دومین جلسه کارگاه هنر هشتم با موضوع مهندسی فکر و اراده با حضور بیش از صد نفر از اعضای هیئت‌علمی ،دانشجویان و کارکنان دانشگاه به‌صورت مجازی برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی دفتر امور ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی تهران؛ دکتر انصاری‌فرد در ادامه جلسه قبل گفت: هنر هشتم هنری است که بر ذهن تأثیرگذار است و مهندسی فکر اراده است. این هنر نیز هفت هنر قبلی را در خود جای‌داده و می‌تواند ذهن و اراده‌ها را در تسخیر خود قرار دهد و انسان‌ها و جوامع را تشویق کند طوری که آن می‌خواهد شما رفتار کنید و وقتی انسان اندیشه و ذهنش به سمت خاصی سوق پیدا کرد تصمیمات و سرنوشتش بر اساس عملکردی است که انجام می‌دهید. پس تأکید می‌شود هنر نماد قدرت، ذهن، تفکر و تمدن است.

هنر اول هنری بود که نمادها و اشکالی را در غارها و یا مکان‌های دیگر می‌کشیدند تا اینکه رسید به هنر هشتم و به‌تازگی هنر دیگری به وجود آمده به نام هنر نهم که آن تسلط بر ذهن هست.

درواقع هنر هشتم هنری است که می‌توان استفاده‌های گوناگون ازجمله تربیت فرزندان، خانواده، محل کار و محل زندگی را مدیریت کرد. دراین‌بین سوءاستفاده‌هایی هم از این هنر صورت گرفت مانند به وجود آمدن داعش که باعث شد صدها هزار نفر در سوریه و عراق کشته شوند و در غالب فکری خود به این باور باشند خداوند این‌گونه اعمال آنان را قبول دارد و به بهشت راه میابند.

درمجموع هنر هشتم ترکیبی از علوم مختلف هست که زیرساخت آن اطلاعات و ارتباطات است.

کلیدواژه‌ها؛ جهان هستی در حال تغییر است، در جهان هستی هیچ پدیده‌ای به‌صورت منتزع و مستقل از دیگر پدیده‌ها معنا ندارد و در جهان هستی قواعد و مقرراتی وجود دارند که بدون رعایت آن‌ها به یک زندگی مطلوب نخواهیم رسید.

در جهان امروز افرادی که منعطف، هوشیار، خلاق، متعادل، جامعه نگر و جمع‌گرا هستند موفق‌ترند.

ارکان هنر هشتم عبارت‌اند از؛ اطلاع‌رسانی و اطلاع‌یابی، فرهنگ‌سازی و عادت آفرینی، اعتبار سازی و منزلت آفرینی، آینده‌نگری و برنامه‌ریزی، تصویرسازی و جورچین آرایی( موج سازی و تحول‌آفرینی)، تنش‌زدایی و حساسیت آفرینی( افزایش انرژی مثبت‌ها و کاهش انرژی منفی‌ها در فضای حاکم)، شبکه‌سازی و اشتراک‌گذاری و بحران یابی و بحران ستیزی، در هنر هشتم روابط عمومی نقش بسیار مهمی دارد.

سازمان‌دهی ارتباطات و تبادلات؛ اصول ارتباطات( شناخت کافی از ویژگی‌های مخاطب، انتخاب راه و مسیر صحیح و به‌کارگیری زمان و ابزار و شیوه‌های صحیح)، دانش‌های نوین ارتباطی( دانش آرا گرام، تعریف‌های نرم‌افزاری و EQو IQ ) و شبکه‌سازی ارتباطی( فردی، گروهی و جمعی) هست.

در پایان دکتر مقیمی مدیر امور ایثارگران و دکتر انصاری‌فرد به سئولات شرکت کنندگان پاسخ دادند

یاد آوری میگردد کارگاه  افزایش کیفیت زندگی روزهای یکشنبه، کارگاه  پروپزال نویسی روزهای سه شنبه و کارگاه هنر هشتم روزهای  پنج شنبه از ساعت۲۰الی ۲۱ برگزار می‌گردد. علاقه مندان میتوانند در فضای اسکای روم هر هفته این مباحث را پیگیری نمایند برای شرکت در کارگاه روی لینک زیر کلیک کنید و به عنوان میهمان وارد شوید. skyroom.online/ch/virtualtums/issargaran

حسین علیشاری

Next Post

مجموعه کارگاه های افزایش کیفیت زندگی

ش دسامبر 19 , 2020
   برای ورود کلیک کنید

مطالب داغ

آمار بازدید

وب ساز : منصور سرلک
Call Now Buttonمشاوره تلفنی کرونا