آدرس : خیابان طالقانی نبش غذادارو  -    تلفن تماس : 66475055

 • Cougar

  متن تصویر

 • Lions

  متن تصویر

 • Snowalker

  متن تصویر

 • Howling

  متن تصویر

 • Sunbathing

  متن تصویر

یک لرن مرجع تخخصی وبلاگ نویسان
در سالگرد ولادت باب الحواج حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز، ياد و خاطره رشادت‌هاي جانبازان را گرامي مي‌داريم. - اخبار عمومی - اخبار : ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی تهران
اطلاعیه
داوطلبین گرامی لطفا قبل از طرح سوال جدید سوالات موجود در آرشیو سوالات را با دقت مطالعه نمایید زیرا به سوالات تکراری پاسخ داده نمیشود.
اخبار عمومی : در سالگرد ولادت باب الحواج حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز، ياد و خاطره رشادت‌هاي جانبازان را گرامي مي‌داريم.
فرستنده esmaeili در تاريخ ۱۳۹۶/۲/۱۰ ۱۵:۳۰:۰۰ (249 بار خوانده شده)به نام خدا

جوشش خون اباعبدالله الحسين (ع) و جان‌افشاني‌هاي اسوه تقوا و سخاوت حضرت ابوالفضل العباس (ع) در بستر تاريخ، رايحه دلنوازي را جاري ساخت كه حيات انسان را از طراوتي بي‌نظير، بهره‌مند نموده و تا هميشه تاريخ جشن ايثار، گذشت و فداکاري در جاي‌جاي زندگي انسان‌ها زير بيرق آزادگي ابوالفضل العباس (ع) برپاست و اينك در سالگرد ولادت باب الحواج حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز، ياد و خاطره رشادت‌هاي جانبازان را گرامي مي‌داريم.
ملت ايران قهرمانان نام‌آوري دارد که همواره به وجود آنان مي‌بالد. اينان نام‌آوران عرصه خونين جنگ و حماسه و نبردند، قهرمانان حماسه‌ساز ما در جبهه‌هاي جنگ تحميلي روحشان آکنده از فضايل نوراني و انساني بود و ملت‌هاي ديگر همواره اين نام‌آوران دنياي حماسه اسطوره و عرفان ما را ستوده‌اند و همواره آرزوي داشتن چنين کساني را در خيال خود پرورانده‌اند. مرداني که هشت سال در برابر يورش گسترده و همه‌جانبه دشمنان نور و روشنايي، ايستادگي کرده‌اند و مقاومتشان را نشان فرشتگان دادند، آن‌ها فقط قهرمانان جسم نيستند، بلکه پهلوانان روح‌اند. آن‌ها بدون اينکه هراسي به خود راه دهند مردانه دل به خدا و تن به طوفان سپردند و سرانجام به‌رسم هديه، عضوي از بدن خود را که از خداي سبحان امانت‌گرفته بودند، تقديم حضرت رب‌العالمين کردند.
از اين گروه جانبازان شيميايي، گمنام‌ترين و سربلندترين قهرمانان جبهه‌هاي دفاع مقدس هستند. آن‌ها هرروز، زندگي در ميان شعله‌هاي آتش را تجربه مي‌کنند و در ميان اين آتش مي‌سوزند ومي سازند و به‌تدريج خاموش مي‌شوند . آنان که آثار آن‌ها را در تمامي جبهه‌هاي غرب و جنوب مي‌توان ديد. گاه در لا بلاي کوه‌هاي سر به فلک کشيده کردستان به جست‌وجو و دفاع مشغول مي‌شدند و گاه در ميان امواج خروشان کارون و اروند، در پي ديدار دلدار، تن به طوفان دريا سپرده‌اند و حکايتشان يک تاريخ حادثه را در برابر ما آشکار مي‌کند. خاطرات مجسّم سال‌هايي که درهاي آسمان به روي عاشقان باز بود و فرشتگان در آسمانِ زمين گرم گل‌چيني مي‌کردند.
جانبازان يادگار روزهاي عشق و حماسه‌اند،. بوي بهشت و رحمت و رنگ عشق و شهادت دارند با سلاح ايمان و معنويت به ستيز با دشمنان اسلام و دفاع از اهداف و ارزش‌هاي متعالي اسلام رفته‌اند. وجود اين سفيران نور و روشنايي در ميان ما، غنيمتي بزرگ و از رحمت‌هاي الهي است. هر جانباز، شهيد زنده‌اي است که در ميان ماست و در اشتياق پرواز به ملکوت و اتصال به‌حق مي‌سوزد.
اما بايد گفت اين عزيزان امروز در امتحاني سخت بسر مي‌برند زيرا آن‌گونه كه بايدوشايد در شأن و منزلت اين قشر كاري انجام‌نشده و آن‌ها همچنان مظلوم‌اند ، چراکه در جامعه ذهنيت غلطي وجود دارد "اينان اکنون در رفاه زندگي مي‌كنند و با اهداي انواع امتيازها و سهميه‌ها و... ديگر مشكلي در زندگي خود ندارند" واقعيت اين است که بسياري از جانبازان با مشكلات اقتصادي دست‌به‌گريبان هستند و درد بي‌توجهي و فراموشي بر درد جسمي آنان غلبه كرده است و علاوه  بر مشکلات جسمي، با برخوردهاي غلط (خواسته يا ناخواسته) برخي از افراد جامعه، زخم‌ تلخ روحي را نيز چشيده‌اند. معضلات و مشکلات ايثارگران، حرف تازه‌اي نيست. واژه‌اي است که بارها و بارها درباره آن شنيده‌ايم و خوانده‌ايم.
گذر زمان مشكلات جانبازان و ايثارگران جنگ تحميلي را پيچيده‌‌تر كرده و ابعاد مشكلات جانبازان گسترده‌تر شده است، درصورتي‌که اگر در بازه زماني كوتاه‌تري براي حل اين مشكلات اقدام مي‌شد هم هزينه‌هاي كمتري متحمل مي‌شديم و هم با پيامدهاي كمتري مواجه بوديم.
باگذشت زمان و درگيري افراد جامعه با مشکلات معيشتي و رفاهي و رشد روحيه اشراف گرايي و دنياطلبي، بسياري از آسيب‌هاي جنگ به دست فراموشي سپرده‌شده و تنها افراد معدودي به جهت وظايف خاصي که بر گردن دارند نسبت به عوارض به‌جاي مانده احساس مسئوليت مي‌کنند. موضوع توجه به خانواده‌هاي جانبازان و بخصوص همسران جانبازان که به دليل مراقبت از شوهرانشان خود نيز جانباز شده‌اند ازجمله مواردي است که نيازمند پيگيري و همت عالي جامعه است. اي‌کاش مي‌شد در اين روز حداقل از تعارفات كاست و به واقعيت‌ها پرداخت و قدمي درراه برطرف كردن مشكلات جانبازان برداشت.
امروزه زندگي، پيشرفت، امنيت و آزادي حاكم در جامعه ما ايرانيان به بهاي خون و جانبازي مردان وزنان بزرگ است". اگرچه جان‌فشاني يك جانباز به‌هيچ‌عنوان ازلحاظ مادي قابل جبران نيست و بسياري از عزيزان پاداش شجاعتشان را از خداي سبحان گرفته‌اند و به مقام عظماي شهادت نائل آمدند اما اين نكته را به ياد داشته باشيم كه وجود ايثارگران نعمتي است كه خداوند در کشور ما قرار داده است و بايد قدر اين نعمت را بدانيم.
يادمان نرود امام (ره) در وصيت‌نامه الهي و تاريخي خود بسيار به مسئولان تأکيد داشتند

 كه نگذاريد پيشکسوتان ايثار و شهادت در پيچ‌وخم‌هاي زندگي فراموش شوند
دفتر امور ايثارگران دانشگاه علوم پزشکي تهرانخبر قبلی - خبر بعدی صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز


سایر خبرها
۱۳۹۶/۱۱/۳۰ ۸:۵۵:۰۵ - عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام فاطمیه
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ ۱۲:۴۰:۰۰ - مدیر شبکه بهداشت درمان شهرستان اسلامشهر ، مدیر دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه و مدیر دفتر امور ایثارگران به همراه کارشناسان دفتر امور ایثارگران به دیدار خانواده معزز شهیدخورسند فرد محمودآباد رفتند.
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۵:۲۷:۰۵ - سالگرد یوم الله 22 بهمن گرامی باد
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۰:۲۰:۰۰ - دیدار مشاور ، مدیر و کارشناسان دفتر امور ایثارگران با خانواده شهید والامقام دوران انقلاب اسلامی حبیب سیف
۱۳۹۶/۱۱/۱۶ ۱۵:۴۳:۵۱ - جلسه مشترک کمیته ورزشی و سرپرستان تیم های ورزشی ایثارگران برگزار شد

 

وبساز : منصور سرلک

شماره تماس : 09127769108