آدرس : خیابان طالقانی نبش غذادارو  -    تلفن تماس : 66475055

 • Cougar

  متن تصویر

 • Lions

  متن تصویر

 • Snowalker

  متن تصویر

 • Howling

  متن تصویر

 • Sunbathing

  متن تصویر

یک لرن مرجع تخخصی وبلاگ نویسان
جلسه تجلیل از اعضای کمیته های ششگانه ایثارگران - اخبار عمومی - اخبار : ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی تهران
اطلاعیه
داوطلبین گرامی لطفا قبل از طرح سوال جدید سوالات موجود در آرشیو سوالات را با دقت مطالعه نمایید زیرا به سوالات تکراری پاسخ داده نمیشود.
اخبار عمومی : جلسه تجلیل از اعضای کمیته های ششگانه ایثارگران
فرستنده esmaeili در تاريخ ۱۳۹۶/۱/۲۶ ۹:۵۰:۰۰ (289 بار خوانده شده)
نشست کمیته‌های شش‌گانه ایثارگران  دانشگاه  با حضور دکتر محقق مشاور رئیس دانشگاه در امور ایثارگران ، دکتر مقیمی، کارشناسان دفتر امور ایثارگران و اعضای کمیته‌های شش‌گانه در سالن اجلاس سازمان مرکزی برگزار شد .
در ابتدا  قرآن کریم توسط دکتر هاشمی قرائت شد .سپس دکتر محقق ضمن تبریک سال نو و آرزوی سلامتی برای حضار تأکید کرد  تاکنون در دانشگاه حدود 1500 ایثارگر شناسایی شدند و می‌توانیم بگوییم به همین تعداد هم دانشجوی ایثارگر در دانشگاه داریم که اگر برای این دو گروه برنامه‌های مشترک باشد  می‌توانند تأثیرپذیر وتاثیر گزار از یکدیگر باشند ایشان افزود می‌توان  بعضی از آیات قران و بعضی از نکات وصیت‌نامه‌های شهدا را  به‌صورت یک کتابچه درآورده و در اختیار دیگران قرار داده و در جلسات متعدد دانشگاه و در فضاهای عمومی  از آن استفاده شود این اقدام قطعاً می‌تواند تأثیرگذار باشد وی از کمیته فرهنگی خواست  که این موضوع را دنبال نماید در ادامه دکتر مقیمی ضمن عرض خیرمقدم و تبریک سال جدید افزود در برنامه امروز بنا است مسئولین کمیته‌ها گزارش مختصری از فعالیت‌های دو سال اخیر را ارائه دهند و برنامه‌های خود را برای سال جدید اعلام نمایند  .

در ادامه دکتر نوروزی یکی از اعضای کمیته آموزش و پژوهش ضمن تبریک سال جدید گفت : کمیته‌ها به‌عنوان بازوهای مشورتی برای دفتر امور ایثارگران می باشدو امیدواریم که بتوانیم از نقطه نظرات ایثارگران در حوزه‌های مختلف دانشگاه به نحو احسن استفاده کنیم  بر اساس مصوبات و چشم‌اندازها ، ترویج فرهنگ ایثارگری و تکریم ایثارگران دو هدف اصلی است  . وی فعالیت‌های انجام‌شده کمیته آموزش و پژوهش در سال 95 را ذکر کرد و تأکید کرد در سال جاری بنا است کارگاه بین‌المللی مواجه با سلاح‌های شیمایی با همکاری سازمان بهداشت جهانی برگزار گردد .
در ادامه دکتر پور محمدیان مدیر ستاد شاهد ایثارگر دانشگاه که به‌عنوان رئیس کمیته فرهنگی و اطلاع‌رسانی سخن می‌گفت  افزود فعالیت‌های فرهنگی شامل1 -دیدار مدیران واحدها و قسمت‌ها   با خانواده‌های محترم شهدا، 2-قرائت وصیت‌نامه شهدا در جلسات اداری هر دستگاه ،  3- بزرگداشت روز شهدا ،4- نصب و اجرای نقاشی تمثال مبارک شهدا بر روی فضاهای دانشگاه ، 5- نام‌گذاری ساختمان‌ها ، اماکن سالن‌ها واحدهای دانشگاه بنام شهدای گران‌قدر 6- برگزاری شورای اداری دستگاه‌ها در سالن‌های  همایش گلزار شهدا 7- تجلیل از شهدای گران‌قدر و خانواده‌های محترم آنان توسط  مسئولین واحدها 8- بازدید مدیران محترم از آسایشگاه‌ها  و بیمارستان‌های جانبازان  9 - برگزاری یادواره شهدای دانش‌آموخته دانشگاه از برنامه‌های است که امیدواریم در سال جدید اجرائی شود
آقای دیرنده رئیس کمیته ورزشی ایثارگران در ابتدا به معرفی اعضای کمیته خودپرداخت سپس گزارشی از فعالیت‌های این کمیته مطرح نمود .
  دکتر ترابی دبیر ستاد نوآوری دانشگاه و دبیر کمیته‌ی امور  هیئت‌علمی  به عملکرد کمیته اشاره کرد   و ی گفت : ایثارگران دانشگاه سرمایه‌های اجتماعی دانشگاه هستند  . و این سرمایه‌ها اجتماعی  را باید بتوانیم به‌عنوان الگو معرفی کنیم . در بحث سرمایه‌های اجتماعی بیشترین اثر در تغییر رفتار و یادگیری دیدن است شنیدن 13 % و دیدن می‌تواند تا 80 % در یادگیری کمک کند ما در معرفی الگو مشکل‌داریم و نمی‌توانیم خوب الگوسازی کنیم و همین مشکل می‌تواند شکاف بین نسل‌ها ایجاد کند در بحث ایثارگری فقط این مدنظر نیست که از جنس رفتن به جبهه باشد  بلکه هرکس بتواند در دانشگاه منشأ خدماتی شود که برای آن خدمت از وجود خودش  کاری را به ثمر برساند ایثارگری است این باعث می‌شود که در دانشگاه تحولات خوبی اتفاق بیفتد . ما در جلسات کمیته هیئت‌علمی چهار محور برنامه‌های اصلی دانشگاه را موردبحث قراردادیم. مجموعاً پنج جلسه کمیته هیئت‌علمی برگزارشده ، مهم‌ترین اقدم انتشار  منشور کمیته هیئت‌علمی بود .امیدوارم از بازخوردهای هایی که داده‌شده بتوانیم خدمات بهتری  ارائه نمایم .
دکتر احمدی معاون امور اداری ومالی  دانشکده فن‌آوری دانشگاه و رئیس کمیته رفاهی ایثارگران دیگر سخنران این جلسه بود که در ابتدا فرارسیدن ولادت حضرت علی (ع) را تبریک گفت،سپس به معرفی اعضای کمیته رفاهی ایثارگران پرداخت  و اظهار داشت تمامی کارها و ایده‌ها باهم فکری اعضای کمیته صورت گرفته وی گفت بحث رفاهی که می‌تواند بحث مهمی باشد و درواقع به‌نوعی تمامی ایثارگران  دانشگاه مشمول این بحث هستند  و امیدواریم بتوانیم در بحث رفاهی که مهم‌ترین آن بحث بیمه ایثارگران است خدمات خوبی ارائه داده شود .
 دکتر خسروانی یکی از اعضای کمیته فرهنگی و اطلاع‌رسانی در ابتدا از زحمات دکتر محقق و دکتر مقیمی و گروه کارشناسان دفتر امور ایثارگران قدردانی کرد و گفت دفتر امور ایثارگران با بضاعت کمی که دارند توانسته‌اند  برنامه های خوبی سازمان‌دهی کنند و مجموعه ایثارگران و این کمیته‌ها و دستورالعمل کشوری رسیدگی به امور ایثارگران محصول تلاش این عزیزان است .  وی گفت درآیات متعددی در قرآن کریم می‌بینیم . ایثار یک فضیلت است که هرکس لیاقت آن را ندارد فقط کسانی که حامی آن هستند و قرب خاصی نزد خداوند دارند شامل می‌شود .   وی  با پیشنهاد به این مطلب ،که توسعه فرهنگ و شهادت فقط در داخل دفتر امور ایثارگران خلاصه نشود بلکه بحث فضائل اخلاقی در بین جامعه دانشگاه گسترش داده شود و این مسئولیت باید از طرف مسئولین دانشگاه به‌صورت عملی حمایت شود . که هم به نفع جامعه و هم به نفع دانشگاه است .
 در پایان حجت‌الاسلام دکتر غفاری معاون نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه با ذکر حدیث قدسی به مقام ولای حضرت علی (ع) نزد خداوند و ملائک اشاره کردند   .
گزارش تصویری این خبر روی سایت روابط عمومی دانشگاه فعال است .  

خبر قبلی - خبر بعدی صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز


سایر خبرها
۱۳۹۶/۱۱/۳۰ ۸:۵۵:۰۵ - عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام فاطمیه
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ ۱۲:۴۰:۰۰ - مدیر شبکه بهداشت درمان شهرستان اسلامشهر ، مدیر دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه و مدیر دفتر امور ایثارگران به همراه کارشناسان دفتر امور ایثارگران به دیدار خانواده معزز شهیدخورسند فرد محمودآباد رفتند.
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۵:۲۷:۰۵ - سالگرد یوم الله 22 بهمن گرامی باد
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۰:۲۰:۰۰ - دیدار مشاور ، مدیر و کارشناسان دفتر امور ایثارگران با خانواده شهید والامقام دوران انقلاب اسلامی حبیب سیف
۱۳۹۶/۱۱/۱۶ ۱۵:۴۳:۵۱ - جلسه مشترک کمیته ورزشی و سرپرستان تیم های ورزشی ایثارگران برگزار شد

 

وبساز : منصور سرلک

شماره تماس : 09127769108