آدرس : خیابان طالقانی نبش غذادارو  -    تلفن تماس : 66475055

 • Cougar

  متن تصویر

 • Lions

  متن تصویر

 • Snowalker

  متن تصویر

 • Howling

  متن تصویر

 • Sunbathing

  متن تصویر

یک لرن مرجع تخخصی وبلاگ نویسان
به مناسبت رحلت حضرت فاطمه معصومه (س) اردوی فرهنگی تاریخی محمد رسول‌الله (ص)روز جمعه 8 دی‌ماه 96 با استقبال پرشور ایثارگران دانشگاه برگزار شد - اخبار عمومی - اخبار : ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی تهران
اطلاعیه
داوطلبین گرامی لطفا قبل از طرح سوال جدید سوالات موجود در آرشیو سوالات را با دقت مطالعه نمایید زیرا به سوالات تکراری پاسخ داده نمیشود.
اخبار عمومی : به مناسبت رحلت حضرت فاطمه معصومه (س) اردوی فرهنگی تاریخی محمد رسول‌الله (ص)روز جمعه 8 دی‌ماه 96 با استقبال پرشور ایثارگران دانشگاه برگزار شد
فرستنده esmaeili در تاريخ ۱۳۹۶/۱۰/۹ ۱۵:۱۰:۰۰ (152 بار خوانده شده) 
اعضای هیئت‌علمی ، کارکنان و دانشجویان ایثارگر دانشگاه علوم پزشکی تهران به همراه خانواده از شهرک سینمایی نور ، لوکیشن اصلی فیلم «محمد رسول‌الله » بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی دفتر ایثارگران، طی هماهنگی‌های به‌عمل‌آمده روز جمعه 8/10/96، حدود سیصد نفر از ایثارگران به همراه خانواده خود از این شهرک دیدار کردند.

مقدمه: شهرک سینمایی نور، بزرگ‌ترین شهر سه‌بعدی دنیاست که با مساحت حدود 100 هکتار در کیلومتر 55 اتوبان تهران – قم قرار دارد.این مکان که برای ساخت فیلم «محمد رسول‌الله»  طراحی و آماده‌سازی شده است، اکنون یک اثر ماندگار ملی است.
در این اردوی فرهنگی تاریخی که از ساعت 8 صبح روز جمعه از مقابل دفتر امور ایثارگران شروع شد پس از طی 75 کیلومتر از بزرگ‌راه تهران قم و 4 کیلومتر جاده فرعی ایثارگران به شهرک نور و سپس به سالن همایش هدایت شدند
.در ابتدای ورود پس از خوش‌آمد گویی و اعلام برنامه توسط دکتر مقیمی مدیر امور ایثارگران و سخنرانی حجت‌الاسلام‌والمسلمین جناب آقای دکتر غفاری معاون محترم دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و معرفی پروژه توسط راهنمای شهرک ، بازدید از شهر مکه آغاز شد.ازجمله مکان‌های برجسته این شهر: ، خانه «عبدالمطلب» و خانه حضرت آمنه محل تولد حضرت محمد(ص ) بود.این سفر یک‌روزه تنها بازدید از یک شهر تاریخی نبود بلکه صحنه به صحنه آن زندگی حضرت محمد (ص) را در ذهن تداعی می‌کرد، ازاین‌رو مورد استقبال فراوان گروه قرار گرفت.عده‌ای از بازدیدکنندگان بسیار تحت تأثیر این سفر روحانی قرارگرفته بودند و صورت‌هایشان از اشک شوق نمناک بود و زیر لب صلوات می‌فرستادند، عده‌ای نیز با دوربین‌های عکاسی این لحظات را ثبت می‌کردند.

از دیگر مکان‌های بازدید بازار شهر مکه که شامل بازار جدید که در آن داروهای گیاهی و مواد غذایی فروخته می‌شده و بازار قدیمی که به پوشاک اختصاص داشته، در ادامه کوه عمر که در حال حاضر به دلیل گسترش مکه وجود ندارد. خانۀ ابولهب ( خانه‌ای دوطبقه مشرف‌به کعبه ) و ساختمان دارالندوه روی کوه مشرف‌به کعبه ( محل تصمیم‌گیری سران مکه در موضوعات مهم ) از دیگر مکان‌های دیدنی شهر مکه است. هیجان‌انگیزترین قسمت، بازدید از کعبه است که در مرکزی‌ترین نقطه از شهر قرارگرفته است در اینجا دو کعبه قرار دارد، یکی کعبۀ قدیمی که در 8 سالگی پیامبر به دلیل وقوع سیل خراب می‌شود و دیگری کعبۀ جدید که بر روی این کعبۀ قدیم ساخته‌شده است، ارتفاع کعبۀ قدیم کوتاه‌تر از کعبۀ جدید است و داخل کعبۀ جدید قرار دارد. در نزدیکی کعبه کوه زمزم قرار دارد که تیرک‌هایی از سقف کاذب بر روی آن بناشده است. خانۀ مقدس عبدالله « پدر پیامبر» خانه‌ای با حیاطی فراخ و ساختمانی ساده که محل ولادت و دوران کودکی پیامبر که بیشترین فیلم‌برداری این فیلم در این خانه صورت گرفته است . پس از خروج از خانه عبدالله سمت چپ خانه سرازیری وجود دارد که شعب ابی‌طالب با خانه‌ها و ساختمان‌های محقر را دربرمی گیرد
بازدید از کلیسای بصرا، شعب ابوطالب و کتابخانه از مکان‌های دیگری بود که در شهر مکه انجام شد.پس‌ازآن گروه برای ادای فریضه نماز و صرف نهار به سالن همایش برگشتند .بازدید از شهر مدینه، آخرین مقصد این سفر تاریخی بود شهرک مدینه که لوکیشن های زمان کودکی پیامبر در آن نمایش داده‌شده سرسبز است و نخل‌هایی که به عاریه به اینجا رسیده، با آن خانه‌های کاه‌گلی سفیدرنگ و زیبا که با دستان هنرمندان ساخته‌شده و زیبایی خاصی به آن بخشیده‌اند

لازم به ذکر است فیلم « محمد رسول‌الله » به کارگردانی مجید مجیدی از پیش از تولد پیامبر اسلام آغاز می‌شود و تا دوازده‌سالگی حضرت را روایت می‌کند.

خبر قبلی - خبر بعدی صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز


سایر خبرها
۱۳۹۶/۱۲/۲۷ ۱۴:۱۰:۰۰ - تقدير از عوامل اجرايي مسابقات بزرگداشت دهه مبارک فجر 1396 ويژه ايثارگران
۱۳۹۶/۱۲/۲۷ ۱۰:۵۰:۲۹ - ماه رجب؛ ماه توحید و هم نشینی با محبوب و موسم نجوا و سخن گفتن با حضرت دوست است. حلول ماه مبارک رجب، مبارک باد.
۱۳۹۶/۱۲/۲۶ ۹:۳۱:۵۳ - به مناسبت 22 اسفندماه روز بزرگداشت شهدا، رياست دانشگاه در فضايي صميمي با پنج همسر شهيد و تنها پدر شهيد دانشگاه ديدار کرد.
۱۳۹۶/۱۲/۲۳ ۱۵:۴۰:۰۰ - دکتر مقیمی،کارشناسان دفتر، دکتر تاجیک، پناهی رابط ایثارگر شبکه بهداشت ری و تعدادی از همکاران قدرشناس شبکه بهداشت ری با خانواده معزز شهید زرینی دیدار کردند
۱۳۹۶/۱۲/۲۳ ۱۵:۳۷:۰۰ - مدير دفتر امور ايثارگران، مدير شبکه بهداشت جنوب، رابط ايثارگر شبکه بهداشت جنوب، به همراه کارشناسان دفتر امور ايثارگران به ديدار خانواده معزز شهيد علي کوهي رفتند.

 

وبساز : منصور سرلک

شماره تماس : 09127769108