آدرس : خیابان طالقانی نبش غذادارو  -    تلفن تماس : 66475055

 • Cougar

  متن تصویر

 • Lions

  متن تصویر

 • Snowalker

  متن تصویر

 • Howling

  متن تصویر

 • Sunbathing

  متن تصویر

یک لرن مرجع تخخصی وبلاگ نویسان
بعثت حضرت محمد (ص)، تفسیر چگونه زیستن برای انسان است. - اخبار عمومی - اخبار : ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی تهران
اطلاعیه
داوطلبین گرامی لطفا قبل از طرح سوال جدید سوالات موجود در آرشیو سوالات را با دقت مطالعه نمایید زیرا به سوالات تکراری پاسخ داده نمیشود.
اخبار عمومی : بعثت حضرت محمد (ص)، تفسیر چگونه زیستن برای انسان است.
فرستنده esmaeili در تاريخ ۱۳۹۶/۲/۴ ۱۳:۱۰:۰۰ (162 بار خوانده شده)گل‌واژه‌های وحی

از بلور ماه، لبخند مهر می‌تراوید. غار حرا تجلّی گاه نور بود. جبرئیل امین، گل‌واژه‌های وحی را منتشر می‌کرد. در آن شب، محمد صلی‌الله علیه و آله وسلم بر سریری می‌نشست که عرش نبوّت بود. او در آن جغرافیای زمین، راه تاریخ را می‌گشود و چراغ خورشید را می‌آویخت تا راه ما را تا فرجام، راهنما باشد. در سال روز مبعث هنوز هم شکوه آن خاطره، جام زیستنمان را سرشار می‌کند و شکوفه‌های شادی را در دلمان شکوفا می‌سازد.

مبعث روزی است که تاریخ خطّ سیر خود را عوض کرد؛ روزی که به پرستش معبودان چوبین و گلی خاتمه داد و بت‌ها را در هم فروریخت، بشر را بر کردار زشت و عبث خود شرمنده ساخت، و خرافات و اوهام را از میان برداشت.

مبعث روزی است که پیامبر الهی برانگیخته شد تا بشر غرق در مادیت را با لذّت‌های معنوی آخرت آشنا کند. وظایف او را به او بادآورد و به سرنوشتش آشنا سازد تا در سایه تقوا و خشیت نسبت به درگاه الهی، سعادت دنیا و آخرت رهاوردش باشد.

مبعث روزی است که نهضت معنوی شروع شد و انقلابی عظیم در عالم بشری به وجود آمد که هنوز برکات آن ادامه دارد. و این انقلاب عبارت است از توجه به حقیقتی واحد که خداوند یکتای بی‌همتاست که با فرستادن آخرین رسول خود ـ که رهبر این انقلاب بود ـ پایه‌های انقلاب را پی‌ریزی کرد.

بعثت رسول اکرم صلی‌الله علیه و آله وسلم در سرتاسر دهر، مِنَ الأزَلِ الی الأَبد [= از ازل تا ابد]»، روزی شریف‌تر از آن نیست، برای این‌که حادثه‌ای بزرگ‌تر از این حادثه اتفاق نیفتاده. حوادث بسیار بزرگ در دنیا اتفاق افتاده. بعثت انبیای بزرگ اولوالعزم و بسیاری از حوادث بسیار بزرگ اتفاق افتاده لکن حادثه‌ای بزرگ‌تر از بعثت رسول اکرم صلی‌الله علیه و آله وسلم دیده نشده است و تصور هم ندارد که بشود، زیرا که بزرگ‌تر از رسول اکرم صلی‌الله علیه و آله وسلم در عالم وجود نیست، غیر از ذات مقدّس حق‌تعالی.

انگیزه‌ی بعثت این است که ما را از این طغیان‌ها نجات دهد و ما تزکیه کنیم خودمان را؛ نفوس خودمان را مصفّا کنیم و نفوس خودمان را از این ظلمات نجات بدهیم. اگر این توفیق برای همگان حاصل شد دنیا یک نوری می‌شود نظیر نور قرآن و جلوه نور حقّ

مسئله بعثت یک تحول علمی ـ عرفانی در عالم ایجاد کرد که آن فلسفه‌های خشک یونانی را که به دست یونانی‌ها تحقّق پیداکرده بود و ارزش هم داشت و دارد، لکن مبدل کرد به یک عرفان عینی و یک شهود واقعی برای ارباب شهود

بعثت رسول خدا برای این است که راه رفع ظلم را به مردم بفهماند؛ راه این‌که مردم بتوانند باقدرت های بزرگ مقابله کنند به مردم بفهماند، بعثت برای این است که اخلاق مردم را، نفوس مردم را، ارواح مردم را، و اجسام مردم را، تمام این‌ها را از تاریکی‌ها نجات بدهد. ظلمات را به‌کلی کنار بزند و جای او را نور بنشاند. ظلمت جهل را کنار بزند و به‌جای او نور عمل بیاورد. ظلمت ظلم را به کنار بزند و به‌جای او عدالت بگذارد.

 

 

خبر قبلی - خبر بعدی صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز


سایر خبرها
۱۳۹۶/۱۱/۳ ۱۰:۲۲:۵۵ - ولادت باسعادت الگوی پرستاران و روز پرستار مبارک
۱۳۹۶/۱۱/۲ ۱۳:۳۰:۰۰ - دومین جلسه بررسی پیش‌نویس برنامه چهارساله فرهنگی دانشگاه در حوزه ایثارگران
۱۳۹۶/۱۱/۲ ۱۱:۲۰:۰۰ - سلسله گفتگوهای دفتر امور ایثارگران با رزمندگان هشت سال دفاع مقدس /جناب آقای محمود معصومی مدیر بیمارستان بهارلو
۱۳۹۶/۱۱/۱ ۱۳:۲۲:۴۹ - جلسه بررسی پیش‌نویس برنامه چهارساله فرهنگی دانشگاه در حوزه ایثارگران
۱۳۹۶/۱۱/۱ ۱۲:۰۰:۰۰ - عیادت مدیر و کارشناسان دفتر امور ایثارگران از آقای عباس پیران ، جانباز هشت سال دفاع مقدس

مصاحبه ها

 

وبساز : منصور سرلک

شماره تماس : 09127769108