آدرس : خیابان طالقانی نبش غذادارو  -    تلفن تماس : 66475055

 • Cougar

  متن تصویر

 • Lions

  متن تصویر

 • Snowalker

  متن تصویر

 • Howling

  متن تصویر

 • Sunbathing

  متن تصویر

یک لرن مرجع تخخصی وبلاگ نویسان
گفتگویی صمیمانه با جناب آقای سید محمد میرخانی مسئول تشریفات ستاد مرکزی - مصاحبه با ایثارگران - اخبار : ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی تهران
اطلاعیه
داوطلبین گرامی لطفا قبل از طرح سوال جدید سوالات موجود در آرشیو سوالات را با دقت مطالعه نمایید زیرا به سوالات تکراری پاسخ داده نمیشود.
مصاحبه با ایثارگران : گفتگویی صمیمانه با جناب آقای سید محمد میرخانی مسئول تشریفات ستاد مرکزی
فرستنده منصور سرلک در تاريخ ۱۳۹۱/۱۲/۲۲ ۱۱:۳۴:۵۶ (3057 بار خوانده شده)

گفتگویی صمیمانه با جناب آقای سید محمد میرخانی مسئول تشریفات ستاد مرکزی و مسئول تالار امام خمینی (ره) دانشگاه علوم پزشکی تهرانگفتگویی صمیمانه با جناب آقای سید محمد میرخانی مسئول تشریفات ستاد مرکزی و مسئول تالار امام خمینی (ره) دانشگاه علوم پزشکی تهران

لطفاً خودتان را معرفی کنید؟

                                                             سيدمحمدميرخاني متولد   1345

دوران تحصیل را در کجا گذراندید؟

دوران تحصيل خود را در دبستان شريعت ( محله قنات آباد ) و راهنمايي را در مدرسه جعفري اسلامي بازارچه شاهپور به اتمام رسانده و دوران دبيرستان اينجانب نيز مصادف شد با حضورم در جنگ تحميلي كه ديگر بصورت مقطعي در تهران يا منطقه بودم . تا اينكه پس از جانبازي ديپلم گرفتم.

در کدام دانشگاه تحصیل کردید؟

در دانشگاه تهران رشته علوم سیاسی و در سال 1381 با مدرک لیسانس فارغ التحصیل شدم.

چرا این رشته را انتخاب کردید؟

انتخاب اين رشته نيز به توصيه يكي از دوستانم بود 

چه شد که به جبهه رفتید؟

درخصوص رفتن به جبهه نيز بايد حال و هواي دوران جنگ را بازگو كرد تا علت آن مشخص شود ولي بطور خلاصه مي توان از روحيه مردم در آن زمان ، شهادت دوستان نزديك ، فضاي فرهنگي موجود در آن دوره ، شور جواني و.... نام برد.

از خاطرات دوران جنگ بگوئید؟

از وقايع دوران جنگ يا به تعبير ديگر خاطرات زمان جنگ نمونه هاي بسياري وجود دارد كه به عنوان مثال يكي از آنها را بازگو ميكنم تا يادي شود از دوستان عزيزم كه در راه دين خدا چگونه از خود مايه گذاشتند. "قبل از عمليات كربلاي يك فرمانده گروهان ما (شهيد حميد سربي) طي بازديدي كه از منطقه عملياتي مهران داشت يك تركش حدود 30 سانتي متري و بسيار براق همراه خود آورده بود. در يكي از صحبتهايش براي اعضاي گروهان عنوان نمود كه اين تركشي كه ميبينيد مربوط به منطقه اي است كه ميخواهيم در آن عمليات كنيم و مطمئن باشيد كه به هر قسمت از بدنتان كه برخورد كند مجروح نميكند بلكه قطع ميكند بنابراين اگر ميخواهيد در عمليات باشيد كه هيچ در غير اينصورت از همين جا برگرديد . هيچ كس عقب نكشيد و اتفاقا در آن عمليات بعد از پايان شب عمليات ، صبح كه شد يكي از نيروهاي تعاون (افرادي كه مسئول عقب آوردن شهدا بودند) را ديدم كه پيكر يكي از دوستانم را به همراه مي آورد. ازاين شهيد عزيز (شهيد سرلك )فقط دو دست و سر و گردنش باقي مانده بود. در اينجا بود كه ياد گفته شهيد سربي افتادم كه اين تركش مجروح نميكند،قطع ميكند. خلاصه در آن عمليات از گروهان 35 نفري ما فقط 5 نفر سالم برگشتند و الباقي يا شهيد شدند يا مجروح از جمله شهيد عزيز سربي.

آیا در حین جنگ به بعد از جنگ هم فکرده اید؟

احساس ميكنم در آن زمان كسي به بعد از جنگ فكر نمي كرد، البته اينگونه هم نبود كه همه چيز را كنارگذاشته باشند. بطور مثال شهيدحميد شاهرخشاهي را نام ميبرم كه از دانشجويان شهيد دانشكده پزشكي دانشگاه خودمان ميباشند و بچه محل و هم دبيرستاني بوديم. ايشان بيشتر زمان دبيرستان را در منطقه حضور داشتند و موقع امتحانات به دبيرستان مي‌آمدند و امتحان مي‌دادند يادم هست كه هميشه در ليست نمرات امتحاني جايگاه اول را داشتند ولي  با اينحال كه دانشجوي پزشكي بودند در منطقه جزو مودب ترين و به اصطلاح خاكي‌ترين افراد بودند كه درآخر نيز مزد خود را گرفته وبه برادر شهيدشان پيوستند.

درباره حضورتان در جبهه بگوئید؟

در باره حضورم در جبهه نيز به تناوب از سال 63 تا 67 در جبهه بودم كه دراين حين نيز سه بار مجروح شدم كه مجروحيت آخري نيز مصادف بود با روز آتش بس

از دوستان دوران جنگ كساني كه شاخص باشند و براي دانشگاه  نام آشنا ميتوانم از شهيد شاهرخشاهي، آقاي علي روزبهاني (هسته گزينش) و حاج آقا مطيعيان كانديداي دوره نهم مجلس و فرمانده گردان تخريب) نام ببرم.

بهترین خاطره از دوران دفاع مقدس را بگوئید؟

بهترين خاطره‌ام از دوران دفاع مقدس نيز مربوط مي شود به اولين روز حضورم در فضاي معنوي و بسيار صميمي گردان تخريب لشگر سيدالشهدا. يادم هست اولين روزي كه به گردان رفتم صبح اول وقت قبل از طلوع آفتاب همه در صبحگاه به خط شده بودند كه فرمانده گردانمان شهيد زينال حسيني مرا خواست و مي خواست كه دليل حضورم را در گردان بداند، با توجه به اينكه هوا بسيار سرد بود ناخودآگاه دندانهايم شروع به برهم خوردن كرد كه از صداي آن شهيد زينال حسيني خنده‌اش گرفت و مرا به داخل نيروها برگرداند ناگفته نماند اين شهيد عزیز در عين صلابت و ابهتي كه داشت يكي از مهربانترين افراد روزگاربود.

نقش ایثارگران و رزمندگان و جانبازان در انتقال ارزشهای انقلاب و دفاع مقدس چیست؟

در خصوص نقش ايثارگران در انتقال ارزشهاي انقلاب و دفاع مقدس نظرم اينست كه در شرايط فعلي با عمل صحيح و نه فقط شعار ميتوان ارزشها را منتقل كرد . عمل صحيح هم صادقانه كاركردن است و نه براي كسي كاركردن.

 چه افرادی در موفقیتهای شما تا کنون نقش داشته اند؟

در مورد نقش ديگران در زندگيم بايد بگويم من خودم را مديون منش و رفتار حاج آقا تحيري مديركل خدمات پشتيباني سابق و آقاي بستان رييس حسابداري وقت ايشان ميدانم و اميدوارم كه بتوانم در زندگيم مثل آنها رفتار كنم.

بهترین دوران زندگیتان چه زمانی بوده است؟

بهترين دوران زندگيم را نيز همان مقطع حضورم در جنگ ميدانم. فكر ميكنم اكثر مردم از جنگ بوي خشونت و نفرت را حس مينمايند ولي حضور در كنار حداقل 85 نفر از عزيزان شهيد و تعداد زياد دوستان ديگري كه هم نفس شهدا بودند و فضاي معنوي بسيار خاصي را در آن زمان بوجود آوردند فرصت بسيار مغتنمي بود كه شايد هر چند قرن يكبار پيش بيايد و فقط تعداد خاصي فرصت درك آنرا بيابند

كلام آخرم هم اينكه از متوليان امور ايثارگران ميخواهم كه به كلام امام توجه كنند كه" نگذاريد پيشكسوتان جهاد و شهادت در پيچ و خم امور روزمره به فراموشي سپرده شوند.

کلام آخر:

كلام آخرم هم اينكه از متوليان امور ايثارگران ميخواهم كه به كلام امام توجه كنند كه " نگذاريد پيشكسوتان جهاد و شهادت در پيچ و خم امور روزمره به فراموشي سپرده شوند.

 

                  ( ايستاده از سمت چپ شهيد سربي ، شهيد سرلك)

 

خبر قبلی - خبر بعدی صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز


سایر خبرها
۱۳۹۶/۱۱/۳۰ ۸:۵۵:۰۵ - عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام فاطمیه
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ ۱۲:۴۰:۰۰ - مدیر شبکه بهداشت درمان شهرستان اسلامشهر ، مدیر دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه و مدیر دفتر امور ایثارگران به همراه کارشناسان دفتر امور ایثارگران به دیدار خانواده معزز شهیدخورسند فرد محمودآباد رفتند.
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۵:۲۷:۰۵ - سالگرد یوم الله 22 بهمن گرامی باد
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۰:۲۰:۰۰ - دیدار مشاور ، مدیر و کارشناسان دفتر امور ایثارگران با خانواده شهید والامقام دوران انقلاب اسلامی حبیب سیف
۱۳۹۶/۱۱/۱۶ ۱۵:۴۳:۵۱ - جلسه مشترک کمیته ورزشی و سرپرستان تیم های ورزشی ایثارگران برگزار شد

 

وبساز : منصور سرلک

شماره تماس : 09127769108