آدرس : خیابان طالقانی نبش غذادارو  -    تلفن تماس : 66475055

 • Cougar

  متن تصویر

 • Lions

  متن تصویر

 • Snowalker

  متن تصویر

 • Howling

  متن تصویر

 • Sunbathing

  متن تصویر

یک لرن مرجع تخخصی وبلاگ نویسان
دیدار مدیر امور ایثارگران با ایثارگران بیمارستان فارابی به مناسبت هفته دفاع مقدس - اخبار عمومی - اخبار : ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی تهران
اطلاعیه
داوطلبین گرامی لطفا قبل از طرح سوال جدید سوالات موجود در آرشیو سوالات را با دقت مطالعه نمایید زیرا به سوالات تکراری پاسخ داده نمیشود.
اخبار عمومی : دیدار مدیر امور ایثارگران با ایثارگران بیمارستان فارابی به مناسبت هفته دفاع مقدس
فرستنده esmaeili در تاريخ ۱۳۹۶/۷/۱۰ ۸:۴۰:۰۰ (122 بار خوانده شده)همزمان با هفته دفاع مقدس جلسه هم اندیشی ایثارگران این مرکز روز دوشنبه سوم مهرماه۱۳۹۶ با حضور دکتر مقیمی، مدیر امور ایثارگران دانشگاه، حجت السلام والمسلمین غفاری معاون نهاد نمایندگی  مقام معظم رهبری در دانشگاه، دکتر صدر السادات، رییس بیمارستان فارابی و دکتر فخرایی، مدیر گروه چشم پزشکی دانشگاه در سالن شورا برگزار شد.

دکتر صدر الساداتف رییس بیمارستان فارابی آغازگر این جلسه بود که ضمن عرض تسلیت ایام عزاداری محرم و تبریک هفته دفاع مقدس به تمام ایثارگران خانواده دانشگاه، از حضور در جمع صمیمانه ایثارگران بیمارستان فارابی ابراز خوشحالی کرد و آنان را بزرگانی خواند که طی هشت سال دفاع مقدس مردانه ایستادگی کردند.

رییس بیمارستان فارابی با بیان اینکه تیم بهداشت و درمان در رده های مختلف از روز های اول جنگ در تمامی جبهه ها حضور داشته و خدمات بزرگی را به این  مرز و بوم و نظام مقدس جمهوری اسلامی کردند، ایثارگران این گروه را وارثان و ادامه دهندگان راه شهدا دانست و گفت: امروز ایثارگران عرصه بهداشت ودرمان  خدمات دوران جنگ را در قالبی دیگر ادامه می دهند.

دکتر صدر السادات در ادامه به ذکر خاطرات خود از دوران دفاع مقدس پرداخت و گفت: بنده در آن سال ها دانشجوی پزشکی دانشگاه اهواز بودم و به این دلیل در این شهر که خط مقدم جنگ بود سکونت داشتم. در آن دوران سخت که شما بهتر از من می دانید شهر اهواز به خاطر بمباران های هوایی دشمن تخلیه شده بود و فقط رزمندگان در شهر تردد داشتند. در مسیر روزانه تردد من به بیمارستان دیوار نوشته ای وجود داشت با مضمون حدیثی از حضرت علی(ع) که همیشه نصب العین بنده است . ترجمه حدیث این است که «اگر مقام ماندنی بود به شما نمی رسید». این خاطره و تذکر برای من درس بوده و هست که انسان در هر رده مسئولیتی که قرار می گیرد به تناسب آن باید پاسخگو  باشد.

وی تاکید کرد: باید قدر این فرصت هایی را که به عنوان مسئولین در اختیار ما گذاشته می شود بدانیم و به شکرانه آن در هر جایگاهی که قرار گرفته ایم و هر مسئولتی که بر عهده گرفته ایم درست عمل کنیم.  دکتر صدر السادات همچنین به زنده نگاهداشتن یاد و خاطره مجاهدت های شهدا و ایثار گران اشاره کرد و گفت: امروز همکاران ایثار گر ما در محل خدمت خود با کار و خدمات ارزنده خود یاد یاران شهید خود را زنده نگه می دارند . اگر این روحیه همدلی و ایثار  در بین یادگاران دفاع مقدس در سراسر کشور حفظ شود مطمئنا تاثیر زیادی در پیشرفت جامعه و رفع مشکلات و کمبود ها خواهد داشت. 

حجت الاسلام والمسلمین ابوالفتح غفاری ، معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تهران که خود رزمنده و جانباز است نیز در سخنان خود از حضور در جمع ایثار گران بیمارستان فارابی که بیشترین آمار ایثار گران واحد های دانشگاه را داراست ابراز خوشوقتی کرد و گفت: رزمندگان دفاع مقدس مردان باشهامت، شجاع و با درایتی بودند که هرچه مسئولیت شان سنگین تر می شد ارتباطشان را با خدا بیشتر می کردند و از خداوند توفیق خدمت بیشتر طلب می نمودند. . امروز هم ایثار گران ما با نیت مخلصانه و با شور و شعف در محیط کار حاضر می شوند.

وی در ادامه به کلامی از مرحوم آیت الله میانجی اشاره کرد و گفت: از ایشان شنیدم که:« کسانی در عرصه معرفت موفق ترند که اخلاص و توکل بیشتری داشته باشند. » و در رزمندگان این ویژگی را به طور مشخص می بینیم. همین ویژگی ها باعث شده عزیزان رزمنده، جانباز و شاهد ما در جامعه به این اندازه  موفق عمل کنند. آرزو می کنم همه ما از رهروان راستین راه شهدا باشیم  وراه آن ها را به خوبی ادامه دهیم .

در ادامه جلسه دکتر مقیمی، مدیر امور ایثار گران دانشگاه با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گزارش مختصری از عملکرد دفتر امور ایثار گران دانشگاه ارائه کرد و گفت:این دفتر از  سال ۱۳۸۹ به طور رسمی فعالیت خود را شروع کرد . در واقع سازماندهی و برنامه ریزی دفتر امور ایثارگران برای اولین بار در دانشگاه علوم پزشکی تهران تدوین شد و به عنوان الگو در تمام کشور مورد استفاده قرار گرفت.  فعالیت های دفتر در قالب ۵ کمیته امور هیئت علمی، آموزش و پژوهش، اخلاق، امور رفاهی ، امور اداری شکل گرفته است.

وی در ادامه اظهار داشت: کار دیگری که برای اولین بار توسط این دفتر انجام شد تهیه بانک اطلاعاتی ایثار گران بود که تا کنون توانستیم اطلاعات ۱۲۰۰نفر از ایثارگران  دانشگاه را جمع آوری و ثبت کنیم . مطمئنا آمار بیشتر است و تعداد قابل توجهی هنوز مراجعه  نکرده و شناسایی نشده اند. 

مدیر امور ایثار گران دانشگاه  سپس به فعالیت های این دفتر اشاره کرد و گفت: پیگیری مصوبات و امتیازات قانونی پیش بینی شده برای ایثارگران، تلاش برای رفع موانع اجرایی، حضور در منزل ایثارگران  و دیدار با خانواده آنان با حضور ریاست و مسئولین دانشگاه، بیمه ایثارگران که  مشابه آن در دانشگاه های دیگر وجود ندارد، ارائه خدمات منحصر به فرد دندانپزشکی به ایثارگران،برگزاری اردو ها و مسابقات ورزشی، پیگیری مسایل رفاهی ایثارگران،  هماهنگی برای استفاده از امکانات ورزشی دانشگاه، برگزاری همایش بزرگ ایثارگران در سالگرد سوم خرداد، اعطای وام و تسهیلات اعتباری بانک قرض الحسنه رسالت انتشار فصلنامه ندای ایثار، بخشی از فعالیت های این دفتر است.

به گفته دکتر مقیمی برای ارتباط بیشتر دفتر با ایثارگران در هر واحد یک نفر به عنوان رابط درنظر گرفته شده است که همکاران می توانند مسایل خود را از این طریق پیگیری نمایند. همچنین سایت ایثارگران دانشگاه با روزانه ۴ هزار بازدید برای ارائه اطلاعات بیشتر به عزیزان ایثارگر در نظر گرفته شده است. 

 دکتر فخرایی،  مدیر گروه چشم پزشکی دانشگاه نیز در این جلسه با اشاره به این که ایثارگران باید با عمل خود پیام نسل خود را به نسل جدید برسانند تاکید کرد: نباید به گونه ای حرف بزنیم و به گونه ای دیگر عمل کنیم. اگر معتقدیم ایثارگران، کسانی که زخمی از دوران دفاع مقدس  بر تن دارند، حامل پیامی هستند، اول خودشان باید عامل به آن پیام باشند.

وی در ادامه به رسالت ایثارگران در رده های مختلف اشاره کرد و گفت:در محیط آکادمیک دانشگاه، ایثارگران باید سرامد گروه خود باشند، نمی توان در محیط علمی و در میان نخبگان کشور قرار گرفت و لنگ زد و ادعای پیام آوری داشت. این دو به اعتقاد من با هم تناقض دارند.  همین طور در  جایگاه کارمندی رعایت نظم و انضباط و رعایت حقوق مراجعه کننده؛ در محیط بیمارستان و به عنوان  پزشک؛ رعایت حقوق بیمار و اخلاق حرفه ای می تواند نمادی از رساندن پیامی باشد که یک ایثارگر حامل آن است. از این راه می توان ایده و اعتقاد خود را در  جامعه  گسترش دهیم و دیگران را جذب نماییم نه با حرف و شعار. به نظرم در این زمینه هنوز نقص داریم و باید تمرین بیشتری کنیم. 

دکتر فخرایی با اشاره بر لزوم اعطای تسهیلات و امتیازاتی که در قانون برای ایثارگران در نظر گرفته شده است تاکید کرد این امر نباید شائبه سهم خواهی توسط ایثارگران را ایجاد کند .

وی در پایان اظهار داشت: ایثارگران بیش از همه در معرض توجه قرار دارند پس مراقب باشیم ،به میزان توان و همتمان تلاش کنیم ودر هر جایی خدمت می کنیم نظم و ترنیب، تواضع و فروتنی و رفتارمان با مراجعین و بیماران به گونه باشد که به عنوان الگو در جامعه منتشر شود.

 این جلسه با طرح نظرات و پرسش های ایثارگران و ارائه پاسخ توسط مسئولین دفتر امور ایثارگران پایان یافت و به ایثارگران حاضر در جلسه هدایایی اهدا شد. 

 

خبر قبلی - خبر بعدی صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز


سایر خبرها
۱۳۹۶/۱۱/۳۰ ۸:۵۵:۰۵ - عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام فاطمیه
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ ۱۲:۴۰:۰۰ - مدیر شبکه بهداشت درمان شهرستان اسلامشهر ، مدیر دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه و مدیر دفتر امور ایثارگران به همراه کارشناسان دفتر امور ایثارگران به دیدار خانواده معزز شهیدخورسند فرد محمودآباد رفتند.
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۵:۲۷:۰۵ - سالگرد یوم الله 22 بهمن گرامی باد
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۰:۲۰:۰۰ - دیدار مشاور ، مدیر و کارشناسان دفتر امور ایثارگران با خانواده شهید والامقام دوران انقلاب اسلامی حبیب سیف
۱۳۹۶/۱۱/۱۶ ۱۵:۴۳:۵۱ - جلسه مشترک کمیته ورزشی و سرپرستان تیم های ورزشی ایثارگران برگزار شد

 

وبساز : منصور سرلک

شماره تماس : 09127769108