آدرس : خیابان طالقانی نبش غذادارو  -    تلفن تماس : 66475055

 • Cougar

  متن تصویر

 • Lions

  متن تصویر

 • Snowalker

  متن تصویر

 • Howling

  متن تصویر

 • Sunbathing

  متن تصویر

یک لرن مرجع تخخصی وبلاگ نویسان
شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) تسلیت - اخبار عمومی - اخبار : ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی تهران
اطلاعیه
داوطلبین گرامی لطفا قبل از طرح سوال جدید سوالات موجود در آرشیو سوالات را با دقت مطالعه نمایید زیرا به سوالات تکراری پاسخ داده نمیشود.
اخبار عمومی : شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) تسلیت
فرستنده esmaeili در تاريخ ۱۳۹۵/۱۱/۲۳ ۱۵:۴۰:۰۰ (365 بار خوانده شده)و ... اهلبیت درفراق فاطمه تنهاست

بمناسبت ایام فاطمیه

 

شب سایه خود را بر شهر مدینه گسترانده بود،آسمان گرفته بود و ماتم در همه‌جا پاشیده بود. کاروان آماده کوچیدن بود و فاطمه هم‌سفر کاروان. علی (ع) آرام نداشت و بچه‌ها، تاب و قرار. علی (ع) موکب فاطمه زهرا سلام‌الله علیها را به آخرین خانه دنیا می‌برد، فاطمه زهرا (س) که زخم‌ها و داغ‌ها دیده بود، در هجران پدر غریبانه زیسته بود، حال با پهلویی شکسته، خانه را به امید آغوش بهشتی پدر ترک می‌گفت، علی (ع)، پاره تن پیامبر، کوثر خاتم‌الانبیاء، سیده زنان عالم، مادر امامان معصوم، عصاره عصمت، آیینه پاکی‌ها، زلال کوثر و همسر خود را درحالی‌که غم عالم به خانه دل اش هجوم آورده بود به خاک می‌سپرد.

 

آری فاطمه (س)، آن برترین بانوی اسلام و سیده زنان عالم، آن گوهر تابناک در منظومه و رشته نسل پیامبر (ص)، آن مهربان‌ترین فرشته خاکی به شهادت رسیده بود.

 

فاطمه (س) بهار عمرش کوتاه بود، او ترنم باران وحی بود که در شکوه مقام اش معنویت به رشته‌های چادرش دست نیاز می‌آویخت و معرفت به غبار آستان خانه‌اش بوسه می‌زد، فاطمه (س) سراپای وجودش عفت بود و پاکدامینش زبانزد فرشتگان. فاطمه زهرا (س) دختر رسول خدا (ص) بود که پدر او را فرشته‌ای در صورت انسان می‌خواند؛ «فاطمه خلقت حوریة فی صورة انسیة»، و می فرمود: « یا فاطمه، ان الله اصطفاک و طهرک و اصطفاک علی نساء العالمین»؛ ای فاطمه (س) خدای ترا برگزید و مطهرت گردانید و ترا برزنان جهان برتری داد و گزینش و انتخاب کرد.» آری فاطمه دختر رسول خدا بود، که پدر درباره‌اش می‌فرمود: آن‌کس که فاطمه(سلام‌الله علیها) را دوست دارد، در بهشت هم‌نشین من است و آن‌کس که با او بغض ورزد،جایگاه او آتش است.دوستی با حضرت فاطمه زهرا(سلام‌الله علیها) در صد مورد به سود دوستداران اوست. آسان‌ترین این صد مورد این موارد است: هـنـگـام مـرگ، در قــبــر، وقـت سـنجـش اعـمـال، روز قـیـامـت و حـسـاب. کسی که حضرت فاطمه زهرا(سلام‌الله علیها) از او راضی باشد من از او راضی‌ام و آن‌کس که حضرت فاطمه زهرا(سلام‌الله علیها) بر او خشمناک باشد من بر او خشم دارم و غضب من مساوی با غضب خداست.وای بر کسی که به حضرت فاطمه زهرا (سلام‌الله علیها) و ذریّه او و شیعیانش ستم کند.»

 

آری فاطمه زهرا (س) دختر رسول خدا بود، دختری که وقتی بر پدر وارد می‌شد، پدر تمام‌قد در مقابلش می‌ایستاد، او را می‌بوسید و دست او را می‌گرفت و در جایگاه خویش می‌نشاند، چون از سفر بازمی‌گشت، «گلویش را می‌بوسید و می‌فرمود از او بوی بهشت به مشام می‌رسد.». پدر آخرین خداحافظی‌اش با فاطمه بود و وقتی بازمی‌گشت اولین دیدارش نیز با او بود. اگر از رسول خدا می‌پرسیدند: چه کسی را بیشتر دوست داری؟ می‌فرمود: دخترم فاطمه را. فاطمه دختر پیامبر خدا بود که پدر درباره او می‌فرمود: خداوند باخشم تو خشمگین می‌شود و با رضایت تو راضی می‌گردد.»

 

خبر قبلی - خبر بعدی صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز


سایر خبرها
۱۳۹۶/۱۱/۳۰ ۸:۵۵:۰۵ - عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام فاطمیه
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ ۱۲:۴۰:۰۰ - مدیر شبکه بهداشت درمان شهرستان اسلامشهر ، مدیر دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه و مدیر دفتر امور ایثارگران به همراه کارشناسان دفتر امور ایثارگران به دیدار خانواده معزز شهیدخورسند فرد محمودآباد رفتند.
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۵:۲۷:۰۵ - سالگرد یوم الله 22 بهمن گرامی باد
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۰:۲۰:۰۰ - دیدار مشاور ، مدیر و کارشناسان دفتر امور ایثارگران با خانواده شهید والامقام دوران انقلاب اسلامی حبیب سیف
۱۳۹۶/۱۱/۱۶ ۱۵:۴۳:۵۱ - جلسه مشترک کمیته ورزشی و سرپرستان تیم های ورزشی ایثارگران برگزار شد

 

وبساز : منصور سرلک

شماره تماس : 09127769108