چراغ‌های جدید مرسدس بنز با شما صحبت می‌کند

 

مرسدس بنز چراغ‌های دیجیتال کلاس اس و میباخ را به فناوری نمایش متن روی جاده مجهز کرد.
به گزارش خبرنگار حوزه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ خودروهای مرسدس بنز از این پس می‌توانند به وسیله چراغ‌های دیجیتال جدید خود متن و تصاویر متنوعی را برای برقراری ارتباط با عابران پیاده و دیگر خودروها روی جاده به نمایش بگذارند.این فناوری جدید امکان نمایش پیام‌های مختلفی را برای راننده مهیا می‌سازد. فناوری ویژه چراغ‌های دیجیتال فعلا تنها در خودروهای سری اس کمپانی بنز وجود دارد و در صورت توسعه و گسترش آن روی دیگر خودروهای مرسدس بنز می‌تواند به فناوری پرطرفدار تبدیل شود. سیستم نور دیجیتال به لطف چراغ‌های LED با تراشه‌ای که شامل بیش از یک میلیون بازتابنده بسیار کوچک است، می‌تواند نور را در الگوهای خاصی به نمایش بگذارد. به طور خلاصه چراغ‌های دیجیتال می‌تواند به راحتی نامه‌ها و تصاویر را تشکیل و نمایش دهد.

سیستم نور دیجیتال فقط برای سرگرمی نیست و مزایای ایمنی زیادی نیز دارد. به عنوان مثال این سیستم می‌تواند با کمک دوربین‌ها و سنسورهای خودرو، خطوط کنار جاده و تابلوهای راهنمایی و رانندگی را در سراسر جاده به خوبی به نمایش بگذارد. هم‌چنین این فناوری در محل‌هایی از جاده که کارگران مشغول عملیات عمرانی می‌باشند قبل از رسیدن خودرو به آن محل راننده را با هشدارهایی آگاه می‌کند.

بنابر اعلام گروه‌ تحقیقاتی خودرو بنز این سیستم تازه‌ترین فناوری افزوده شده به سیستم ایمنی خودروهای این کمپانی می‌باشد. با وضوح بیش از یک میلیون پیکسل در هر چراغ، سیستم نور دیجیتال شرایطی ایده‌آل را برای رانندگی در شب فراهم می‌کند و با پشیتیبانی بصری از راننده ایمنی در رانندگی را افزایش می‌دهد.

 

 

mahdavifar

Next Post

فراخوان برگزاری مسابقات ورزشی ایثارگران

س اکتبر 27 , 2020
بنا بر گزارش روابط عمومی دفتر امور ایثارگران مسابقات ورزشی ویژه ایثارگران در سه رشته دارت ، پلانک و طناب زدن دربخش خواهران و برادران با شرکت اعضای محترم هیئت علمی و کارکنان ایثارگر و خانواده آنها در روزهای یکشنبه و دوشنبه ۱۹ و ۱۸ آبان ماه در سالن شهید […]

مطالب داغ

آمار بازدید

وب ساز : منصور سرلک
Call Now Buttonمشاوره تلفنی کرونا