آدرس : خیابان طالقانی نبش غذادارو  -    تلفن تماس : 66475055

 • Cougar

  متن تصویر

 • Lions

  متن تصویر

 • Snowalker

  متن تصویر

 • Howling

  متن تصویر

 • Sunbathing

  متن تصویر

یک لرن مرجع تخخصی وبلاگ نویسان
دومين هم انديشي هيات علمي ايثارگر با حضور رييس دانشگاه برگزار شد/احياء فرهنگ ايثارگري مهمترين دغدغه ايثارگران دانشگاه - اخبار عمومی - اخبار : ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی تهران
اطلاعیه
داوطلبین گرامی لطفا قبل از طرح سوال جدید سوالات موجود در آرشیو سوالات را با دقت مطالعه نمایید زیرا به سوالات تکراری پاسخ داده نمیشود.
اخبار عمومی : دومين هم انديشي هيات علمي ايثارگر با حضور رييس دانشگاه برگزار شد/احياء فرهنگ ايثارگري مهمترين دغدغه ايثارگران دانشگاه
فرستنده منصور سرلک در تاريخ ۱۳۹۲/۵/۱۶ ۸:۱۱:۴۵ (1158 بار خوانده شده)

روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي تهران: اعضاي هيات علمي ايثارگر دانشگاه در دومين هم انديشي خود ضمن تاكيد بر احيا و تقويت فرهنگ ايثارگري دانشگاه و ارتقاي علمي كشور آمادگي خود را براي حضور جدي در اين صحنه ها اعلام كردند.اين هم انديشي روز دوشنبه 14 مرداد 92 با حضور دكتر منصوري، رييس دانشگاه، حجت الاسلام والمسلمين دكتر عيسي زاده، مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبري در دانشگاه، دكتر محقق، مشاور رييس دانشگاه در امور ايثارگران، دكتر گتميري، رييس كميته هيات علمي ايثارگر، دكتر پورمند، دكتر سروش، دكتر درفشي به ترتيب روساي بيمارستان هاي سينا، شريعتي و ضيائيان، دكتر درگاهي، دكتر استاد و دكتر اكبري، به ترتيب روساي دانشكده هاي پيراپزشكي، مجازي و توانبخشي و جمعي از اعضاي هيات علمي ايثارگر در سالن جلسات طبقه نهم ساختمان مركزي دانشگاه برگزار شد.
در اين جلسه كه با تلاوت قرآنِ دكتر بيك محمدي، عضو هيات علمي بيمارستان امام(ره) و پخش نماآهنگي از فرمايشان امام خميني (ع) آغاز شد ابتدا دكتر محقق با اشاره به برگزاري نخستين هم انديشي هيات علمي در نهم آذر ماه 91 گفت: در آن جلسه ما محدوديت هايي به لحاظ زماني داشتيم و بعضي از دوستان فرصت نكردند نقطه نظرات خود را بفرمايند و حتي برخي دوستان قبل از پايان جلسه آمدند.
وي با اشاره به آنچه در هم انديشي اول گذشت افزود: در آن جلسه دكتر گتميري، دكتر نوروزي، دكتر قناعتي، دكتر خاموشي خاموشي، دكتر مدرسي، دكتر يزدان پرست، دكتر گوشه گير، دكتر اصغرنژاد و دكتر نعمتي پور سخناني را بيان كردند كه فشرده اين بيانات تاكيد بر احياي فرهنگ ايثارگر و اينكه دوستان ايثارگر در محملي ايده هاي خود را اعلام كنند، بود ضمن اينكه بر ضرورت طراحي برنامه هاي فرهنگي و استفاده از اساتيد علاقه مند به مسائل فرهنگي در قالب اتاق هاي فكر و در طراحي نقشه دانشگاه تاكيد كردند.
مشاور رييس دانشگاه در امور ايثارگران افزود: در آن جلسه بحث اينكه همكاران ايثارگر بايد باسوادترين، دانشمندترين، پرمقاله ترين و با ادب ترين افراد در دانشگاه باشند، پيشنهاد طراحي يك واحد در دروس دانشجويان براي مباحث ايثارگري با تدريس خود اساتيد مطرح شد و اين موضوع كه هم اكنون نيز كشور ما در جنگ است و ايثارگران بايد در ابعاد مختلف در بحث خودسازي تلاش كنند نيز بيان شد.
دكتر محقق با اشاره به موضوع پيگيري مركز تحقيقات سلامت ايثارگران و ضرورت جدي گرفتن اين نشست ها از سوي اعضاي هيات علمي ايثارگر در هم انديشي نخست افزود: برخي از ايثارگران به دلايلي از اين جمع جدا شده اند و يا كمتر در اين مجامع حضور پيدا مي كنند كه يكي از بهترين كارها اين است كه لااقل آدم هاي مخلصي كه با دلشكستگي از جمع دور شدند را در اين نشست دور هم جمع كنيم.
در ادامه دكتر گتميري با اشاره به وجود كميته هيات علمي ايثارگر در كنار ساير كميته هاي دفتر ايثارگران گفت: ما وظيفه داشتيم در حوزه هيات علمي چراغ ايثارگري را روشن نگه داريم و تقريبا مي توانيم ادعا كنيم كه اين كار را كرده ايم. در طول سال گذشته جلسات منظم داشتيم البته اخيرا به دليل شرايط دانشگاه تقريبا اين موضوع  كم رنگ تر شد اما براي اين جلسه از همه عزيزاني كه از دانشگاه هاي علوم پزشكي تهران و ايران بودند دعوت به عمل آورديم كه چهره هايي از اين عزيزان هم حضور دارند.
دكتر گتميري افزود: واقعا ما در همه زمينه ها برادر هستيم به خصوص در حوزه ايثارگري كه اخوت ما شدت و حدت بيشتري دارد.
وي در ادامه گفت: از پيگيري كارهاي هم انديشي اول، فراهم كردن مقدمات مركز تحقيقات سلامت ايثارگران بود كه با همت موسسان آن  مدارك و ضوابط تهيه شد و به معاونت پژوهشي دانشگاه ارسال شده تا در شوراي پژوهشي دانشگاه بررسي شود.
دكتر گتميري تلاش براي ثبت و ضبط خاطرات ايثارگران را يادآور شد و گفت: يكي از عوامل عمده ثبت و احياي فرهنگ ايثارگري همين خاطراتي است كه از آن دوران باقي مانده و نكات تربيتي زيادي براي انتقال به نسل آينده و خودباوري در نسل آينده دارد. مصاحبه هايي به همراه آثار مكتوب تهيه و فيلمبرداري شده كه با حمايت هاي دانشگاه از دفتر ايثارگران اين كار با سرعت بيشتري انجام خواهد شد.
وي با بيان اينكه از بركات اين جلسات اين است كه يادمان مي آورد در يك صف بوده ايم و با يك هدف مشترك چه تلاش هايي كرده ايم به برگزاري مراسم تحليف رييس جمهور منتخب اشاره كرد و گفت: اين براي كشور عزت است كه در اين مراسم از كشورهاي مختلف استقبال مي شود و گروه هاي مختلف سياسي زير سايه رهبري يك وفاق ملي دارند و با وجود كشورهاي بحران زده در اطراف كشور ما و منطقه، واقعا يك جزيره ثباتي داريم كه به نظرم مهمترين عامل اين ثبات، ايثارگري و خون شهدا و زحمت خانواده هاي شهدا و جانبازان است بنابراين بايد فرهنگ ايثارگري را محكم بچسبيم.
وي با قدرداني از رييس دانشگاه براي حمايت از برگزاري اين هم انديشي گفت: دكتر منصوري پيشكسوت حوزه ايثارگري هستند و قبل از انقلاب در زندان رژيم ستمشاهي بودند و بعد از آن از كساني بودند كه در خط و ربط اعتقادي، مذهبي، ديني و ولايتي باقي ماندند و حداقل بيش از 4 دهه در اين كسوت تلاش مي كنند و ما افتخار مي كنيم زير نظر ايشان در دانشگاه فعاليت مي كنيم.
در ادامه جلسه دكتر منصوري ضرورت تشكيل اين هم انديشي ها را وظيفه ايثارگران در مقابل نسل هاي آينده و جوان ها و كساني كه شرايط رژيم ستمشاهي و شرايط جنگ را درك نكردند دانست و گفت: ما در مقابل آن ها مسئول هستيم و بايد اين فرهنگ ايثار و شهادت جهاد را منتقل كنيم و بدانيم كه عزتي كه مالان داريم و موقعيتي كه الان در همه ابعاد سياسي و علمي داريم و مي بينيم كه ايران همچون نگيني مي درخشد مرهون اين تلاش ها و فدراكاري هاست؛ چراكه اگر اين ها نبود آن چه را براي ما خواب ديده بودند و پيش بيني كرده بودند اين بود ظرف يك هفته كل انقلاب و نظام را كه هنوز نوپا بود از هم بپاشند.
وي افزود: علت وجودي اين جلسات روشنگري و اشاعه فرهنگ ايثارگري و جهاد و شهادت و از خودگذشتگي براي نسل هاي آينده است كه در تاريخ ماندگار شود. ايثارگران و شهدا نيازي به تجليل ندارند اگر از ايثارگر و شهيد تجليل مي شود علتش اين است كه نسل ما و نسل هاي بعد نياز دارند؛ همان طور كه مي گوييم منزل را طوري را بسازيم كه رو به آفتاب باشد اين طور نيست كه آفتاب به ما نياز داشته باشد ما به افتاب نياز داريم. ما هستيم كه به افرادي مثل شما جهادگران و شهدايي كه در جمع ما نيستند نياز داريم. شما افتخارات ملي هستيد و بايد در اوج خود از شما تقدير شود.
دكتر منصوري افزود: وقتي رهبري فرمودند ذكر و زنده نگه داشتن ياد شهدا كمتر از شهادت نيست براي اين است كه اين فرهنگ زنده بماند. به تعبير ديگر ايشان عاشورا يك روز نيست بلكه يك فرهنگ است. يك فرهنگ ماندگار؛ و مي بينيد هنوز بعد از 14 قرن زنده است به همين دليل بر ما وظيفه است كه اين ايده زنده بماند.
وي با بيان اينكه برخي ايثارگران به خاطر معنويت و سلامت نفس شان مي خواهند مخفي بمانند گفت: بايد توجه داشت كه اظهار بعضي چيزها ضرورت دارد و ريا حساب نمي شود. وقتي روز قدس به راهپيمايي مي رويد و در نماز جمعه شركت مي كنيد ريا حساب نمي شود.
رييس دانشگاه با بيان اينكه مسئولان و كساني كه سكاندار دانشگاه هستند و خواهند بود وظيفه دارند اين فرهنگ را زنده نگه دارند و به نسل هاي بعدي برسانند افزود: همان طور كه ايثارگر به دنبال نام ونان و شهرت نيست پس ما وظيفه داريم اين كار را بكنيم و در عين حال بعضي وقت ها اين توهم پيش مي آيد كه اين ها با ايثارگري امتيازاتي كسب كرده اند در حالي كه آن موقع كه شما قدم به ميدان جهاد گذاشتيد چيزي كه ذره اي به ان فكر نمي كرديد اين بود كه چه مزايايي برايتان در آينده متصور است. اگر كسي اين حرف را بگويد و به عنوان يك حربه براي ايثارگران به كار ببندد كمال بي انصافي است.
وي با بيان اينكه گفت: اين وظيفه نظام هم هست كه از كساني كه پا به ميدان گذاشتند واز نظام حمايت كردند قدرداني كنند افزود: در دانشگاه خودمان درصد ايثارگر در بين هيات علمي، دانشجو و كارمند زياد است و فرصت خوبي است و زمينه را براي اشاعه فرهنگ جهاد و ايثارگري مستعد مي كند و وظيفه دانشگاه هم هست كه براي ارج نهادن به مقام شامخ ايثارگري اقدام كند.
دكتر منصوري در پايان با بيان اينكه ميدان جنگ عوض شده و وظيفه ايثارگران نيز تغيير كرده گفت: همان طور كه در زمان جنگ با كمال شجاعت و شهامت و از خودگذشتگي وارد ميدان شديد امروز جهاد شما قلم و كتاب و رايانه اي كه از آن علم بيرون مي آيد و باعث اعتلاي دانشگاه و كشور مان مي شود.
در ادامه جلسه چند تن از شركت كنندگان نقطه نظرات خود را بيان كردند.
پس از آن نماز جماعت برگزار شد و شركت كنندگان در هم انديشي در ضيافت افطاري شركت كردند.
توضيح اينكه دكتر هاشمي، وزير بهداشت پيشنهادي دولت يازدهم كه از اعضاي هيات علمي ايثارگر دانشگاه به شمار مي رود قرار بود در اين هم انديشي شركت كند كه به دليل حضور در يك جلسه ديگر در پيامي از اعضاي جلسه عذرخواهي كرد.


گالري عكس1
گالري عكس2

خبر قبلی - خبر بعدی صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز


سایر خبرها
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ ۱۲:۴۰:۰۰ - مدیر شبکه بهداشت درمان شهرستان اسلامشهر ، مدیر دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه و مدیر دفتر امور ایثارگران به همراه کارشناسان دفتر امور ایثارگران به دیدار خانواده معزز شهیدخورسند فرد محمودآباد رفتند.
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۵:۲۷:۰۵ - سالگرد یوم الله 22 بهمن گرامی باد
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۰:۲۰:۰۰ - دیدار مشاور ، مدیر و کارشناسان دفتر امور ایثارگران با خانواده شهید والامقام دوران انقلاب اسلامی حبیب سیف
۱۳۹۶/۱۱/۱۶ ۱۵:۴۳:۵۱ - جلسه مشترک کمیته ورزشی و سرپرستان تیم های ورزشی ایثارگران برگزار شد
۱۳۹۶/۱۱/۱۴ ۱۴:۲۰:۰۰ - بازدید رایگان از موزه انقلاب اسلامی در ایام دهه فجر

 

وبساز : منصور سرلک

شماره تماس : 09127769108