آدرس : خیابان طالقانی نبش غذادارو  -    تلفن تماس : 66475055

 • Cougar

  متن تصویر

 • Lions

  متن تصویر

 • Snowalker

  متن تصویر

 • Howling

  متن تصویر

 • Sunbathing

  متن تصویر

یک لرن مرجع تخخصی وبلاگ نویسان
تاكيد دكتر منصوري بر زنده نگه داشتن ياد شهدا و تقويت فرهنگ ايثارگري در دومين هم انديشي هيات علمي ايثارگر - اخبار عمومی - اخبار : ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی تهران
اطلاعیه
داوطلبین گرامی لطفا قبل از طرح سوال جدید سوالات موجود در آرشیو سوالات را با دقت مطالعه نمایید زیرا به سوالات تکراری پاسخ داده نمیشود.
اخبار عمومی : تاكيد دكتر منصوري بر زنده نگه داشتن ياد شهدا و تقويت فرهنگ ايثارگري در دومين هم انديشي هيات علمي ايثارگر
فرستنده منصور سرلک در تاريخ ۱۳۹۲/۵/۱۶ ۲۱:۰۵:۳۲ (1207 بار خوانده شده)

روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي تهران: دكتر منصوري، در دومين هم انديشي اعضاي هيات علمي ايثارگر گفت علت وجودي اين جلسات روشنگري و اشاعه فرهنگ ايثارگري و جهاد و شهادت و از خودگذشتگي براي نسل هاي آينده است.گالري عكس1
گالري عكس2
دومين هم انديشي اعضاي هيات علمي ايثارگر روز دوشنبه 14 مرداد 92 با حضور دكتر منصوري، رييس دانشگاه، حجت الاسلام والمسلمين دكتر عيسي زاده، مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبري در دانشگاه، دكتر محقق، مشاور رييس دانشگاه در امور ايثارگران، دكتر گتميري، رييس كميته هيات علمي ايثارگر و جمعي از اعضاي هيات علمي ايثارگر در سالن شوراي دانشگاه برگزار شد.
دكتر منصوري در اين جلسه ضمن آرزوي قبولي طاعات و عبادات همكاران ابراز اميدواري كرد همه در اين روزهاي پاياني ماه مبارك رمضان با اعمال مقبول و گناهان آمرزيده وارد عيد شوند.
رييس دانشگاه با تاكيد براينكه اين هم انديشي ها نبايد همانند جلسات اداري باشد افزود: اين جمع، يك جمع خصوصي، دوستانه و صميمي است و مي خواهيم دور هم گپ و گفتي داشته باشيم و نتيجه بگيريم.
وي ضرورت تشكيل اين هم انديشي ها را وظيفه ايثارگران در مقابل نسل هاي آينده و جوان ها و كساني كه شرايط رژيم ستمشاهي و شرايط جنگ را درك نكردند دانست و گفت: ما در مقابل آن ها مسئول هستيم و بايد اين فرهنگ ايثار و شهادت جهاد را منتقل كنيم و بدانيم كه عزتي كه مالان داريم و موقعيتي كه الان در همه ابعاد سياسي و علمي داريم و مي بينيم كه ايران همچون نگيني مي درخشد مرهون اين تلاش ها و فدراكاري هاست؛ چراكه اگر اين ها نبود آن چه را براي ما خواب ديده بودند و پيش بيني كرده بودند اين بود ظرف يك هفته كل انقلاب و نظام را كه هنوز نوپا بود از هم بپاشند.
وي افزود: علت وجودي اين جلسات روشنگري و اشاعه فرهنگ ايثارگري و جهاد و شهادت و از خودگذشتگي براي نسل هاي آينده است كه در تاريخ ماندگار شود. ايثارگران و شهدا نيازي به تجليل ندارند اگر از ايثارگر و شهيد تجليل مي شود علتش اين است كه نسل ما و نسل هاي بعد نياز دارند؛ همان طور كه مي گوييم منزل را طوري را بسازيم كه رو به آفتاب باشد اين طور نيست كه آفتاب به ما نياز داشته باشد ما به افتاب نياز داريم. ما هستيم كه به افرادي مثل شما جهادگران و شهدايي كه در جمع ما نيستند نياز داريم. شما افتخارات ملي هستيد و بايد در اوج خود از شما تقدير شود.
دكتر منصوري افزود: وقتي رهبري فرمودند ذكر و زنده نگه داشتن ياد شهدا كمتر از شهادت نيست براي اين است كه اين فرهنگ زنده بماند. به تعبير ديگر ايشان عاشورا يك روز نيست بلكه يك فرهنگ است. يك فرهنگ ماندگار؛ و مي بينيد هنوز بعد از 14 قرن زنده است به همين دليل بر ما وظيفه است كه اين ايده زنده بماند.
وي با بيان اينكه برخي ايثارگران به خاطر معنويت و سلامت نفس شان مي خواهند مخفي بمانند گفت: بايد توجه داشت كه اظهار بعضي چيزها ضرورت دارد و ريا حساب نمي شود. وقتي روز قدس به راهپيمايي مي رويد و در نماز جمعه شركت مي كنيد ريا حساب نمي شود.
رييس دانشگاه با بيان اينكه مسئولان و كساني كه سكاندار دانشگاه هستند و خواهند بود وظيفه دارند اين فرهنگ را زنده نگه دارند و به نسل هاي بعدي برسانند افزود: همان طور كه ايثارگر به دنبال نام ونان و شهرت نيست پس ما وظيفه داريم اين كار را بكنيم و در عين حال بعضي وقت ها اين توهم پيش مي آيد كه اين ها با ايثارگري امتيازاتي كسب كرده اند در حالي كه آن موقع كه شما قدم به ميدان جهاد گذاشتيد چيزي كه ذره اي به ان فكر نمي كرديد اين بود كه چه مزايايي برايتان در آينده متصور است. اگر كسي اين حرف را بگويد و به عنوان يك حربه براي ايثارگران به كار ببندد كمال بي انصافي است.
وي با بيان اينكه گفت: اين وظيفه نظام هم هست كه از كساني كه پا به ميدان گذاشتند واز نظام حمايت كردند قدرداني كنند افزود: در دانشگاه خودمان درصد ايثارگر در بين هيات علمي، دانشجو و كارمند زياد است و فرصت خوبي است و زمينه را براي اشاعه فرهنگ جهاد و ايثارگري مستعد مي كند و وظيفه دانشگاه هم هست كه براي ارج نهادن به مقام شامخ ايثارگري اقدام كند.
دكتر منصوري در پايان با بيان اينكه ميدان جنگ عوض شده و وظيفه ايثارگران نيز تغيير كرده گفت: همان طور كه در زمان جنگ با كمال شجاعت و شهامت و از خودگذشتگي وارد ميدان شديد امروز جهاد شما قلم و كتاب و رايانه اي كه از آن علم بيرون مي آيد و باعث اعتلاي دانشگاه و كشور مان مي شود.
خبرنگار: مهدي گلپايگاني
عكس: جمشيد ربيعي

خبر قبلی - خبر بعدی صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز


سایر خبرها
۱۳۹۶/۱۱/۳۰ ۸:۵۵:۰۵ - عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام فاطمیه
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ ۱۲:۴۰:۰۰ - مدیر شبکه بهداشت درمان شهرستان اسلامشهر ، مدیر دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه و مدیر دفتر امور ایثارگران به همراه کارشناسان دفتر امور ایثارگران به دیدار خانواده معزز شهیدخورسند فرد محمودآباد رفتند.
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۵:۲۷:۰۵ - سالگرد یوم الله 22 بهمن گرامی باد
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۰:۲۰:۰۰ - دیدار مشاور ، مدیر و کارشناسان دفتر امور ایثارگران با خانواده شهید والامقام دوران انقلاب اسلامی حبیب سیف
۱۳۹۶/۱۱/۱۶ ۱۵:۴۳:۵۱ - جلسه مشترک کمیته ورزشی و سرپرستان تیم های ورزشی ایثارگران برگزار شد

 

وبساز : منصور سرلک

شماره تماس : 09127769108