آدرس : خیابان طالقانی نبش غذادارو  -    تلفن تماس : 66475055

 • Cougar

  متن تصویر

 • Lions

  متن تصویر

 • Snowalker

  متن تصویر

 • Howling

  متن تصویر

 • Sunbathing

  متن تصویر

یک لرن مرجع تخخصی وبلاگ نویسان
به مناسبت شهادت جانسوز حضرت علی بن حسین امام سجاد (ع) - اخبار عمومی - اخبار : ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی تهران
اطلاعیه
داوطلبین گرامی لطفا قبل از طرح سوال جدید سوالات موجود در آرشیو سوالات را با دقت مطالعه نمایید زیرا به سوالات تکراری پاسخ داده نمیشود.
اخبار عمومی : به مناسبت شهادت جانسوز حضرت علی بن حسین امام سجاد (ع)
فرستنده esmaeili در تاريخ ۱۳۹۶/۷/۱۰ ۱۴:۵۰:۰۰ (81 بار خوانده شده)ترنم روز و شب اشک تو پرده از چهره تزویر ایل دشنه برداشت و سیل اشک تو، خانمان ظلم و ستمشان را ویران ساخت. ای تو معلم ایستادگی و صبوری! پیام‌آور ایثار و جان‌فشانی! و این اشک غربتی است که بر مظلومیتت از دیده عاشقان بر مزار بی شمع و چراغت جاری است. اسلام علی الحسین و علی علی بن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین

امام علی ‏بن ‏الحسین(ع)، مشهور به زین‌العابدین و سجاد بنا به نقل مشهور در سال 38 هجری در مدینه به دنیا آمد. در هنگام حادثه کربلا 22 یا 23 سال سن داشته و بنا به نظریه بیشتر دانشمندان اسلامی از برادر شهیدش حضرت علی‌اکبر، کوچک‏تر بوده است.
حیات اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و علمی امام سجاد(ع) از زوایای گوناگون قابل‌بررسی است. یکی از ابعاد زندگی امام سجاد(ع) همراهی او در قیام کربلا و پیام‌رسانی آن نهضت بزرگ است.

قیام بزرگ عاشورا ماندگارترین نهضت اسلامی است که در محرم سال 61 قمری روی‌داده است. این نهضت دارای دو مرحله بود. برهه نخست، آفرینش و شکل‌گیری و جهاد و جانبازی و دفاع از کرامت اسلامی و دعوت به اقامه عدل و احیای دین‌محمدی و سنت و سیره نبوی و علوی بوده که به رهبری امام حسین(ع) از نیمه ماه رجب سال 60 هجری آغاز و دردهم محرم سال 61 هجری به فرجام رسید. مرحله دوم، دوره پیام‌رسانی و تثبیت ارزش‌های نهضت و عرصه جهاد فرهنگی و تبیین آرمان‏های آن قیام مقدس بود که به رهبری امام علی ‏بن‏ الحسین(ع) تداوم یافت.

امامت شیعه و رهبری نهضت کربلا در عصری به امام سجاد(ع) منتهی گشت که او به همراه نزدیک‏ترین افراد خاندان آل علی(ع) به اسارت می‌رفتند. آل علی(ع) آماج تیرهای ستم و تهمت و افترائات سیاستمداران بنی ‏امیه قرار داشتند، ارزش‌های دینی دستخوش تحریف و تغییر امویان قرارگرفته، روحیه شجاعت و حمیت اسلامی و باورهای دینی مردم سست، احکام دینی بازیچه نالایقان اموی شده، خرافه گری رواج یافته، روحیه شهامت و شهادت‌طلبی در زیر شلاق و شکنجه و ارعاب امویان محو گشته بود. سخت‌گیری‌های بی‌حدوحصر، مصادره اموال و تخریب خانه‌های آل هاشم، محروم ساختن آن‌ها از امتیازات جامعه اسلامی، جلوگیری مردم از هرگونه ارتباط با خاندان وحی و به انزوا کشاندن امام معصوم(ع) از مهم‏ترین سیاست‏های حاکمان اموی در مبارزه با اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) بوده است.

امام زین‌العابدین(ع) در چنین عصر و جوی رسالت و امامت خود را آغاز کرد. درصورتی‌که تنها سه تن پیرو واقعی داشت، حرکت جهاد فرهنگی و پرورش شخصیت‏ها را در دستور کار خود قرارداد و با یک حرکت عمیق و دامنه‌دار به ایفای نقش پیشوایی خودپرداخت این رویکرد امام سجاد(ع) زمینه‌ساز انقلاب فرهنگی امام باقر(ع) و امام صادق(ع) گشت. ازاین‌رو برخی از نویسندگان، آن حضرت را «باعث الاسلام من جدید» نامیدند.

خبر قبلی - خبر بعدی صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز


سایر خبرها
۱۳۹۶/۱۱/۳ ۱۰:۲۲:۵۵ - ولادت باسعادت الگوی پرستاران و روز پرستار مبارک
۱۳۹۶/۱۱/۲ ۱۳:۳۰:۰۰ - دومین جلسه بررسی پیش‌نویس برنامه چهارساله فرهنگی دانشگاه در حوزه ایثارگران
۱۳۹۶/۱۱/۲ ۱۱:۲۰:۰۰ - سلسله گفتگوهای دفتر امور ایثارگران با رزمندگان هشت سال دفاع مقدس /جناب آقای محمود معصومی مدیر بیمارستان بهارلو
۱۳۹۶/۱۱/۱ ۱۳:۲۲:۴۹ - جلسه بررسی پیش‌نویس برنامه چهارساله فرهنگی دانشگاه در حوزه ایثارگران
۱۳۹۶/۱۱/۱ ۱۲:۰۰:۰۰ - عیادت مدیر و کارشناسان دفتر امور ایثارگران از آقای عباس پیران ، جانباز هشت سال دفاع مقدس

 

وبساز : منصور سرلک

شماره تماس : 09127769108