آدرس : خیابان طالقانی نبش غذادارو  -    تلفن تماس : 66475055

 • Cougar

  متن تصویر

 • Lions

  متن تصویر

 • Snowalker

  متن تصویر

 • Howling

  متن تصویر

 • Sunbathing

  متن تصویر

یک لرن مرجع تخخصی وبلاگ نویسان
دومين هم انديشي اعضاي هيئت علمي ايثارگر/دكتر زاكاني شهيد قاسم اصغري را يك الگوي حماسه آفرين براي دوران كنوني خواند - اخبار عمومی - اخبار : ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی تهران
اطلاعیه
داوطلبین گرامی لطفا قبل از طرح سوال جدید سوالات موجود در آرشیو سوالات را با دقت مطالعه نمایید زیرا به سوالات تکراری پاسخ داده نمیشود.
اخبار عمومی : دومين هم انديشي اعضاي هيئت علمي ايثارگر/دكتر زاكاني شهيد قاسم اصغري را يك الگوي حماسه آفرين براي دوران كنوني خواند
فرستنده منصور سرلک در تاريخ ۱۳۹۲/۵/۱۸ ۱۹:۵۰:۱۱ (1593 بار خوانده شده)

روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي تهران: نماينده مجلس شوراي اسلامي، ضمن بيان رشادت هاي مثال زدني يك شهيد دفاع مقدس، اعضاي هيئت علمي ايثارگر را به تامل، تدبير و بازنگري در گذشته خود دعوت كرد.گالري عكس1
گالري عكس2
دومين هم انديشي هيات علمي ايثارگر، روز دوشنبه 14 مرداد 92 با حضور دكتر منصوري، رييس دانشگاه، حجت الاسلام والمسلمين دكتر عيسي زاده، مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبري در دانشگاه، دكتر محقق، مشاور رييس دانشگاه در امور ايثارگران، دكتر گتميري، رييس كميته هيات علمي ايثارگر و جمعي از اعضاي هيات علمي ايثارگر در سالن شوراي دانشگاه برگزار شد.
در اين همايش، دكتر زاكاني نماينده مجلس شوراي اسلامي، با بيان خاطرات خود از جبهه هاي دفاع مقدس، به شرح فداكاري ها و رشادت هاي مثال زدني شهيد قاسم اصغري از همرزمان خود پرداخت.
وي در بخشي از سخنان خود به ذكر خاطراتي از عمليات والفجر چهار در سال 62 پرداخت و گفت نخستين عملياتي بود كه در خاك عراق صورت گرفت. در اين عمليات به عنوان گردان تخريب حضور داشتيم و ما بر خلاف عراقي ها، دستور داشتيم كه در آنجا دست به چيزي نزنيم و تعرض به حق كسي نكنيم و حتي بخشي از وظايف ما صيانت و حفاظت از چيزهايي بود كه از عراقي ها بجا مانده بود.
وي سپس به ذكر رشادتهاي قاسم اصغري پرداخت و او را يك الگوي حماسه آفرين خواند و خاطره اي مربوط به عمليات عاشوراي سه از او نقل كرد كه وقتي قاسم اصغري مسئول معبر بود و حدود يك كيلومتر معبر زد به سيم خاردار رسيد و از ناحيه شكم در مسير مجروح شد. بچه هاي گردان به معبر آمدند و نزديك آن لحظاتي كه رمز عمليات را اعلام مي كردند، قاسم وقتي ديد وسيله اي ندارد تا سيم خاردارها را منفجر كند، خودش روي سيمهاي خاردار پريد و به سربازان دستور داد كه از روي بدنش بگذرند و عمليات آغاز شد.
اين واقعه 26 مردادماه سال 64 در عمليات عاشوراي سه رخ داد. من وقتي به يادش مي افتم خودم خجالت مي كشم. من از دوستي كه از روي قاسم رد شده بود پرسيدم كه چگونه دلت آمد از روي او عبور كني؟ پاسخ داد: مرا به حضرت زهرا (س) را قسم داد و من از رويش عبور كردم.  
بعد از اين حادثه كه قاسم را ديديم، تمام بدنش از صورت تا پا سوراخ سوراخ بود. فكر كنيد فردي روي سيم خاردار مي خوابد و بيش از 100 نفر از رويش مي گذرند. در بيمارستان قاسم را ديدم. حالش خيلي خراب بود.
خاطره بعدي مربوط به 20 بهمن ماه سال 64، عمليات والفجر 8 در جزيره ام الرصاص مي شود. قايق ما، اولين قايقي بود كه از اروند عبور مي كرد. عرض اروندرود حدود 750 تا 1100 متر بود. وقتي آزاد شديم، خط در سه نقطه شكسته بود. نقطه مياني با لشكر 10 شكسته بود. سمت چپ ما حد الغدير و سمت راستمان حد امام رضا (ع) بود. وقتي آمديم، در طول هفت كيلومتر جزيره، سه تا 100 متر شكسته شده بود و در الباقي بخش ها، تيرباران بود. وقتي نزديك ساحل رسيديم، تا آمدم بالا ديدم قاسم اصغري دارد با چراغ قوه علامت مي دهد. او مسئول معبر مياني اولين معبر عمليات والفجر 8 بود و جلوتر از همه به خط دشمن زده بود.
از او پرسيدم قاسم تو اينجا چكار مي كني؟ تو كه چند ماه پيش در بيمارستان بودي؟ گفت: جبهه نياز داشت، من آمدم.
بعد از آن به فاو رفتيم. در فاو بر اثر انفجار يك پايش كوتاه شد و دوباره به منطقه برگشت. در منطقه ماند و ماند تا اين كه در غرب كشور در دستش مين تركيد و از كمر به بالا پودر شد.
دكتر زاكاني در ادامه گفت: ما چه بوديم و چه هستيم؟ ما كجا بوديم و الان كجا هستيم؟ اين كه كجا هستيم را با يك الگوي شهيد به نام قاسم اصغري مي گويم. او به جايي رسيد كه چنان حماسه اي خلق كرد تا سردار فضلي قائم مقام امروز سازمان بسيج، آن موقع در لشكر آمد و گفت "بايد از پيكر قاسم يك مجسمه طلا درست كنند تا نماد مقاومت بچه هاي رزمنده باشد و معلوم شود كه قاسم اصغري كيست؟
وي با بيان آن كه ما يك جايي بوديم و الان جايي ايستاديم گفت: هر كسي مي تواند خود را با آن الگو بسنجد و ببيند كه اگر روزي به چنين كسي رسيد، با شرايطي كه الان دارد، رويش مي شود كه به او نگاه كند؟ زمانه آن موقع چه بود و زمانه امروز چه شرايطي دارد؟ و امروز كجا هستيم؟ 
نماينده مجلس شوراي اسلامي افزود: هر كسي خود را با آن بنده اي كه يك دريا خاطره از او داريم بسنجد و ببيند كه امروز كجا هستيم؟ در ماه مبارك رمضان هستيم و بنده بيش از همه نياز به تامل، تدبير و بازنگري در گذشته خود دارم.
وي با اشاره به ديدار 25 نفر از بچه هاي رزمنده با مقام معظم رهبري در حدود شش تا هفت ماه پيش گفت: آقا عمده رزمنده ها را مي شناختند و مي دانستند كه هر كدام در جنگ چه كارهايي كرده اند. آقا فرمودند " آن زحماتي كه دوران جنگ كشيديد بايد هزاران كتاب بر اساس آن نوشته شود تا گوشه اي از آن معلوم شود. اما همه سختي هاي آن زمان در مقابل شرايط فعلي "هيچ" است. آن دوره، دوره جهاد اصغر بود و امروز دوره جهاد اكبر است. معلوم نيست آن كساني كه آن دوره بودند، امروز موفق اين ميدان باشند." در ادامه فرمودند" شما قطع يقين داشته باشيد كه اين انقلاب به پيروزي خواهد رسيد و آينده به فضل الهي بسيار نوراني است. هر كسي هم كه خسته شود يا دچار انحراف شود، جوانان ما اين انقلاب را مي برند."  
عضو هيئت علمي ايثارگر با بيان آن كه امروز مسئوليت خطيري به عنوان يك معلم و استاد بر گردن ماست گفت: اين مسئوليت مانند مسئوليت كسي است كه فرماندهي يك گردان، گروهان، دسته، تيم يا لشكر را بعهده مي گرفت و مسئوليت بچه هاي رزمنده برايش سنگين بود و حاضر بود برايش جان بدهد.
وي با ذكر مثالي از احساس مسئوليت سنگين فرماندهان جنگ نسبت به رزمندگان گفت: در عمليات والفجر 8، وقتي عقب نشيني كرديم، حسين اسكندرلو در گردان علي اصغر، سه بار تمام خط را گشت و وقتي از او پرسيديم براي چه اين قدر مي گردي؟ گفت "مي خواهم مطمئن باشم كه يك نفر از بچه هاي بسيجي كه امانتي در دست من هستند، بر جاي نمانده باشند."
وي افزود: در عمليات كربلاي 8 در سال 66 كه مجبور شديم 300 متر عقب نشيني شديم، فرمانده گردان ميثم به نام حاج اصغر كه خدا رحمتش كند، از صبح دوم عمليات وقتي عقب نشيني شد تا آخرين سنگر با عصايي كه در دست داشت، تك تك سنگرها را گشت. به آخرين سنگر كه رسيد به اميرحسين اكبري كه الان زنده است رسيد و از او خواست كه عقب نشيني كند. بعد از اين كه اميرحسين اكبري به عقب برگشت، عراقي ها سر حاج اصغر ريختند و شهيد شد. 
دكتر زاكاني با بيان آن كه الان دوره، دوره سخت تري شده است و بايد ببينيم كه هر يك از ما نسبت به گذشته چقدر رشد كرده ايم گفت: اميدوارم خدا به همه ما بركت بدهد تا به دست خود، خودمان را طوري متحول كنيم كه در مقابل امام، شهداء، رهبر معظم انقلاب و در برابر امروز، آيندگان و گذشتگان شرمنده نشويم.
خبرنگار: زهرا صادقي
عكاس: جمشيد ربيعي

خبر قبلی - خبر بعدی صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز


سایر خبرها
۱۳۹۶/۱۱/۳۰ ۸:۵۵:۰۵ - عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام فاطمیه
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ ۱۲:۴۰:۰۰ - مدیر شبکه بهداشت درمان شهرستان اسلامشهر ، مدیر دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه و مدیر دفتر امور ایثارگران به همراه کارشناسان دفتر امور ایثارگران به دیدار خانواده معزز شهیدخورسند فرد محمودآباد رفتند.
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۵:۲۷:۰۵ - سالگرد یوم الله 22 بهمن گرامی باد
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۰:۲۰:۰۰ - دیدار مشاور ، مدیر و کارشناسان دفتر امور ایثارگران با خانواده شهید والامقام دوران انقلاب اسلامی حبیب سیف
۱۳۹۶/۱۱/۱۶ ۱۵:۴۳:۵۱ - جلسه مشترک کمیته ورزشی و سرپرستان تیم های ورزشی ایثارگران برگزار شد

 

وبساز : منصور سرلک

شماره تماس : 09127769108