پنجمین جلسه کارگاه هنر هشتم با موضوع ویژگی ذهن آگاه با حضور بیش از صد نفر از کارکنان دانشگاه به‌صورت مجازی برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی دفتر امور ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی تهران؛ دکتر محمدحسین انصاری‌فرد مدرس کارگاه در ابتدا گفت؛ تدریس هنر هشتم مانند دروس دیگر کلاسیک نیست . علم هنر هشتم ویژگی ها و پیچیدگی های خود را دارد هنر هشتم با تأثیرگذاری بر ذهن ، ذهن را در شرایطی قرار میدهدکه بتواند درست تصمیم گیری کند ویژگی های ذهن آگاه و اثرگذار عبارت است از : بی قضاوتی، صبور بودن، داشتن ذهنی باز، اطمینان داشتن، اصالت بخشیدن به جای سرگرم کاری شدن، پذیرفتن شرایط زندگی در هر لحظه و دلبسته نبودن و رها کردن است.

وی در ادامه قانون کلیدی ذهن را تعریف کرد و گفت؛ ذهن وقتی در معرض امواج قرار می گیرد و امواجی که در غالب ارتباطات وجود دارد ، تابع چهار قانون است که عبارتند از؛ هر عملی که به صورت عادت و تکرار شود کنترل عصبی آن در ضمیر ناخود آگاه میرود، هر پیامی که در ذهن ناخودآگاه ما عبور می کند در ضمیر نا خودآگاه ما تأثیر گذار است، گاهی ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه با هم تعارض پیدا می کند و گاهی هم ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه با هم یکی است و این باعث افزایش آرامش درونی و اعتماد به نفس می شود

کلیدواژه ها ی ذهن آگاه با عبارات زیر مطرح است؛ مراقب افکارت باش که گفتارت می شود، مراقب گفتارت باش که رفتارت می شود، مراقب رفتارت باش که عادتت می شود، مراقب عادتت باش که شخصیتت می شود، مراقب شخصیتت باش که سرنوشتت می شود .ولی با هنر هشتم می توان افکار را مهندسی کرد و سرنوشت ها را رقم زد.

وی در ادامه تاکید کرد یکی از آفات شبکه های مجازی ایجاد شبه علم و توهم علم در افراد است و در همین راستا یکی از دانشمندان گفته؛ فضای مجازی شکل نوینی از اباهه گری و اوباش گری قرون وسطی است.

در زندگی باید مراقب باشیم چرا که زندگی معکوس بسیار سخت است و اگر اختلاف بین زوج و زوجه به وجود آمد باید ابتدا فضای حاکم بر رابطه را بسنجید و اگر دیده شد که هنوز عاطفه و محبت و احترام و از همه مهمتر مقبولیت متقابل در این بین وجود دارد اختلافات به راحتی حل می شود ولی اگر فضاها مسموم شود و نگاه ها نسبت به هم مسموم شده باشد حتی شیرین ترین کلمات هم اثر خود را نخواهد گذاشت.

در پایان دکتراحسان مقیمی مدیر امور ایثارگران از حضور کاربران به‌خصوص اعضای هیئت‌علمی ، کارکنان و دانشجویان تشکر و قدردانی  کرد و به سؤالات مطرح‌شده از طرف کاربران پاسخ داده شد.

توضیح اینکه کارگاه افزایش کیفیت زندگی یکشنبه‌ها با تدریس دکتر پور نسائی ، کارگاه  پروپوزال نویسی سه‌شنبه‌ها با تدریس دکتر نخستین انصاری و کارگاه هنر هشتم پنج‌شنبه‌ها  با حضور دکتر انصاری‌فرد از ساعت۲۰ تا ۲۱ برگزار می شود.

علاقه‌مندان می‌توانند در فضای اسکای روم هر هفته این مباحث را پیگیری نمایند برای شرکت در کارگاه روی لینک زیر کلیک کنید و به‌عنوان میهمان وارد شوید. skyroom.online/ch/tums3/isargaran

حسین علیشاری

Next Post

در بیست و چهارمین جلسه کارگاه مجازی افزایش کیفیت زندگی تاکید شد قرار گرفتن در یک محیط استرس زا باعث می شود که فرد دچار وسواس فکری شود.

چ ژانویه 13 , 2021
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران دفتر امور ایثارگران ؛ بیست و چهارمین جلسه کارگاه افزایش کیفیت زندگی که با موضوع وسواس فکری و با حضور بیش از صد نفر از کاربران به صورت مجازی برگزار شد دکتر غزل پورنسائی مشاور روانشناسی گفت؛ فردی که دچار وسواس فکری […]

مطالب داغ

آمار بازدید

وب ساز : منصور سرلک
Call Now Buttonمشاوره تلفنی کرونا