آدرس : خیابان طالقانی نبش غذادارو  -    تلفن تماس : 66475055

 • Cougar

  متن تصویر

 • Lions

  متن تصویر

 • Snowalker

  متن تصویر

 • Howling

  متن تصویر

 • Sunbathing

  متن تصویر

یک لرن مرجع تخخصی وبلاگ نویسان
دومين هم انديشي اعضاي هيئت علمي ايثارگر/دكتر قناعتي زندگي حضرت علي (ع) را الگويي براي ايثارگران دانست - اخبار عمومی - اخبار : ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی تهران
اطلاعیه
داوطلبین گرامی لطفا قبل از طرح سوال جدید سوالات موجود در آرشیو سوالات را با دقت مطالعه نمایید زیرا به سوالات تکراری پاسخ داده نمیشود.
اخبار عمومی : دومين هم انديشي اعضاي هيئت علمي ايثارگر/دكتر قناعتي زندگي حضرت علي (ع) را الگويي براي ايثارگران دانست
فرستنده منصور سرلک در تاريخ ۱۳۹۲/۵/۱۹ ۲۰:۰۰:۰۰ (1483 بار خوانده شده)

روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي تهران: عضو هيئت علمي ايثارگران دانشگاه، با متفاوت خواندن نظام جمهوري اسلامي ايران در الگو قرار دادن ملاكها، زندگي حضرت علي (ع) را به عنوان اسوه اي براي ايثارگران خواند.گالري عكس1
گالري عكس2
دومين هم انديشي اعضاي هيات علمي ايثارگر روز دوشنبه 14 مرداد 92 با حضور دكتر منصوري، رييس دانشگاه، حجت الاسلام والمسلمين دكتر عيسي زاده، مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبري در دانشگاه، دكتر محقق، مشاور رييس دانشگاه در امور ايثارگران، دكتر گتميري، رييس كميته هيات علمي ايثارگر و جمعي از اعضاي هيات علمي ايثارگر در سالن شوراي دانشگاه برگزار شد.
دكتر قناعتي، عضو هيئت علمي ايثارگران دانشگاه، در ابتدا به حديثي از پيامبر (ص) اشاره كرد كه فرمودند: " آفرين به قومي كه از جهاد اصغر برگشتند و برآنان است جهاد اكبر".
عضو هيئت علمي دانشگاه، به نقل از كتابي تحت عنوان جهاد اكبر از امام خميني(ره)  با اين مضمون كه "خدا نكند كه ريش ما سفيد شود و عمامه‌ ما بزرگ شود و جامعه به ما رو كند اما خود را نساخته باشيم اگر كسي خود را نساخت و جامعه به او رو كرد خود و جامعه را نابود كرده است."
وي، تفاوت نظام جمهوري اسلامي ايران با ساير سيستم ها در الگو قراردادن ملاكها عنوان كرد و افزود: ما در بحث معنوي ملاكمان  حضرت علي(ع) است كه زندگي آن حضرت براي ما اسوه و الگو است، حضرت علي 25 سال از بهترين دوران زندگي را در حصر و 5 سال آخر دوران زندگي خود را بيشتر در جنگ با ناكثين و مارقين بوده است. 
دكتر قناعتي، به بيان خصوصيات اخلاقي حضرت علي(ع) پرداخت و گفت: حضرت علي (ع)  در انجام امورات تدبيرانه عمل مي كردند و سياسي كار نمي كردند قبل و بعد و در حين انجام هر عملي خدا را در نظر مي گرفتند كه  معيارهاي بزرگي را براي ما تعريف كرده است. 
وي، با بيان اينكه ما معتقديم همه امورات دنيا در يد قدرت خداوند است و او انتخاب خود را انجام خواهد داد، افزود: اكنون كه ما به عنوان ايثارگر شناخته شده ايم بايد الگوهاي عملي خود را ارائه دهيم.
 دكتر قناعتي، خاطرنشان كرد: ما ايثارگران بايد سعي كنيم در همان حوزه دانشگاه صادقانه خدمت كنيم و در تمام امور خدا را مد نظر قراردهيم تا نحوه برخورد ما با همكاران و بيماران الگو باشد واين توفيقات تنها در كسب معرفت و معنويات حاصل مي شود.
عضو هيئت علمي دانشگاه، تصريح كرد: از خداوند متعال مي خواهيم كه به ما توفيق بدهد كه ايثارگري را با توجه به معناي واقعي آن مفهومي كه حضرت علي (ع)  امر كرده در خود زنده و به  اوج برسانيم زيرا توفقيات مادي با مراوده محاسبه و توسل به اهل بيت و التماس به درگاه خداوند معناي واقعي مي يابد تا خداوند ما را اصلاح نمايد زيرا كه هيچ يك ما قادر به غلبه با نفس اماره خود نيستيم.
خبرنگار: زهرا حري
عكس: جمشيد ربيعي

خبر قبلی - خبر بعدی صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز


سایر خبرها
۱۳۹۶/۱۱/۳۰ ۸:۵۵:۰۵ - عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام فاطمیه
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ ۱۲:۴۰:۰۰ - مدیر شبکه بهداشت درمان شهرستان اسلامشهر ، مدیر دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه و مدیر دفتر امور ایثارگران به همراه کارشناسان دفتر امور ایثارگران به دیدار خانواده معزز شهیدخورسند فرد محمودآباد رفتند.
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۵:۲۷:۰۵ - سالگرد یوم الله 22 بهمن گرامی باد
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۰:۲۰:۰۰ - دیدار مشاور ، مدیر و کارشناسان دفتر امور ایثارگران با خانواده شهید والامقام دوران انقلاب اسلامی حبیب سیف
۱۳۹۶/۱۱/۱۶ ۱۵:۴۳:۵۱ - جلسه مشترک کمیته ورزشی و سرپرستان تیم های ورزشی ایثارگران برگزار شد

 

وبساز : منصور سرلک

شماره تماس : 09127769108