آدرس : خیابان طالقانی نبش غذادارو  -    تلفن تماس : 66475055

 • Cougar

  متن تصویر

 • Lions

  متن تصویر

 • Snowalker

  متن تصویر

 • Howling

  متن تصویر

 • Sunbathing

  متن تصویر

یک لرن مرجع تخخصی وبلاگ نویسان
پنجمین جلسه کمیته آموزش وپژوهش ایثارگران دانشگاه - اخبار عمومی - اخبار : ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی تهران
اطلاعیه
داوطلبین گرامی لطفا قبل از طرح سوال جدید سوالات موجود در آرشیو سوالات را با دقت مطالعه نمایید زیرا به سوالات تکراری پاسخ داده نمیشود.
اخبار عمومی : پنجمین جلسه کمیته آموزش وپژوهش ایثارگران دانشگاه
فرستنده esmaeili در تاريخ ۱۳۹۵/۴/۱۲ ۱۴:۱۰:۰۰ (482 بار خوانده شده)


پنجمین جلسه کمیته آموزش وپژوهش ایثارگران در سال ٩5 در دفترامورایثارگران برگزارشد 

به گزارش روابط عمومی دفترامورایثارگران دانشگاه پنجمین جلسه‌ی کمیته‌ی آموزش و پژوهش با حضور مدیر امور ایثارگران و اعضای محترم کمیته : دکتر عمادی ، دکتر رضایی ، دکتر نوروزی ، دکتر پور محمدیان ، دکتر نخستین ، دکتر حجازی و میهمان این جلسه آقای حسینی که از اعضای  انجمن مردم نهاد مصدومین سلاح های شیمایی بودند، روز سه‌شنبه، 8 تیردر دفتر امور ایثارگران دانشگاه برگزار شد .
در ابتدای این نشست دکتر مقیمی، مدیر امور ایثارگران دانشگاه، ضمن خیرمقدم به اعضای جلسه  و تبریک ماه رمضان  به معرفی دکتر نخستین که از اعضای جدید کمیته پژوهشی ایثارگران در آن جلسه حضور داشتند پرداخت .وی سپس به ارائه  گزارشی اجمالی از فعالیت‌های علمی دفتر ایثارگران از جمله؛ پیگیری تاسیس مرکز تحقیقات سلامت ایثارگران و برگزاری کنفراس علمی قربانیان سلاح های شیمیایی اشاره نمود ودرخواست اقدامات عملی  جهت برگزاری کنفراس مذکور رانمود .

 در ادامه دکتر نوروزی گزارشی در خصوص مرکز تحقیقات سلامت ارائه دادند و قرار شد  با  مشورتی که با معاونت پزوهشی داشگاه  داشتند با همان افراد انتخابی که از قبل اعلام همکاری کردند کار دنبال شود . و اساتید دیگر که در این زمینه دارای بانک اطلاعاتی ومقالاتی هستند،درخواست همکاری شود تا بتوان برنامه ریزی مدون و کاربردی در این راستا داشت.

در ادامه همین بحث دکتر رضایی، در خواست لیست اعضای هیات علمی ایثارگر دانشگاه را جهت بررسی و انتخاب افراد دارای شرایط لازم برای معرفی به دانشگاه جهت عضویت در مرکز تحقیقات سلامت ایثارگران،را نمود . ایشان در ادامه فرمودند: کنفرانس قربانیان سلاحهای شیمیایی  یک گام برای تغییر است،تغییری که می تواند تهدیدها را به فرصت تبدیل کند. بهتر است با اساتیدی که  صاحب مقالات متعددی در این زمینه هستند طرح شود.

سپس دکتر عمادی مسئول کمیته پژوهشی ایثارگران گزارشی از دو ماموریت خارج از کشور را ارائه نمود وی هدف از سفربه  کشور عراق  را کمک به مصدومین شیمایی اخیر مطرح کرد و در رابطه با استفاده وسیع گروه تروریستی داعش از گازسمی و غیر متعارف جنگی خردل  درمناطق شیعه نشین استان کرکوک عراق تصاویری را ارائه نمود  و توضیحاتی در مورد عوارض گاز خردل همچون آثار مخرب آن بر پوست ، ریه ، سیستم گوارشی و چشم و بعلاوه بر روح و روان انسان ها واز دست دادن امید به زندگی به جلسه ارائه نمود .
سفر دوم دکتر عماد ی به کشور افریقایی کنیا بود ؛ در این سفر به آموزش کادر درمانی و درمان بیماران با بیماریهای پوستی و همچنین برگزاری کلا س های آموزشی در زمینه بیماری مالاریا ،  سل و ایدز در مراکز دینی و آموزش و پرورش پرداخت و ایشان همچنین در شهر نایروبی در یکی از مدارس آن منطقه در مورد بیماری گال دانش آموزان را معاینه و به درمان آنها اقدام نمود  .  دکتر عمادی  مدت شش سال است که در کشورهای افریقایی  به فعالیت  مشغول هستند و از سوی وزیر بهداشت آفریقا  مورد تشویق قرارگرفتند و  بنا به خواسته ایشان درمانگاه تخصصی درمان بیماریهای پوستی آلبینو با نام مبارک حضرت امام حسین (ع) و با آرم دانشگاه علوم پزشکی تهران تاسیس که می توان گفت؛ تنها در خواست ایشان در مقابل خدمات چندساله ایشان به مردم آن کشور فقیر افریقایی بوده است.
مسئول کمیته پژوهش ایثارگران در ادامه یادآور شد،باید  آمادگی جهت مقابله با کاربرد احتمالی سلاح‌های شیمیایی توسط دشمنان خصوصا تروریست های تکفیری انجام شود .و تلاش شود در آینده با برنامه ریزی های مدون  بتوانیم  فضا وبستر مناسبي براي فعالیت های علمی و اکادمیک در این خصوص فراهم نمائیم . و در مرحله اول بایستی هسته اولیه و مرکزی آن از داخل کشور شکل دهی و سپس کنگر ه هایی در زمینه مقابله با استفاده سلاح های کشتار جمعی خصوصا شیمیایی، با حضور اساتید خارجی و داخلی و فراخوان به سایر دانشگاهها جهت حضور در کنگره موصف را دنبال نماییم  .
دکتر پور محمدیان، مدیر ستاد شاهد دانشگاه وعضو دیگر کمیته، پیشنهاد داد؛ ابتدا شورای راهبردی کنگره تشکیل و بعد از شکل دهی دبیر خانه و طرح مسایل مالی با رئیس محترم دانشگاه ، اقدامات بعدی انجام شود  .
سپس دبیرکمیته آقای دکتر احمدی، با ارائه گزارشی از جستجوی اینترنتی و جمع آوری اطلاعات در خصوص فعالیت های مشابه در خصوص مقابله کاربرد سلاح های شیمیایی،در کشور ایران ، ازبرگزاری سمینارقربانیان کاربرد سلاح های شیمیایی در اسفند سال جاری، توسط برخی از تشکل های مردم نهاد،خبر دادند .
مصوبات جلسه :
1 - پیگیری و تدوین برنامه راهبردی، برگزاری کنفرانس علمی بین المللی مقابله با کاربرد سلاح های شیمیایی،  توسط دکتر عمادی
2 -  ارائه رئوس برنامه  به دکتر محقق، مشاور محترم  رئیس دانشگاه در امور ایثارگران در جهت طرح مسائل مرتبط با  کنفرانس پیش گفت و جلب نظر رئیس محترم دانشگاه. توسط اقای دکتر مقیمی
3- بررسی و انتخاب و رایزنی با اعضای محترم هیات علمی ایثارگر دانشگاه واجد شرایط لازم برای معرفی به دانشگاه جهت عضویت در مرکز تحقیقات سلامت ایثارگران .توسط اقای دکتر رضایی
4- تشکیل شورای راهبردی کنفراس

خبر قبلی - خبر بعدی صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز


سایر خبرها
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ ۱۲:۴۰:۰۰ - مدیر شبکه بهداشت درمان شهرستان اسلامشهر ، مدیر دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه و مدیر دفتر امور ایثارگران به همراه کارشناسان دفتر امور ایثارگران به دیدار خانواده معزز شهیدخورسند فرد محمودآباد رفتند.
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۵:۲۷:۰۵ - سالگرد یوم الله 22 بهمن گرامی باد
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۰:۲۰:۰۰ - دیدار مشاور ، مدیر و کارشناسان دفتر امور ایثارگران با خانواده شهید والامقام دوران انقلاب اسلامی حبیب سیف
۱۳۹۶/۱۱/۱۶ ۱۵:۴۳:۵۱ - جلسه مشترک کمیته ورزشی و سرپرستان تیم های ورزشی ایثارگران برگزار شد
۱۳۹۶/۱۱/۱۴ ۱۴:۲۰:۰۰ - بازدید رایگان از موزه انقلاب اسلامی در ایام دهه فجر

 

وبساز : منصور سرلک

شماره تماس : 09127769108