آدرس : خیابان طالقانی نبش غذادارو  -    تلفن تماس : 66475055

 • Cougar

  متن تصویر

 • Lions

  متن تصویر

 • Snowalker

  متن تصویر

 • Howling

  متن تصویر

 • Sunbathing

  متن تصویر

یک لرن مرجع تخخصی وبلاگ نویسان
دكتر گتميري در دومين هم انديشي هيات علمي ايثارگر خاطرات ايثارگران را حاوي نكات تربيتي زيادي براي نسل آينده دانست - اخبار عمومی - اخبار : ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی تهران
اطلاعیه
داوطلبین گرامی لطفا قبل از طرح سوال جدید سوالات موجود در آرشیو سوالات را با دقت مطالعه نمایید زیرا به سوالات تکراری پاسخ داده نمیشود.
اخبار عمومی : دكتر گتميري در دومين هم انديشي هيات علمي ايثارگر خاطرات ايثارگران را حاوي نكات تربيتي زيادي براي نسل آينده دانست
فرستنده منصور سرلک در تاريخ ۱۳۹۲/۵/۱۶ ۲۱:۰۰:۴۶ (1442 بار خوانده شده)

روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي تهران: دكتر گتميري در دومين هم انديشي اعضاي هيات علمي ايثارگر بر ثبت و ضبط خاطرات ايثارگران تاكيد كرد و گفت: خاطرات دوران دفاع مقدس نكات تربيتي زيادي براي انتقال به نسل آينده و خودباوري در اين نسل دارد.گالري عكس 1
گالري عكس 2
اين هم انديشي روز دوشنبه 14 مرداد 92 با حضور دكتر منصوري، رييس دانشگاه، حجت الاسلام والمسلمين دكتر عيسي زاده، مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبري در دانشگاه، دكتر محقق، مشاور رييس دانشگاه در امور ايثارگران، دكتر گتميري، رييس كميته هيات علمي ايثارگر، دكتر پورمند، دكتر سروش، دكتر درفشي به ترتيب روساي بيمارستان هاي سينا، شريعتي و ضيائيان، دكتر درگاهي، دكتر استاد و دكتر اكبري، به ترتيب روساي دانشكده هاي پيراپزشكي، مجازي و توانبخشي و جمعي از اعضاي هيات علمي ايثارگر در سالن شوراي دانشگاه برگزار شد.
دكتر سيد منصور گتميري در اين جلسه با قرائت آيه إِنَّ الَّذِينَ آمَنُواْ وَ الَّذِينَ هَاجَرُواْ وَ جَاهَدُواْ فِي سَبِيلِ اللّهِ أُوْلَـئِكَ يَرْجُونَ رَحْمَتَ اللّهِ وَ اللّهُ غَفُورٌ رَّحِيمٌ  گفت: همه آيات قرآن، آيه رحمت است و برخي از اين آيات ما را به طور واضح به رحمت الهي اميد مي دهد. من اين آيه را انتخاب كردم كه وصف حال شما عزيزان است و تاكيد بر اينكه قدر خود را بدانيد.
وي افزود: حتما زماني كه شما به عرصه ايثارگري وارد شديد اهل ايمان بوديد و حالا هم حتما هستيد زيرا در وانفساي جنگ خيلي ها اين وظيفه را انجام ندادند اما خيلي ها زن، زندگي، درس و آسايش را گذاشتند و به سمت جبهه ها حركت كردند. خانواده هايي بودند كه جوان هايشان را در اين مسير گسيل كردند و به سمت ميداني فرستادند كه معلوم نبود بازگشتي از آن باشد يا نه؟ ايثارگراني بودند كه واقعا با مرگ، مستقيما روبرو شدند؛ عده اي به شهادت رسيدند و عده اي با كسوت جانبازي برگشتند و بالاخره در آن زمان سهمي از ايمان برده بودند. اين آيه مي گويد كساني كه ايمان آوردند و هجرت كردند و از زندگي گذشتند و جهاد كردند اميد به رحمت الهي داشته باشند. اين ويژگي ها شامل حال ايثارگران مي شود كه به رحمت الهي اميد داشته باشند و بدانند كه خداوند بخشنده و مهربان است. همين صفت بخشندگي را براي امثال بنده دارد كه اگر بعد از آن نور ايمان كه در زندگي ما تابيد احيانا خطايي هم از ما سرزده باشد ويژگي هايي داريم كه مي توانيم اميد به رحمت الهي داشته باشيم. اميدوارم در اين ماه رحمت الهي خداوند همه شما را مشمول رحمت خاص خودش كرده باشد و فضيلت ماه رمضان را درك و ثواب شب هاي قدر را درك كرده باشيد.
وي با اشاره به وجود كميته هيات علمي ايثارگر در كنار ساير كميته هاي دفتر ايثارگران گفت: ما وظيفه داشتيم در حوزه هيات علمي چراغ ايثارگري را روشن نگه داريم و تقريبا مي توانيم ادعا كنيم كه اين كار را كرده ايم. در طول سال گذشته جلسات منظم داشتيم البته اخيرا به دليل شرايط دانشگاه تقريبا اين موضوع  كم رنگ تر شد اما براي اين جلسه از همه عزيزاني كه از دانشگاه هاي علوم پزشكي تهران و ايران بودند دعوت به عمل آورديم كه چهره هايي از اين عزيزان هم حضور دارند.
دكتر گتميري افزود: واقعا ما در همه زمينه ها برادر هستيم به خصوص در حوزه ايثارگري كه اخوت ما شدت و حدت بيشتري دارد.
وي در ادامه گفت: از پيگيري كارهاي هم انديشي اول، فراهم كردن مقدمات مركز تحقيقات سلامت ايثارگران بود كه با همت همكاران، هيئت موسس آن  مدارك و ضوابط تهيه شد و به معاونت پژوهشي دانشگاه ارسال شده تا در شوراي پژوهشي دانشگاه بررسي شود.
دكتر گتميري تلاش براي ثبت و ضبط خاطرات ايثارگران را يادآور شد و گفت: يكي از عوامل عمده ثبت و احياي فرهنگ ايثارگري همين خاطراتي است كه از آن دوران باقي مانده و نكات تربيتي زيادي براي انتقال به نسل آينده و خودباوري در نسل آينده دارد. مصاحبه هايي به همراه آثار مكتوب تهيه و فيلمبرداري شده كه با حمايت هاي دانشگاه از دفتر ايثارگران اين كار با سرعت بيشتري انجام خواهد شد.
وي با بيان اينكه از بركات اين جلسات اين است كه يادمان مي آورد در يك صف بوده ايم و با يك هدف مشترك چه تلاش هايي كرده ايم.
دكتر گتميري در بخش ديگري از سخنانش گفت: من ديروز كه به برگزاري مراسم تحليف رييس جمهور منتخب نگاه مي كردم با خود مي گفتم اين براي كشور عزت است كه از كشورهاي مختلف از اين مراسم استقبال مي شود و گروه هاي مختلف سياسي زير سايه رهبري يك وفاق ملي دارند و با وجود كشورهاي بحران زده در اطراف كشور ما و منطقه، واقعا يك جزيره ثباتي داريم كه به نظرم مهمترين عامل اين ثبات، ايثارگري و خون شهدا و زحمت خانواده هاي شهدا و جانبازان است و بنابراين بايد فرهنگ ايثارگري را محكم بچسبيم.
وي با قدرداني از رييس دانشگاه براي حمايت از برگزاري اين هم انديشي گفت: دكتر منصوري پيشكسوت حوزه ايثارگري هستند و قبل از انقلاب در زندان رژيم ستمشاهي بودند و بعد از آن از كساني بودند كه در اصول اعتقادي، مذهبي، ديني و ولايتي ثابت قدم باقي ماندند و حداقل بيش از 4 دهه در اين كسوت تلاش مي كنند و ما افتخار مي كنيم زير نظر ايشان در دانشگاه فعاليت مي كنيم.
دكتر گتميري در پايان سخنان افزود: از دكتر مقيمي، مدير دفتر ايثارگران هم كه بي سرو صدا تلاش مي كنند و از همكاران ايشان در دفتر ايثارگران تشكر مي كنم. انشائ الله نتايج اين جلسات دستمايه اي براي تصميمات آينده دانشگاه باشد.
خبرنگار: مهدي گلپايگاني
عكس: جمشيد ربيعي

خبر قبلی - خبر بعدی صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز


سایر خبرها
۱۳۹۶/۱۱/۳۰ ۸:۵۵:۰۵ - عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام فاطمیه
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ ۱۲:۴۰:۰۰ - مدیر شبکه بهداشت درمان شهرستان اسلامشهر ، مدیر دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه و مدیر دفتر امور ایثارگران به همراه کارشناسان دفتر امور ایثارگران به دیدار خانواده معزز شهیدخورسند فرد محمودآباد رفتند.
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۵:۲۷:۰۵ - سالگرد یوم الله 22 بهمن گرامی باد
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۰:۲۰:۰۰ - دیدار مشاور ، مدیر و کارشناسان دفتر امور ایثارگران با خانواده شهید والامقام دوران انقلاب اسلامی حبیب سیف
۱۳۹۶/۱۱/۱۶ ۱۵:۴۳:۵۱ - جلسه مشترک کمیته ورزشی و سرپرستان تیم های ورزشی ایثارگران برگزار شد

 

وبساز : منصور سرلک

شماره تماس : 09127769108