لنز هوشمندی که به کمک دیابتی‌ها آمد

دانشمندان کره‌ای موفق به طراحی و ساخت لنزهای هوشمندی شدند که در تعیین میزان قند خون افراد مبتلا به دیابت بسیار موثر است.

به گزارش خبرنگار حوزه فناوریگروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، محققان به تازگی لنز‌های هوشمندی ساخته‌اند که به بیماران دیابتی این امکان را می‌دهد که سطح گلوکز خود را از طریق اشک داخل چشم کنترل کنند. این لنز همچنین بروز هرگونه شرایط تهدید کننده سلامتی را به آن‌ها هشدار می‌دهد.

این اختراع جدید توسط محققان دانشگاه علم و فناوری پوهانگ در کره جنوبی به عنوان گزینه‌ای برای آزمایش خون ساخته شده است.
این دستگاه که از فناوری تراشه استفاده می‌کند، سطح قند را از طریق رگ‌های خونی پشت پلک‌ها کنترل می‌کند تا کاربر را در مواقع خطر سلامتی مطلع سازد.

به گفته دانشمندان، این فناوری جدید اولین استفاده بالقوه از لنز‌ها را برای نظارت و معالجه علائم دیابت با دستگاه پخش کننده کنترل از راه دور نشان می‌دهد.

طراحان این لنز‌های هوشمند، مدعی شده‌اند که این فناوری مزایای بسیاری دارد. به اعتقاد آن‌ها عینک راه را برای درمان برخی از بیماری‌های چشمی هموار می‌کند. به طور خاص می‌توان از این فناوری برای ترشح دارو از طریق چشم به منظور درمان عارضه دیابت ناشی از آسیب عروق خونی در پشت چشم استفاده کرد.

 

دانشمندان برای اولین بار این لنز‌ها را در خرگوش مورد آزمایش قرار دادند و دریافتند لنز‌ها کار مانیتورینگ گلوکز غیر تهاجمی و کنترل دارو را برای این بیماران انجام می‌دهند. پدیده‌ای منحصربه‌فرد که در نوع خود تحولی در درمان بیماری محسوب می‌شود.

لنز الکترونیکی هوشمند برای کاربرد‌های تشخیصی به ویژه برای نظارت مداوم گلوکز به طور گسترده مورد بررسی قرار گرفته است.

 

 

mahdavifar

Next Post

امکان پیک مجدد کرونا ضعیف نشده است

ج مه 1 , 2020
  یک فوق‌تخصص بیماری‌های عفونی با بیان اینکه امکان پیک مجدد کرونا وجود دارد، ‌گفت: تنها راه کنترل ویروس کرونا که در دنیا هم ثابت شده است، رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی است. دکتر مینو محرز در گفت‌وگو با ایسنا، درباره برخی اظهارات مبنی بر ضعیف شدن ویروس کرونا، گفت: ما هنوز نمی‌توانیم […]

آمار بازدید

وب ساز : منصور سرلک
Call Now Buttonمشاوره تلفنی کرونا