آدرس : خیابان طالقانی نبش غذادارو  -    تلفن تماس : 66475055

 • Cougar

  متن تصویر

 • Lions

  متن تصویر

 • Snowalker

  متن تصویر

 • Howling

  متن تصویر

 • Sunbathing

  متن تصویر

یک لرن مرجع تخخصی وبلاگ نویسان
نظم و انضباط ، شرط اصلی موفقیت - اخبار عمومی - اخبار : ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی تهران
اطلاعیه
داوطلبین گرامی لطفا قبل از طرح سوال جدید سوالات موجود در آرشیو سوالات را با دقت مطالعه نمایید زیرا به سوالات تکراری پاسخ داده نمیشود.
اخبار عمومی : نظم و انضباط ، شرط اصلی موفقیت
فرستنده esmaeili در تاريخ ۱۳۹۵/۹/۲ ۱۴:۳۰:۰۰ (391 بار خوانده شده)نظم: نوعی کنترل و بازرسی در حوزه رفتاری و عمل خویش در رابطه با موضوع گیری‌ها و طرز برخوردها با اشیاءواشخاص با رعایت اصل تقدم و تاخراست . وجود نظم و ترتیب جلوی آشفتگی و پریشانی فکری را می‌گیرد این خود در بهداشت روانی مؤثر است و خیر اصلاح و آزادی و امنیت در سایه آن پدید می‌آید و عوارض عصبی چون شور زدن دل و تشویش خاطر دور می‌شود . نظم و ترتیب در عمل موجبات نظم در هدف را فراهم آورده و سبب تصمیم‌گیری‌های مناسب ، دقت و تقویت اراده می‌شود .
در اهمیت و ضرورت نظم حضرت علی علیه اسلام در فراز دوم وصیت‌نامه‌ی شأن با اشاره به نظم می‌فرمایند : اوصیکم بتقوی الله و نظم امرکم
 نظم و انضباط یک پدیده روانی – عاطفی بوده و امکانات خارجی از اولویت بعدی برخوردار است .پس در درجه اول باید روح نظم را در وجود خود به وجود آورد تا جزء ویژگی‌های فردی شود . نظم وقتی جزیی از خصلت‌های آدمی شود دیگر وجود یا عدم امکانات برای ایجاد نظم در امور برای او مفهومی نخواهد داشت .
 معنای عمومی انضباط به معنای کنترل عواطف است . انضباط می‌تواند شامل موارد ظاهری و یا در اختیار گرفتن موارد عاطفی و روانی نیز باشد به این معنی که اگر تمرین کنیم می‌توانیم هر وسیله‌ای را در جای خودش بگذاریم و خوب هم از آن استفاده کنیم و یا اگر از عواطف و احساسات خود به‌خوبی استفاده کنیم ، آنگاه فردی منضبط و منظم هستیم .
  نظم در هدف به معنای موضوع یا جایگاهی است که برای رسیدن به آن فکر می‌کنیم و اعمالی را انجام می‌دهیم .
هدف آن چیزی است که فرد برای رسیدن به آن تلاش می‌کند و تا زمانی که برای رسیدن به آن انرژی و تلاش صرف نشود هدف محسوب نمی‌شود .
عوامل مهم در تعیین هدف:
1 – اهداف را،واقعی و دست‌یافتنی تعیین کنید .
2 – اهداف خودرا مثبت طرح کنید.
3 – هدفتان را متناسب با توانایی و استعداد خود انتخاب کنید . هوشمند خود را کشف کنید که در چه چیزی می‌توانید بهترین شوید هدف اصلی خود را در آن جهت انتخاب کنید .
4 – اهداف خود را واضح و شفاف بیان کنید .
5 – هدفتان را خودتان انتخاب کنید .
6 – اهداف خود را اولویت‌بندی نموده وآن هارا واضح و ساده‌روی کاغذ بنویسید .
7 – اهداف خود را در ذهن تصور کنید ، به‌خصوص صبح موقع بیدار شدن و شب موقع خوابیدن.
8 – ایستگاه‌های رسیدن به اهداف را تعیین کنید ، یعنی هدف بزرگ را تبدیل به اهداف کوچک‌تر کنید و برای رسیدن به هر هدفی زمان مشخصی تعریف کنید .
9 – دررسیدن به اهداف انعطاف پذیرباشید .
10 – از اشتباه نهراسید زیرا اشتباه قسمتی از یادگیری و پیشرفت به‌سوی هدف است .
11 – بعد از رسیدن به هر مرحله از اهداف خود را تشویق کنید .
12 – بهتر است برای رسیدن به اهدافتان با خود قراردادی را ببندید و حتی از یک دوست خوب و حامی بخواهید به‌عنوان شاهد و مشوق امضاء کند و سپس آن را در محلی مناسب و قابل‌رؤیت نصب کنید تا هرروز آن را ببینید و شاهد موفقیت خود باشید .

 

خبر قبلی - خبر بعدی صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز


سایر خبرها
۱۳۹۶/۱۱/۳۰ ۸:۵۵:۰۵ - عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام فاطمیه
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ ۱۲:۴۰:۰۰ - مدیر شبکه بهداشت درمان شهرستان اسلامشهر ، مدیر دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه و مدیر دفتر امور ایثارگران به همراه کارشناسان دفتر امور ایثارگران به دیدار خانواده معزز شهیدخورسند فرد محمودآباد رفتند.
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۵:۲۷:۰۵ - سالگرد یوم الله 22 بهمن گرامی باد
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۰:۲۰:۰۰ - دیدار مشاور ، مدیر و کارشناسان دفتر امور ایثارگران با خانواده شهید والامقام دوران انقلاب اسلامی حبیب سیف
۱۳۹۶/۱۱/۱۶ ۱۵:۴۳:۵۱ - جلسه مشترک کمیته ورزشی و سرپرستان تیم های ورزشی ایثارگران برگزار شد

 

وبساز : منصور سرلک

شماره تماس : 09127769108