راهکار طلایی برای جلوگیری از بخار شیشه عینک هنگام ماسک زدن

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان،  ویروس کرونا مدتی است که در سراسر جهان نفوذ پیدا کرده و افراد زیادی را تاکنون به کام مرگ کشانده است. متخصصان و سازمان جهانی بهداشت مهم‌ترین عامل ابتلای افراد به کرونا را نشستن دست ها، عدم استفاده از ماسک و رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی می‌دانند که بی توجهی به آن‌ها می‌تواند عواقب جبران ناپذیری برای فرد داشته باشد.

 

این روز‌ها با توجه به شیوع ناگهانی ویروس کرونا افرادی که از عینک استفاده می‌کنند‌ مشکلات زیادی برای استفاده از ماسک دارند. زدن ماسک باعث می‌شود بخار تنفس از بالا خارج شود و شیشه‌های عینک را بخار بگیرد. اما راهکار‌ ساده‌ای برای رفع این مشکل وجود دارد که در ادامه می‌خوانید.

 

برای جلوگیری از بخار شیشه‌ عینک چه کنیم؟

ابتدا دستان خود را ۲۰ ثانیه با آب و صابون بشویید، سپس عینک را خیس و مرطوب کرده و به لنز‌ها صابون بزنید، سپس عینک را زیر آب گرم شسته و به آرامی آن را با یک حوله یا پارچه خشک کنید. توجه داشته باشید که آب و صابون بر روی لنز‌ها مانند یک کلاه عمل می‌کند و باعث کاهش فشار بر سطح لنز‌ها می‌شود.

 

اگر چه این راهکار ساده و معمولی به نظر می‌رسد، اما بخار شیشه عینک مشکلی است که افراد را همواره اذیت کرده و آرامش را از آن‌ها می‌گیرد. این معضل در روز‌های بارانی هم به وجود می‌آید و می‌تواند در دید افراد اختلال ایجاد کند.

 

ممکن است برخی افراد به علت همین مشکل از زدن ماسک در خارج از منزل پرهیز کنند، اما متخصصان معتقد هستند در روزهای کرونایی استفاده از ماسک برای تمام افراد لازم و ضروری است.

ممکن است برای برخی افراد این سوال پیش بیاید که آیا عینک هم می‌تواند آلوده به ویروس باشد؟ متخصصان چشم پزشکی این نظریه را تایید کرده اند و می‌گویند افراد باید قبل و بعد از استفاده از عینک آن‌ها را کاملا ضدعفونی کنند.

 

اگر توصیه‌های سازمان جهانی بهداشت مانند شستشوی مداوم دست‌ها با آب و صابون، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، ماندن در خانه، استفاده از ماسک و دستکش و موارد بهداشتی دیگر را جدی بگیریم زنجیره انتقال ویروس کرونا شکسته خواهد شد.

 

 

 

mahdavifar

Next Post

همایش سوم خرداد امسال به‌صورت مجازی برگزار می‌شود.

چ مه 20 , 2020
شانزدهمین نشست مجازی مسئولین ایثارگر واحدهای مختلف دانشگاه به همت دفتر امور ایثارگران برگزار شد. به گزارش روابط عمومی دفتر امور ایثارگران این نشست روز شنبه ۲۷ اردیبهشت با حضور دکتر عبدالرحمان رستمیان مشاور رئیس دانشگاه در امور ایثارگران و دکتر احسان مقیمی مدیر امور ایثارگران برگزار شد. در ابتدا […]

آمار بازدید

وب ساز : منصور سرلک
Call Now Buttonمشاوره تلفنی کرونا