نشست هیئت مؤسس مرکز تحقیقات آسیب دیدگان جنگ با حضور معاون فرهنگی و نماینده معاونت تحقیقات و فن آوری دانشگاه در سالن همایش های معاونت فرهنگی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران دفتر امور ایثارگران؛ این جلسه که روز چهارشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۹ در محل سالن همیایش های معاونت فرهنگی برگزار شد.ابتدا دکتر مقیمی ضمن خیر مقدم به حاضرین و عرض تبریک به خاطر اخذ موافقت اصولی مرکز تحقیقات پس از ۱۰ سال پیگیری از زحمات همه افرادی که در تصویب مرکز همکاری کردند، بویزه از زحمات دکتر صحرائیان معاونت تحقیقات و فن آوری ، دکتر رضائی ، دکتر آخوند زاده ، دکتر گتمیری ، دکتر آیتی  قدر دانی کرد و سپس به تشریح اساس نامه مرکز پرداخت .

در ادامه دکتر حسن پور نماینده معاونت تحقیقات و فن آوری دانشگاه تاکید کرد که مرکز باید هر چه سریع وارد فاز عملیاتی شود ایشان تاکید کرد تعداد مقالات  ارائه شده و ارجاع شده  به مرکز در سال اول حائز اهمیت است وی ادامه داد  مرکز بودجه می خواهد و اگر ما بتوانیم از هم اکنون منابعی را از ارتش، وزارت دفاع و برخی بیمارستان هایی که می شود  با آن ها همکاری کنیم مانند بیمارستان خاتم که زیر نظر بنیادشهید است و همچنین  از امکانات آزمایشگاهی و دیگر امکانات آن ها استفاده کنیم چون فعالیت مرکز استراتژیک و کشوری است وبه جز مراکز درمانی زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی تهران به کل گروه ها و مراکز درمانی دیگر نیز تعلق دارد و به همین خاطر می توانیم از بیمارستان های دیگر و وزارت دفاع کمک بگیریم.

سپس سؤالاتی در مورد مکان و چگونگی فراهم شدن امکانات مرکز و تعیین بودجه مطرح شد و گفته شد چون هنوز چارت تشکیلاتی تعریف نشده  به همین دلیل جذب نیرو به صورت متمرکز مقدور نیست  اما سیستم به طور اتوماتیک یک نیرو در اختیار مرکز قرار می دهد

در ادامه دکتر وردی از موسسین مرکز در خواست نمود که یک مجموعه آزمایشگاهی منتصب به مرکز تحقیقات وجود داشته باشدو دانشگاه هم فضایی را برای این مرکز در نظر بگیرد.

سپس  دکتر نوروزی عضو کمیته آموزش و پژوهش  پیشنهاد اولویت بندی عنوان های تخصصی و و تحقیقاتی را مطرح کرد،

دکتر همتی ضمن ابراز خشنودی به خاطر موافقت با شروع به کار مرکز به اثرات و برکات راه اندازی مرکز پرداخت و گفت؛ با توجه به فرصت بدست آمده باید دید وسیعی نسبت به این موضوع داشته باشیم و گستره  طحقیقاتی این مرکز  نه تنها گذشته نگر نیست بلکه حال و آینده نگر نیز است.

دکتر بیگ محمدی عضو مؤسس مرکز نیز از تلاشهای انجام شده برای تاسیس مرکز تقدیر و تشکر کرد و گفت؛ در چند مرحله که پیگیر تصویب مر کز بودم سنگ اندازیهای وجود داشت که الحمدالله با همت دوستان موانع برطرف شد.

اعضای دیگر مؤسسه دکتر نخستین انصاری و دکتر عمادی از زحمات و پیگیری های مستمر دکتر مقیمی تقدیر و تشکر کرد ند.

در پایان جلسه  دکتر حسن پور گفت؛ اصلی ترین مصوبه این جلسه تعیین رئیس برای مرکز است پس از بحث و بررسی  دکتر رستمیان به عنوان رئیس مرکز پیشنهاد شد که با رأی مثبت اکثریت آراء مواجه شد.

توضیح اینکه در این جلسه دکتر عبدالرحمن رستمیان معاونت فرهنگی، دکتر احسان مقیمی مدیر امور ایثارگران، دکتر سیداحمد رضایی مدیر حراست، دکتر اکبر احمدی مدیر بیمارستان بهرامی، دکتر نورالدین نخستین انصاری استاد تمام دانشکده توانبخشی، دکتر احسان پورمحمدیان مدیر دانشجویان  شاهد ایثارگردکتر ناصر عمادی عضو هیئت علمی ، دکتر مجتبی پارسا عضو هیئت علمی گروه اخلاق پزشکی ،دکتر جواد وردی عضو هیئت علمی دانشکده فن اوری نوین ، دکتر محمد تقی بیگ محمدی عضو هیئت علمی مسئول ایثارگران بیمارستان امام خمینی  ، دکتر مهدی نوروزی عضو هیتع علمی دانشکده بهداشت ، دکتر همتی عضو هیئت علمی و دکتر حسن پور عضو هیئت علمی و نماینده معاونت تحقیقات و فن آوری دانشگاه  حضور داشتند .

حسین علیشاری

Next Post

پنجمین جلسه کارگاه هنر هشتم با موضوع ویژگی ذهن آگاه با حضور بیش از صد نفر از کارکنان دانشگاه به‌صورت مجازی برگزار شد .

س ژانویه 12 , 2021
به گزارش روابط عمومی دفتر امور ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی تهران؛ دکتر محمدحسین انصاری‌فرد مدرس کارگاه در ابتدا گفت؛ تدریس هنر هشتم مانند دروس دیگر کلاسیک نیست . علم هنر هشتم ویژگی ها و پیچیدگی های خود را دارد هنر هشتم با تأثیرگذاری بر ذهن ، ذهن را در شرایطی […]

مطالب داغ

آمار بازدید

وب ساز : منصور سرلک
Call Now Buttonمشاوره تلفنی کرونا