آدرس : خیابان طالقانی نبش غذادارو  -    تلفن تماس : 66475055

 • Cougar

  متن تصویر

 • Lions

  متن تصویر

 • Snowalker

  متن تصویر

 • Howling

  متن تصویر

 • Sunbathing

  متن تصویر

یک لرن مرجع تخخصی وبلاگ نویسان
یک تیم پزشکی به سرپرستی دکتر سید ناصر عمادی جانباز هشت سال دفاع مقدس و عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران مشغول ارائه اقدامات درمانی به هم‌وطنان زلزله‌زده در کرمانشاه هستند. - اخبار عمومی - اخبار : ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی تهران
اطلاعیه
داوطلبین گرامی لطفا قبل از طرح سوال جدید سوالات موجود در آرشیو سوالات را با دقت مطالعه نمایید زیرا به سوالات تکراری پاسخ داده نمیشود.
اخبار عمومی : یک تیم پزشکی به سرپرستی دکتر سید ناصر عمادی جانباز هشت سال دفاع مقدس و عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران مشغول ارائه اقدامات درمانی به هم‌وطنان زلزله‌زده در کرمانشاه هستند.
فرستنده esmaeili در تاريخ ۱۳۹۶/۹/۵ ۱۳:۰۰:۰۰ (128 بار خوانده شده)

 دکتر سید ناصر عمادی پزشک بدون مرز ایرانی که اهل مازندران و عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران است در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در مازندران، از حضور تیم پزشکی بیمارستان پوست رازی تهران برای کمک به هم‌وطنان آسیب‌دیده زلزله استان کرمانشاه خبر داد.
 
وی که سرپرستی این تیم پزشکی را عهده‌دار است، افزود: این تیم پزشکی متشکل از 5 متخصص، دستیار پوست و پرستار از روز 28 آبان ماه در منطقه روستایی زلزله‌زده زرده و ریجاب با دارو و تجهیزات موردنیاز مستقرشده است.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران بابیان اینکه به‌منظور بررسی بیماری‌های پوستی پس از وقوع زلزله این تیم تا پایان هفته به مردم منطقه خدمات درمانی و پیشگیرانه ارائه می‌کند، اضافه کرد: درگذشته پس از وقوع زلزله در بم بیماری پوستی سالک شیوع جدی پیدا کرد و در سال نخست پس از زلزله درصد کمی از این بیماری در مردم وجود داشت اما از سال دوم به بعد بیماری سالک در مردم این شهرستان شیوع بیشتری یافت.
 
پزشک بدون مرز ایرانی و جانباز هشت سال دفاع مقدس با تأکید بر اینکه نزدیک به 12 درصد از جمعیت دانش‌آموزی و 20 درصد از مردم عادی بم به بیماری سالک مبتلا شدند که این موضوع باعث شد مأموریت سه‌ماهه بنده در این شهرستان یک سال به طول بیانجامد، گفت: برخی از بیماری‌های پوستی یا عفونی هستند که هفته‌ها یا ماه‌ها پس از وقوع زلزله شیوع پیدا می‌کنند، بیماری‌های پوستی پس از وقوع زلزله به دلیل ایجاد زخم و اسکار اثرات بدی را بر چهره فرد، حتی روابط اجتماعی فرد در آینده می‌گذارد.
 
عمادی افزود: قصد داریم که در ابتدا به افراد نیازمند منطقه خدمات پزشکی لازم را ارائه کنیم، سپس ارزیابی لازم را از بیماری‌های پوستی منطقه داشته باشیم و به مدت 6 ماه تغییرات پوستی منطقه را به شکل ماهانه بررسی کنیم؛ در این بازه نیز تمامی امکانات لازم ازجمله دارو و دستگاه‌های موردنیاز را به همراه داریم.
 
وی درباره بیماری‌هایی که در حال حاضر در استان کرمانشاه کودکان زلزله‌زده را درگیر کرده است، گفت: به دلیل زندگی کودکان در چادر بیماری خشکی پوست به‌شدت در این منطقه شایع شده است، دومین بیماری پوستی در میان کودکان تب‌خال است که دلیل آن می‌تواند شرایط فعلی زندگی و استرس باشد.
عضو هیئت‌علمی دانشگاه  با عنوان اینکه حضور تیم پزشکی با استقبال گرم اهالی و شورای روستای زرده همراه بوده است، خاطرنشان کرد: تعداد کشته‌های این روستا در این زلزله 7 نفر و مجروحین 150 نفر اعلام‌شده است.
 
رزمنده هشت سال دفاع مقدس افزود : تیم پزشکی پس از معاینه و درمان مجروحان و بیماران روستای زرده با حضور در منزل خانواده شهید سید فریدون حسینی که در دوران دفاع مقدس این خانواده 7 شهید تقدیم کشور کرده و در زلزله اخیر نیز سه تن از عزیزانشان «پدر، دختر و پسر» را ازدست‌داده‌اند حضور یافته و با ایشان اظهار همدردی کردند.
 

وی تصریح کرد: تیم پزشکی شب گذشته را در چادرهای برپاشده در محل زلزله سپری و هم‌اکنون مجدداً در حال معاینه و درمان بیماران روستای پایین زرده است.
 
پزشک بدون مرز ایرانی یادآور شد: تاکنون 240 نفر از اهالی روستا مورد معاینه و درمان قرار گرفتند و دو تن از هم‌وطنان به علت شدت جراحات و آسیب‌دیدگی به کرمانشاه اعزام شدند.
 
دکتر عمادی گفت: تیم پزشکی در ادامه اقدامات درمانی، امروز به روستاهای منطقه ثلاث برای درمان دیگر هم‌وطنان اعزام می‌شود

وی در پایان گفت: اگر در کنار مردم زلزله‌زده زندگی نکنیم، در همان چادری که با همه مشکلات سرما و سختی می‌خوابند، نخوابیم و روزها و شب‌ها را با آن‌ها نگذرانیم، چگونه می‌توانیم همدردی و همراهی‌شان را ادعا کنیم؟! وقتی همه لحظات ما نه‌فقط برای عکس گرفتن بلکه برای اظهار همدردی و همراهی واقعی با آن‌ها باشد، حتماً هم به دلشان می‌نشیند و حتماً همدردشان می‌شویم و هم آن‌ها از همدردی ما احساس آرامش می‌کنند.

خبر قبلی - خبر بعدی صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز


سایر خبرها
۱۳۹۶/۱۲/۲۷ ۱۴:۱۰:۰۰ - تقدير از عوامل اجرايي مسابقات بزرگداشت دهه مبارک فجر 1396 ويژه ايثارگران
۱۳۹۶/۱۲/۲۷ ۱۰:۵۰:۲۹ - ماه رجب؛ ماه توحید و هم نشینی با محبوب و موسم نجوا و سخن گفتن با حضرت دوست است. حلول ماه مبارک رجب، مبارک باد.
۱۳۹۶/۱۲/۲۶ ۹:۳۱:۵۳ - به مناسبت 22 اسفندماه روز بزرگداشت شهدا، رياست دانشگاه در فضايي صميمي با پنج همسر شهيد و تنها پدر شهيد دانشگاه ديدار کرد.
۱۳۹۶/۱۲/۲۳ ۱۵:۴۰:۰۰ - دکتر مقیمی،کارشناسان دفتر، دکتر تاجیک، پناهی رابط ایثارگر شبکه بهداشت ری و تعدادی از همکاران قدرشناس شبکه بهداشت ری با خانواده معزز شهید زرینی دیدار کردند
۱۳۹۶/۱۲/۲۳ ۱۵:۳۷:۰۰ - مدير دفتر امور ايثارگران، مدير شبکه بهداشت جنوب، رابط ايثارگر شبکه بهداشت جنوب، به همراه کارشناسان دفتر امور ايثارگران به ديدار خانواده معزز شهيد علي کوهي رفتند.

مصاحبه ها

 

وبساز : منصور سرلک

شماره تماس : 09127769108