آدرس : خیابان طالقانی نبش غذادارو  -    تلفن تماس : 66475055

 • Cougar

  متن تصویر

 • Lions

  متن تصویر

 • Snowalker

  متن تصویر

 • Howling

  متن تصویر

 • Sunbathing

  متن تصویر

یک لرن مرجع تخخصی وبلاگ نویسان
گفتگوصمیمانه دفتر امور ایثارگران با آقای دکتر بیگلر معاون توسعه مدیریت و برنامه ریزی منابع دانشگاه علوم پزشکی تهران - مصاحبه با ایثارگران - اخبار : ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی تهران
اطلاعیه
داوطلبین گرامی لطفا قبل از طرح سوال جدید سوالات موجود در آرشیو سوالات را با دقت مطالعه نمایید زیرا به سوالات تکراری پاسخ داده نمیشود.
مصاحبه با ایثارگران : گفتگوصمیمانه دفتر امور ایثارگران با آقای دکتر بیگلر معاون توسعه مدیریت و برنامه ریزی منابع دانشگاه علوم پزشکی تهران
فرستنده منصور سرلک در تاريخ ۱۳۹۲/۶/۲۶ ۱۲:۰۵:۱۶ (3521 بار خوانده شده)

وی9 سال است که با اعتقاد راسخ درحوزه معاونت توسعه دانشگاه تلاش میکند  .از ایثارگران هشت سال دفاع مقدس و در عملیات مختلف شرکت نموده عشق وعلاقه و افری به ولایت فقیه دارد از جمله خصویات بارز ایشان فردی متین وآرام است و تاکید دارد که باید از توانمندیهای ایثارگران در دانشگاه استفاده شود  .آقای دکتر لطفا خودتان را معرفی بفرمایید؟

محمود بیگلر هستم ودرحال حاضر مسئولیت معاونت توسعه ومدیریت وبرنامه ریزی دانشگاه را بعهده دارم محل تولدم شهرستان اشتهارد ازتوابع استان البرز است .  دوران ابتدائی وراهنمائی ودوم دبیرستان را در مدارس اشتهارد مشغول تحصیل بودم ولی دوسال آخردبیرستان رادر منطقه جنگی با همکاری رزمندگان به پایان رساندم فراموش نمی کنم سال دوم دبیرستان ازنظرسنی شرایط اعزام نداشتم با تجربه ای که از دیگر رزمندگان داشتم شناسنامه خودرا ازسال تولدم 1349 به 1348 تغییردادم و از آن کپی گرفتم وبا ارائه کپی شناسنامه به منطقه در سال 1365 اعزام شدم اولین اعزام در تاریخ 7 / 11 / 65 مقارن با عملیات غرورآفرین کربلای 5 اتفاق افتاد و افتخار 15 ماه حضور در منطقه عملیاتی را در طول هشت سال دفاع مقدس پیدا کردم .در سال 69 در کنکور شرکت کردم ودر رشته داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شدم ودر سال 74 نیز فارغ التحصیل و از اردیبهشت سال 85 به استخدام دولت درآمدم.

پدرومادرم ساکن اشتهارد و به شغل کشاورزی مشغول هستند وعلیرغم کهولت سن ،همچنان به شغل کشاورزی مشغول وهرسال مقدارقابل توجهی گندم وجو وپنبه تولید می نمایند . خداوند دو دختر به من عطا کرده که فرزند بزرگم سال دوم دبیرستان وفرزند کوچکترم سال چهارم ابتدائی مشغول به تحصیل هستند وهمسرم نیزاستخدام آموزش وپرورش ودارای لیسانس آموزش ابتدایی وبعنوان مربی پرورشی فعالیت می نمایند با توجه به اشتغال تمام وقت من دردانشگاه بخش عمد ه ای ازمسئولیت خانواده به عهده ایشان می باشد .

آیا به رشته داروسازی علاقه داشتید؟

بله به دلیل تنوعی که دراین رشته وجود دارد علاقه مند به این رشته هستم وعلیرغم اینکه دربورسیه ارتش رشته پزشکی پذیرفته شدام ولی  با میل باطنی داروسازی را انتخاب کردم .

در فرمایشتتان  فرمودید که با توجه به سن کمی که داشتید علاقمند بودیدکه در مناطق عملیاتی حضور داشته باشید علت این علاقه چه بود؟

ارتباط نزدیکی که پایگاه های بسیج با مردم داشتنند و نوجوانان نیز بی بهره نبودند حضوردراین پایگاه ها ، ارائه دیدگاه امام (ره) و همچنین محل رفت وآمد رزمندگان اسلام علاقه هرانسانی رادراین مراکز دوچندان می نمودوازطرفی معنویتی که دراین پایگاه مردمی بود سبب شد که حضوردرجبهه ها علیرغم سن کم تقویت شود. دردوره دبیرستان 13 نفرهم کلاسی هم زمان به جبهه اعزام شدیم و2 تن دیگرنیز 6 ماه بعدبه جمع ما پیوستند واین نمی شد مگربه نفس قدسی حضرت امام (ره )وعشق وعلاقه ایی که بسیجیان وملت ایران به امام خود داشتند وشرکت درجبهه رابرای خود واجب می دانستند .

از خاطرات آن دوران شمه ای برایمان بازگونمایید؟

خاطرات  اول عملیات کربلای 5:

درعملیات کربلای 5 به محض ورود به منطقه ی عملیاتی با اصابت ترکش خمپاره به بازوی یکی ازهمرزمان سبب قطع شدن دست راست آن رزمنده شد وی ازروحیه بالایی برخوداربودو تا رسیدن آمبولانس واعزام به پشت جبهه مداوم ذکریاحسین یا حسین با خود زمزمه می کرد .

خاطره دوم  مربوط به عملیات نصرت 4 :

ازغروب آفتاب تا اذان صبح روزبعد بالغ بر1250 گلوله خمپاره 120 به سوی دشمن پرتاب کردیم به نحوی که لوله قبضه کاملا گداخته شده بود وهر لحضه ممکن بود  از هم پاشیده شود  ولی علیرغم  این خطربزرگ  که بچه های رزمنده را تهدید می نمود یک لحظه درنگ نمی کردند و به فعالیت وشلیک خمپاره ادامه می دادند.

خاطره سوم مربوط به عملیات بیت المقدس 6 :

علیرغم راهپیمایی طولانی بالای 10 ساعت که رزمندگان انجام داده بودند ومناطق صعب العبورپوشیده ازبرف راپشت سرگذاشته بودیم به بدلیل خستگی زیاد کلاه آهنی راروی برف ها قراردادم و تا شروع عملیات که همزمان با اذان صبح بود از شدت خستگی روی کلاه آهنی چرت جانانه ای زدم و با حرکت کن ،حرکت کن بچه های رزمنده بیدارشدم وقتی به پای خاک ریز برای عملیات رسیدیم صدای بی سیم آنقدربلند بود که به راحتی ازفاصله 100 مترقابل شنیدن بود وبا خواندن آیه وجعلنا من بین ایدیهم سدا ومن خلفهم سدا فاغشیناهم فهم لایبصرون را برایمان ملموس بود می دیدیم ودستهای غیبی که به یاری رزمندگان می آمد نیروهای دشمن ما را نگاه می کردند ولی چیزی را نمی دیدنند  و جالب اینکه با شلیک اولین گلوله ی آرپی جی 7  سنگرهای دفاعی آنان درهم کوبیده شد . واسرا به عقب تخلیه می شدند ، یکی از اسراء که درسنگرمخفی شده بود ، وپس ازغروب آفتاب به ا سارت رزمندگان درآمد به دلیل مسائل امنیتی می بایست  تخلیه این اسرا صبح فردا انجام می شد. اسیرموردنظر رابه دلیل این که ازسرما درامان بماند دردولایه پتوپیچیده شد و با طنابی بسته شد وصبح روز بعد به پشت جبهه منقل شد.

حمل مجروح به پشته جبهه بدلیل صعب العبوربودن وهمچنین برف گیر بودن منطقه عملیاتی با دشواری های فراوانی روبرو بود یادم هست که مجروحی که از ناحیه شکم مجروح شده بود را حمل می کردیم و به دلیل شرایط سختی که حاکم بود بعضی مواقع مجروح ازکنترل خارج وروی برفهای  کوهستان به سمت پایین سرمی خورد وما هم بدنبال مجروح سرمی خوردیم و مجروح اشاره کرد که الحمدالله ازدست عراقی ها نجات یافتم ولی ازدست شما بعید می دانم .

بهترین خاطره ای که ازروزهای دفاع مقدس دارید را بازگو کنید؟

دیداررزمندگان با حضرت امام (ره) از خاطرات به یاد ماندنی است و همچنین هدایایی که از طرف ایشان برای رزمندگان ارسال می شد.

انتخاب همسرم که ازطریق برادرشهید ایشان بنام شهید وحید ملامحدی اتفاق افتاد که درنصرچهاربه درجه رفیع شهادت نائل شدند .

آیا با دوستان زمان جنگ ارتباط دارید؟

خوشبختانه با اکثررزمندگان که به فیض شهادت نائل نشدند درحال حاضر ارتباط دارم ودربرخی ایام سال نیزنشست هایی داریم .با فرمانده گردان امام سجاد (ع) لشکر10 سید الشهداء که ازجانبازان گرانقدردفاع مقدس هستند دریک مجتمع 5 واحدی همسایه هستیم . وهنوزارتباط معنوی آن روزها قابل حس است .

آقای دکتر درچه عملیاتی مجروح شدید؟

پس از قبول قطعنامه درضد حمله دشمن براثرحملات شیمیایی درپاسگاه زید مجروح شدم ولی مجروحیتم در حد قابل بیان نیست به نحوی که پس از یک هفته بستری در بیمارستان مجددا به منطقه عملیاتی برگشتم .

آقای دکتر در چه عملیا ت هایی شرکت داشتید؟

کربلای پنج ، نصرچهار ، بیت المقدس شش ، وهمچنین مناطق عملیاتی درجزیره مجنون وماووت به عنوان نیروهای پدافندی درمنطقه پاسگاه زید همزمان با قبول آتش بس .

برای سلامتی جسم وروح باید چه کرد؟

کلاس های معنوی باید شکل دهیم وبسیج رادراین امرمشارکت نماید ویا با فعال کردن مجموعه های عقیدتی وسیاسی پایگا های بسیج بچه های ایثارگررادورهم جمع کنیم وبا این برنامه ریزی دقیق می توانیم نوعی تقویت روحی رادرایثارگران بوجود آوریم کما اینکه عده ی زیادی ازایثارگران ازقاریان ممتازهستند ویا اینکه می توانند تحلیل گران خوبی برای مجموعه دانشگاه باشند .

آقای دکتر به چه ورزش هایی علاقه دارید؟

شنا وپینگ پونگ

بهترین مقطع دوره زندگی کدام دوره بود؟

زمانی که درجبهه بودم وزمانی که ازدواج کردم .

حرف آخر؟

این که این انقلاب واسلام را به سادگی به دست  ما نرسیده خیلی ها ازقبل انقلاب تلاشهای فراوانی را درکنارامام راحل شروع نمودند تا انقلاب به ثمر نشست وظیفه همه ما پاسداشت این ارزشها ست هرگز نباید دست ازولایت فقیه  برداریم وبراوامرولایت فقیه که فصل خطاب جمهوریت واسلامییت نظام است مطیع باشیم انشاءالله ایشان سالیان سال عمرشان مستدام وطولانی باشد تا این انقلاب به دست صاحب اصلیش برسد.

 

من الله التوفیق

خبر قبلی - خبر بعدی صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز


سایر خبرها
۱۳۹۶/۱۱/۳۰ ۸:۵۵:۰۵ - عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام فاطمیه
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ ۱۲:۴۰:۰۰ - مدیر شبکه بهداشت درمان شهرستان اسلامشهر ، مدیر دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه و مدیر دفتر امور ایثارگران به همراه کارشناسان دفتر امور ایثارگران به دیدار خانواده معزز شهیدخورسند فرد محمودآباد رفتند.
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۵:۲۷:۰۵ - سالگرد یوم الله 22 بهمن گرامی باد
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۰:۲۰:۰۰ - دیدار مشاور ، مدیر و کارشناسان دفتر امور ایثارگران با خانواده شهید والامقام دوران انقلاب اسلامی حبیب سیف
۱۳۹۶/۱۱/۱۶ ۱۵:۴۳:۵۱ - جلسه مشترک کمیته ورزشی و سرپرستان تیم های ورزشی ایثارگران برگزار شد

 

وبساز : منصور سرلک

شماره تماس : 09127769108