نشست صمیمی دکتر عبدالرحمان رستمیان معاون فرهنگی و مشاور رئیس دانشگاه در امور ایثارگران با همسران شهدا شاغل در دانشگاه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران دفتر امور ایثارگران؛ به مناسبت وفات حضرت ام البنین و روز تجلیل از همسران و مادران شهید نشستی با حضور دکتر رستمیان، دکتر مقیمی و شش تن از همسران شهدا در دفتر امور ایثارگران برگزار شد.

در ابتدای جلسه دکتر مقیمی ضمن خیر مقدم به همسران شهدا گفت؛ شهادت برای شهدا بهترین مرگی است که انتخاب کرده اند و اگر خداوند دعای کسی را قبول کند که مرگ او را شهادت قرار دهدبزرگترین مقام را به اواهدا کرده است. بنابراین شهادت کار با ارزشی است و شما همسران شهدا به دلیل انتصاب به شهدا حتماً از پاداش و مزد الهی بهره خواهید برد و جایگاه ویژهه ای نزدخداوند دارید  به گفته حضرت امام نور چشم ملت ایران هستید.

سپس همسران شهدا به بیان مسائل و ایثارگری های شهدا پرداختند. خانم مریم فخاری پرستار بیمارستان شریعتی گفت؛ همسر من در سال ۱۳۶۳ در جزیره مجنون مجروح و متعاقباً جانباز شد و من افتخار داشتم تا لحظه شهادت ایشان سال ۹۳ در کنارش باشم. ایشان در تمام این مدت با تحمل بیماری به علت عوارض ناشی از جنگ زندگی سختی را سپری کرد و در نهایت به فیض شهادت نائل آمد.

در ادامه دکتر رستمیان گفت؛ تکریم ایثارگران وظیفه همه ماست، خداوند عزت و سربلندی خانواده شهدا را روز به روز بیشتر می کند. خانواده شهدا و ایثارگران همگی افراد ارزشی و توانمندی هستند و در دانشگاه همیشه در روزهای سخت در خط مقدم مقابله با مشکلات هستند. بطور مثال در بیماری کرونا که از اسفند ماه سال گذشته شروع شد بیماری در ابتدا وحشت بزرگی را ایجاد کرده بود خوشبختانه حضور ایثارگران در این مقطع باعث شد که بقیه همکاران نیز به میدان بیایند  و آن وحشت اولیه از بین رفت.

وی گفت در مقابل ظلم ایستادن هزینه دارد. در جنگ چه مظلومیت هایی اتفاق افتاد. دشمنان ما چه خیانت هایی کردند و مردم ما در مقابل ظلم مقاومت کردند و کسانی که برای دفاع از میهن اسلامی عازم جبهه شدند برای این امتیازات که امروزهست کوچکترین ارزشی قائل نبودند آنها برای کسب آرمان و هدف بزرگ پا به جبهه گذاشتند. زیرا در عملیات ها رزمندگان مرگ را از نزدیک لمس می کردند اما جنگیدند تا ظلم بماند و خوبی ها بر زندگی حاکم شود. همه این جانفشانیها ارزشمند است  زیرا اگر آن ها نبودند این آرامش وجود نداشت. آن ها که رفته و زندگی خودشان و زندگی خانواده شان را به ظاهر فدا کردند، زندگی همسر شهید، پدر و مادر شهید، فرزند شهید و خواهر و برادر شهید همه این ها تحت تأثیر قرار می گیرد و این ها باید سختی ها را تحمل می کردند.

سپس دکتر خسروانی فرزند معزز شهید خسروانی و مدیر مشارکت های مردمی گفت؛ ما خاک پاک خانواده  شهدا را میبوسیم و به این بوسه افتخار کنیم اگرمتدین ومعتقد هستیم. بالاترین مقام فرد متدین این است که جانش را در راه خداوند نثار کند. .در کشورهای بی دین نیز بالاترین مقام کسی دارند که در راه کشورش جانش را از دست می دهد، آیا کسی هست که این را قبول نداشته باشد آیا ما باید قبول کنیم که فرزند و همسر یک قهرمان هستیم. پس باید با افتخار از قهرمان خودمان یاد کنیم اگر ما قبول کنیم که دین ما بهترین دین است افتخار می کنیم به این دین  و اگر در جایی قرار داریم که افرادی ما را درک نمی کنند و قدر قهرمان را نمی دانند اشکالی ندارد شاید غیر طبیعی باشد  کسی مهره سوخته است خدا قبولش نداشته باشد. فردی مهره سوخته است که در زندگیش کار ناشایست کرده باشد و کارهای اشتباه کرده باشد . اما در شرایطی که فضا مسموم یا پر از ویروس است ما باید با ماسک از خودمان حفاظت کنیم  ماسک می زنیم یعنی اهمیتی نمی دهیم به سخنان و عملکرد افرادی که به مبارزه با ظلم اعتقادی ندارند یا مشکل هوشی ، روحی و مشکل اعتقادی دارند و قدر قهرمانان کشور خودشان را نمی دانند اما مدیران و مسؤلین هم وظیفه دارند که شرایط و محیط آلوده را  اصلاح کنند

إن شالله با عزت و افتخار خانواده های شهدا قله های طرقی را طی کنند و به قهرمانان کشورشان در همه شرایط افتخار کنند.

حسین علیشاری

Next Post

جشنواره ورزشی ایثارگران به مناسبت دهه فجر برگزار میشود

چ فوریه 3 , 2021
به گزارش روایط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران دفتر امورایثارگران؛ در نشست روز سه شنبه ۱۱ بهمن ماه کمیته ورزشی که با حضور دکتر پورمحمدیان مدیر دانشجویان شاهد و ایثار گر و دکتر مقیمی مدیر امور ایثارگران و آقای دیرنده و بقیه اعضای کمیته ورزشی ایثارگران برگزار شد مقرر شد […]

آمار بازدید

وب ساز : منصور سرلک
Call Now Buttonمشاوره تلفنی کرونا