آدرس : خیابان طالقانی نبش غذادارو  -    تلفن تماس : 66475055

 • Cougar

  متن تصویر

 • Lions

  متن تصویر

 • Snowalker

  متن تصویر

 • Howling

  متن تصویر

 • Sunbathing

  متن تصویر

یک لرن مرجع تخخصی وبلاگ نویسان
ششمین جلسه کمیته آموزش وپژوهش ایثارگران برگزارشد. - اخبار عمومی - اخبار : ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی تهران
اطلاعیه
داوطلبین گرامی لطفا قبل از طرح سوال جدید سوالات موجود در آرشیو سوالات را با دقت مطالعه نمایید زیرا به سوالات تکراری پاسخ داده نمیشود.
اخبار عمومی : ششمین جلسه کمیته آموزش وپژوهش ایثارگران برگزارشد.
فرستنده esmaeili در تاريخ ۱۳۹۵/۱۰/۱۹ ۱۳:۲۰:۰۰ (340 بار خوانده شده)به گزارش روابط عمومی دفترامورایثارگران دانشگاه ششمین جلسه‌ی کمیته‌ی آموزش و پژوهش با حضور مدیر امور ایثارگران و اعضای محترم کمیته : دکتر عمادی ، دکتر رضایی ، دکتر نوروزی ، دکتر پور محمدیان ، دکتر نخستین ، دکتر حجازی روز سه‌شنبه، 14 دی در دفتر امور ایثارگران دانشگاه برگزار شد

.
در ابتدای این نشست ، دکتر مقیمی ضمن خیرمقدم به اعضای جلسه ا زحمات و تلاش‌های دکتردررضایی و دکتر نوروزی  در مورد پیگیری مراحل اداری مرکز تحقیقات سلامت ایثارگران قدردانی کرد .درادامه دکتر رضایی تأکید کرد برای مرکز تحقیقات سلامت درابتدا نقشه راه  ضروری است.همچنین لازم است شورای پژوهشی تشکیل شود وچند طرح تدوین ،وپس از تصویب در وزارتخانه  موجودیت مرکز تحقیقات سلامت را اعلام کنیم وهمچنین بهتر است  در سال 96 طرح‌های جامعی در مرکز تحقیقات سلامت داشته باشیم

دکتر نوروزی یکی دیگر از اعضای کمیته پژوهشی ایثارگران اظهار کرد : اعلام موجودیت وسیاستگذاری اولیه شروع شود که این  خود رمز موفقیت خواهد بود و شعار ولوگه مناسب برای مرکز تحقیقات داشته باشیم.

در ادامه جلسه مروری بر اقدامات 5 جلسه قبل شد و در خصوص چگونه برگزاری کنفراس قربانیان سلاح‌های شیمیایی بحث وتبادل‌نظر شد ودرفت اولیه سند راهبردی کنفراس ارائه شد.

در ادامه دکتر عمادی رئیس کمیته پژوهشی ایثارگران گزارشی از سفر اخیراً خودبه  پاکستان در خصوص کارگاه مقابله با سلاح‌های شیمایی ارائه داد وی خود یکی از سخنران این جلسه بود . گفت مبارزه با عوامل شیمیایی توسط نهاد بین‌المللی بنام OPCW  مدیریت برگزار می‌گردد که مرکز آن در لاهه هلند می‌باشد. ایران نیز به‌عنوان یکی از قربانیان بزرگ سلاح‌های شیمیایی عضو این نهاد بین‌المللی می‌باشد و هرساله ضمن پرداخت حق‌وحقوق عضویت خود انتظار دارد تا کارشناسان و پزشکان ایرانی از آخرین دانش مبارزه با سلاح‌های شیمیایی مطلع شود. اگرچه چنین دوره‌های آموزشی در کشورهای اروپایی برگزار می‌گردید اما این بار کشور پاکستان درخواست میزبانی نمود 
در این دوره نکات مهمی بیان گردید.
1-       چگونه خود را در مقابل عوامل شیمیایی مصون و محفوظ نگه‌داشته باشیم؟
2-       چگونه مصدومین و بخصوص مردم بی‌گناه آسیب‌دیده را نجات دهیم؟
3-       چگونه عامل شیمیایی منفجرشده را شناسایی نماییم؟    
4-       چگونه عامل انفجار را در محیط خنثی نماییم؟
5-        چگونه مردم و دیگر افراد جامعه را از حمله احتمالی مطلع نماییم؟
 
نکات بسیار مهم و ارزشمندی در این دوره از آموزش بیان گردید که همه یادآور دوران جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق علیه ایران بود. دورانی که به حمایت غرب بیش از یک‌صد هزار جانباز شیمیایی به خانواده‌های ایرانی و دولت ایران تحمیل نمود. جانبازانی که هنوز جسم و جانشان رنجور و متألم از تبعات شیمیایی دوران دفاع مقدس می‌باشد.
روز آخر فرصتی بود تا هر عضو شرکت‌کننده از 30 کشور جهان دقایقی از کشورشان صحبت کنند. نوبت به این‌جانب رسید نزدیک به یک ساعت سخنرانی‌ام مملو بود از آه و ناله جانبازان شیمیایی، تصاویر سربازان ایرانی که بعد از سی سال از جنگ هنوز ریه‌ها، چشم‌ها و پوستشان زخمی آشکار داشتند. خانواده‌های سردشتی، روستاهای مریوان و کرمانشاه که هنوز آه و ناله‌هایشان از حمله شیمیایی به گوش ما مارسید. اگرچه فرصت هر کشور یک ربع بود اما اجازه دادند یک ساعت از درد و آلامی که بر کشور حادث‌شده بود سخن بگویم. نمی‌دانم آیا شهدا جنگ و انقلاب از ما راضی خواهند بود؟ آن‌ها که بر خاک شلمچه افتادند و خردل ریه، چشم و پوست آنان را سوزاند تا ما ایستاده پیام‌آور روزهای دفاع ایشان باشیم.

 
 

   جلسه آینده 28 دی‌ماه ساعت 13 در دفتر امور ایثارگران برگزار می‌شود.

 
 


 
 
 
 
  

خبر قبلی - خبر بعدی صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز


سایر خبرها
۱۳۹۶/۱۱/۳۰ ۸:۵۵:۰۵ - عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام فاطمیه
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ ۱۲:۴۰:۰۰ - مدیر شبکه بهداشت درمان شهرستان اسلامشهر ، مدیر دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه و مدیر دفتر امور ایثارگران به همراه کارشناسان دفتر امور ایثارگران به دیدار خانواده معزز شهیدخورسند فرد محمودآباد رفتند.
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۵:۲۷:۰۵ - سالگرد یوم الله 22 بهمن گرامی باد
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۰:۲۰:۰۰ - دیدار مشاور ، مدیر و کارشناسان دفتر امور ایثارگران با خانواده شهید والامقام دوران انقلاب اسلامی حبیب سیف
۱۳۹۶/۱۱/۱۶ ۱۵:۴۳:۵۱ - جلسه مشترک کمیته ورزشی و سرپرستان تیم های ورزشی ایثارگران برگزار شد

 

وبساز : منصور سرلک

شماره تماس : 09127769108