آدرس : خیابان طالقانی نبش غذادارو  -    تلفن تماس : 66475055

 • Cougar

  متن تصویر

 • Lions

  متن تصویر

 • Snowalker

  متن تصویر

 • Howling

  متن تصویر

 • Sunbathing

  متن تصویر

یک لرن مرجع تخخصی وبلاگ نویسان
چهارمین جلسه کمیته هئیت علمی ایثارگران در سال 95 برگزار شد . - اخبار عمومی - اخبار : ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی تهران
اطلاعیه
داوطلبین گرامی لطفا قبل از طرح سوال جدید سوالات موجود در آرشیو سوالات را با دقت مطالعه نمایید زیرا به سوالات تکراری پاسخ داده نمیشود.
اخبار عمومی : چهارمین جلسه کمیته هئیت علمی ایثارگران در سال 95 برگزار شد .
فرستنده esmaeili در تاريخ ۱۳۹۵/۳/۲۲ ۱۲:۰۰:۰۰ (517 بار خوانده شده)                      
به گزارش روابط عمومی دفتر امور ایثارگران دانشگاه، چهارمین جلسه کمیته امور هیئت‌علمی ایثارگران در سال 95 با حضور آقایان: دکتر گتمیری، دکتر بیگ محمدی، دکتر توگه، دکتر قناعتی، دکتر پارسا، دکتر حجازی و دکتر مقیمی، روز چهارشنبه 19 خرداد 1395 در دفتر امور ایثارگران برگزار شد.
    جلسه با قرائت قرآن مجید توسط دکتر بیگ محمدی شروع و سپس مدیر امور ایثارگران ضمن تبریک ماه مبارک رمضان و خیرمقدم به حاضرین خلاصه‌ای از چگونگی برگزاری سومین هم‌اندیشی اعضای هیئت‌علمی دانشگاه ارائه نمود.
        در ادامه دکتر گتمیری، مسئول کمیته امور هیئت‌علمی ایثارگران ضمن تبریک ماه مبارک رمضان ، خلاصه‌ای از مباحث جلسات قبل را بیان و اظهار داشت هدف کلی کمیته امور هیئت‌علمی احیا فرهنگ ایثار و شهادت در دانشگاه و در کشور است. وی تقویت روحیه‌ی ایثارگری و حفظ ارزش‌های انقلاب را حائز اهمیت دانست و افزود: رمز موفقیت در این زمینه را در قدم اول مشارکت اعضای هیئت‌علمی ایثارگر در برنامه‌های فرهنگی دانشگاه دانست و اعلام داشت بناست بر اساس چهار محور اساسی و راهبردهای فرهنگی برنامه‌ی کلان چهارساله‌ی دانشگاه (نماز، تعمیق اندیشه‌ی دینی، حمیت ملی و تعهد حرفه‌ای) پیش برویم و چند جلسه هدفمند و اثرگذار داشته باشیم تا با برگزاری این جلسات در حقیقت در جهت تحقق برنامه‌ی کلان دانشگاه ایفای نقش داشته باشیم و درعین‌حال نقش خود را در این زمینه از دیدگاه ایثارگری در دانشگاه ایفا نماییم و به نظرمی رسد که تحقق  این امر می‌تواند اثرات مضاعفی در دانشگاه به دنبال داشته باشد.
       در ادامه جلسه دکتر بیگ محمدی، عضو دیگر کمیته به بیان اهمیت اجرا و برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی اشاره کرد و اضافه نمود که در این زمینه دغدغه‌هایی وجود دارد که می‌بایست جلسات تخصصی‌تر و با برنامه‌ریزی منسجم‌تر در این زمینه داشته باشیم تا با احیا و اشاعه فرهنگ آزاداندیشی در جامعه، برای نسل‌های آینده مفید و مؤثر واقع شود.
         سپس دکتر قناعتی عضو دیگر کمیته امور هیئت‌علمی، با اشاره به این نکته که افراد حاضر در این جلسه از آدم‌هایی بودند برای حفظ ارزش‌های اعتقادی خود به جبهه رفتند و جانشان را در طبق اخلاص قراردادند، لذا یکی از مسائل پایه‌ای اسلام که برقرار کردن عدالت و به‌نوعی پیش‌نیاز است بابد در کرسی‌های آزاداندیشی ایثارگران دانشگاه مطرح و گسترش داده شود. همچنین با پرداختن به موضوع معنویت تأکید کرد متأسفانه این روزها به‌گونه‌ای شده که نقش معنویت و ماوراء طبیعه وزندگی پس از مرگ به فراموشی سپرده‌شده است و لازم است ما بیایم با تغییر اثرگذار سعی در گسترش موضوع معنویت در جامعه خصوصاً در دانشگاه داشته باشیم.
     در ادامه دکتر توگه عضو دیگر کمیته امور هیئت‌علمی با طرح سؤال، چه‌کار کنیم که این موضوعات مقطعی نباشد و حرکت درستی پایه‌گذاری شود تا بتواند سرچشمه‌ی برکاتی باشد افزود: درواقع بایستی خلائی که در مجموعه دانشگاه در این‌گونه موارد وجود دارد پر گردد و جای مطالب گنگ و سؤال‌برانگیز خصوصاً درزمینهٔ آموزش جوانان و مسائل بهداشت و درمان حرکت درستی را پایه‌ریزی کنیم. باید نقشه راه داشته باشیم و در مقابل افق‌های پیش رو برنامه‌ریزی کنیم.
        دکتر پارسا عضو دیگر کمیته امور هیئت‌علمی، گفت باید با تعیین جایگاه کمیته و رسالت اعضای هیئت‌علمی ایثارگر دانشگاه به دنبال کارهای قابل انجام در دانشگاه و جامعه باشیم البته به‌گونه‌ای که همراه با نظر و همسو باسیاست مسئولین ارشد دانشگاه باشد تا از هرگونه شائبه احتمالی جلوگیری شود. ضمناً باید سعی شود تعریف لغوی و معنایی صحیحی از موضوع کرسی آزاداندیشی در دانشگاه ارائه شود تا ابهامات سیاسی از آن زدوده شود. وی تأکید کرد برنامه تعهد حرفه‌ای از مهم‌ترین اولویت‌های دانشگاه است و کمتر به آن توجه شده است و لازم است بیشتر به آن پرداخته شود.
 در پایان مقرر شد:
1-    جلسات کمیته به‌صورت منظم و ماهانه در ساعت 30: 6 بامداد، اولین چهارشنبه هرماه با تعیین دستور قبلی برگزار شود.
2-    با توجه به ایام مبارک ماه رمضان، جلسه بعدی کمیته امور هیئت‌علمی ایثارگران دانشگاه، از ساعت 17:00 لغایت 19:00 روز سه‌شنبه مورخ 1 / 4 / 95در سازمان مرکزی برگزار شود.
3-    دومین جلسه کرسی آزاداندیشی با موضوع: معنویت در انقلاب و دانشگاه و چگونگی فاصله گرفتن از مبانی قرآن در امور اجرایی با حضور اعضای محترم هیئت‌علمی ایثارگر دانشگاه از ساعت 19:00 روز سه‌شنبه مورخ1 / 4 / 95 همراه با ضیافت سفره افطاری به میزبانی یکی از اعضای کمیته امور هیئت‌علمی  برگزار گردد.

خبر قبلی - خبر بعدی صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز


سایر خبرها
۱۳۹۶/۱۱/۳۰ ۸:۵۵:۰۵ - عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام فاطمیه
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ ۱۲:۴۰:۰۰ - مدیر شبکه بهداشت درمان شهرستان اسلامشهر ، مدیر دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه و مدیر دفتر امور ایثارگران به همراه کارشناسان دفتر امور ایثارگران به دیدار خانواده معزز شهیدخورسند فرد محمودآباد رفتند.
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۵:۲۷:۰۵ - سالگرد یوم الله 22 بهمن گرامی باد
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۰:۲۰:۰۰ - دیدار مشاور ، مدیر و کارشناسان دفتر امور ایثارگران با خانواده شهید والامقام دوران انقلاب اسلامی حبیب سیف
۱۳۹۶/۱۱/۱۶ ۱۵:۴۳:۵۱ - جلسه مشترک کمیته ورزشی و سرپرستان تیم های ورزشی ایثارگران برگزار شد

 

وبساز : منصور سرلک

شماره تماس : 09127769108