت مراجعه به جایگاه های سوخت برای بنزین زدن به نکات زیر توجه کنید:

 

 

در صورت نیاز، اگر با قصد گرفتن سوخت از منزل خارج شدید حتما با خودتان حداقل یک عدد دستکش یکبار مصرف به همراه داشته باشید، هنگام رسیدن به محل سوخت گیری به هیچ چیز دست نزنید و ابتدا یکی از دستانتان را به دستکش مجهز کنید سپس با دست دیگر کارت سوخت را در محل کارت دستگاه قرار دهید.

 

 

در ادامه کارت را با دقت و بدون تماس دست با دستگاه وارد محل کارت خوان کرده و با دست دستکش دار رمز خود را روی صفحه کلید دستگاه وارد کنید و همچنین از تماس مستقیم با دسته نازل در جایگاه سوخت خودداری کنید.

 

با دست دستکش دار دسته نازل را بردارید سوخت گیری کنید و پس از اتمام سوخت گیری، با دست بدون دستکش کارت سوخت را از دستگاه بردارید و در جیب بگذارید.

 

 

تا حد امکان کارت را به اپراتور پمپ بنزین ندهید و سعی کنید خودتان شخصا کارت را در دستگاه اخذ وجه سوخت بکشید، سپس از پراتور بخواهید که رمز شما را وارد کند و یا خودتان با دست دستکش دار رمز کارت خود را وارد کنید.

 

در نهایت دستکش را طوری از دستتان خارج کنید که هیچ جای بدنتان با قسمت رویی دستکش که در تماس با دستگاه و نازل قرار گرفته است تماس پیدا نکند و همچنین بلافاصله دستکش را در اولین سطل زباله نزدیک خودتان(ترجیحا دربسته) بیندازید.

 

 

در صورتی که به پمپ بنزین رفته و دستکش همراه تان نبود، حتما دقت کنید و یک دستمال کاغذی به دور انگشتان بپیچید به طوری که انگشتان شما با دکمه‌های دستگاه تماس پیدا نکند، سپس دستمال کاغذی را بلافاصله در اولین سطل زباله نزدیک خودتان(ترجیحا دربسته) بیندازید.

 

در اولین فرصت دست و صورت خود را بشویید، باک خودرو را کامل پر کرده تا کمتر به ایستگاه های پمپ بنزین و گاز مراجعه کنید، همچنین جایگاه داران مکلف اند تمامی نازل‌ها، صفحه کلید دیسپنسرها و سرویس های بهداشتی را به طور مستمر با مواد ضدعفونی کننده مناسب پاک سازی کنند تا بنزین زدن برای مراجعه کنندگان با خطر کمتری مواجه باشد.

منبع ایرنا

 

mahdavifar

Next Post

میهمانی خدا.

ش آوریل 25 , 2020
  ما به میهمانی آمده‌ایم… ماه رمضان هم از راه رسید و همه آفریده‌های خدا را به ضیافت عشق و عشق‌بازی با معبود دعوت کرد. سفره‌ای که به وسعت بخشندگی خداست پهن‌شده و من تو اگه لایق باشیم، دعوت صاحب‌خانه را لبیک میگیم و مثل همیشه ریزه‌خوار این خوان پرنعمت […]

مطالب داغ

آمار بازدید

وب ساز : منصور سرلک
Call Now Buttonمشاوره تلفنی کرونا