آدرس : خیابان طالقانی نبش غذادارو  -    تلفن تماس : 66475055

 • Cougar

  متن تصویر

 • Lions

  متن تصویر

 • Snowalker

  متن تصویر

 • Howling

  متن تصویر

 • Sunbathing

  متن تصویر

یک لرن مرجع تخخصی وبلاگ نویسان
دكتر هاشمي: با نگاه مادي به ايثارگران مخالفم اما رفع مشكلات و تسهيل شرايط آنها ضروري است - اخبار عمومی - اخبار : ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی تهران
اطلاعیه
داوطلبین گرامی لطفا قبل از طرح سوال جدید سوالات موجود در آرشیو سوالات را با دقت مطالعه نمایید زیرا به سوالات تکراری پاسخ داده نمیشود.
اخبار عمومی : دكتر هاشمي: با نگاه مادي به ايثارگران مخالفم اما رفع مشكلات و تسهيل شرايط آنها ضروري است
فرستنده منصور سرلک در تاريخ ۱۳۹۲/۹/۹ ۱۱:۲۵:۴۸ (1399 بار خوانده شده)

روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي تهران: وزير بهداشت در نخستين گردهمايي مشاورين امور ايثارگران دانشگاه هاي علوم پزشكي سراسر كشور، بر لزوم طراحي ماموريت هاي جديد و زمينه سازي براي حضور پررنگ تر ايثارگران در حوادث غير مترقبه و امداد رساني مناطق محروم كشور تاكيد كرد و آن را زمينه ساز تقويت روحيه ايثار در نسل هاي آينده خواند.گالري عكس1 
گالري عكس2

در نخستين گردهمايي مشاورين امور ايثارگران دانشگاه هاي علوم پزشكي سراسر كشور كه صبح امروز 7 آذر ماه 1392 با حضور دكتر هاشمي وزير بهداشت، دكتر جعفريان رييس دانشگاه، موسوي مشاور وزير در امور ايثارگران، دكتر محقق معاون دانشجويي دانشگاه، دكتر مقيمي مدير امور ايثارگران دانشگاه و جمعي از مشاورين امور ايثارگران دانشگاه هاي علوم پزشكي كشور در سالن اجلاس دانشگاه علوم پزشكي تهران برگزار شد، دكتر حسن هاشمي وزير بهداشت ضمن گراميداشت هفته بسيج حضور در جمع خادمين ايثارگران را مغتنم دانست و گفت: اميدوارم حاصل اين جلسات به ارتقاء فرهنگ ايثارگري و روحيه ايثار در مجموعه كشور و خصوصا در بخش بهداشت و درمان كمك نمايد.
وي خدمت به افرادي كه در راه اعتلاي دين و كشور تلاش كرده اند را باعث افتخار خواند و افزود: قطعا ايثارگران بايستي متوليان خود را در دانشگاه ها داشته باشند اما نمي توان اصرار كرد و به صورت بخشنامه اي از روساي دانشگاه ها خواست كه حتما مشاوري در امور ايثارگران داشته باشند و اين مشاور خود دفتر و هزينه هايي را به مجموعه دانشگاه ها اضافه نمايد.
وزير بهداشت با بيان اينكه بايد روحيه توجه به ايثارگران در مديران ارشد دانشگاه ها وجود داشته باشد و اگر نيست آن را ايجاد نماييم خاطر نشان كرد: ممكن است برخي از معاونين دانشجويي و فرهنگي دانشگاه ها، مسئوليت امور ايثارگران را نيز بر عهده گرفته باشند كه البته اين مسئله منافاتي با يكديگر ندارد، لذا آنچه مهم است نفس انجام كار و در نظر گرفتن صرفه و صلاح ايثارگران است.
دكتر هاشمي با اشاره به پيشنهادات مختلف براي خدمت رساني به ايثارگران گفت: آن دسته از پيشنهادات كه اجرايي است مي توان در قالب آيين نامه هايي در جلسه معاونين مطرح كرد و بسياري ديگر از پيشنهادات (اعم از ادامه تحصيل و بيمه) بايستي در سطح دانشگاه ها و بسته به امكانات آنها تصميم گيري شود.
وي حل مشكلات توانبخشي، دارو و درمان ايثارگران را از وظايف وزارت بهداشت خواند و يادآور شد: اگر نتوانستيم فرموده مقام رهبري را (بيمار هيچ رنجي جز رنج بيماري نبايد تحمل كند) براي مردم محقق كنيم لااقل براي ايثارگران به اجرا درآوريم و اين جاي تاسف دارد كه اگر نتوانيم مشكلات درماني اين عزيزان را آنهم در دستگاهي كه متولي سلامت مردم است، حل نمايم.
وزير بهداشت با اشاره به مشكلات استخدامي ايثارگران در شرايط كنوني گفت: وزارت بهداشت در حال حاضر 417 هزار پرسنل دارد و حقوقي كه دولت و سازمان مديريت به آن پرداخت مي كند تنها مخارج 270 هزار پرسنل را تامين مي كند بر اين اساس برنامه اي براي توسعه وزارت بهداشت و افزايش پرسنل نداريم. ضمن آنكه اين افزايش پرسنل، تغيير فرهنگ كاري را در پي داشته به گونه اي كه در اداراتي كه با 5 نفر امور به خوبي اداره مي شد، اكنون با 25 نفر ساماندهي نمي شود. 
دكتر هاشمي اظهار داشت: نبايد در خصوص ايثارگران نيز اين اشتباه را تكرار كنيم چرا كه اين افراد با خدا معامله كرده اند و نبايد تمامي خواسته هايشان را مادي كنيم. خواست هاي مادي هرگز تمامي ندارد ضمن آنكه موجب بدآموزي براي نسل بعد از خود نيز مي شود.
وي بر لزوم حفظ هدف اوليه ايثارگري تاكيد كرد و افزود: اين عزيزان با هدفي آسماني با خداوند متعال معامله كرده اند و بايد مراقبت كنيم تا ضمن آنكه به دنبال مطالبات هستيم ناخواسته وسيله و آفتي براي تباه ايثار ديگران و زميني شدنشان و تغييرمسيرشان نشويم.
وزير بهداشت خواستار حضور پررنگ جامعه ايثارگر در بحث خيرين، كمك به مستضعفين و مناطق محروم و حوادث غير مترقبه كشور شد و تصريح كرد: تقريبا به جز بسيج كه به عنوان سازماني مقتدر در حوادث كشور ظاهر مي شود سازمان ديگري وجود ندارد بر اين اساس واحد ايثارگران مي تواند ماموريتهاي جديدي را تعريف نمايد تا تنها مورد مطالبه قرار نگيرد و در عين حال آن روحيه ايثار را نيز در مجموعه زنده نگاه دارد.
دكتر هاشمي در پايان با بيان اينكه اجراي سليقه اي قوانين ايثارگران خود موجب تبعيض مي شود افزود: قطعا اجراي قوانين به شيوه اي متحد موجب وحدت رويه در دانشگاه ها و رفع ناراحتي و تبعيض ها خواهد شد. بر اين اساس اگر چه با نگاه مادي به ايثارگران مخالفم اما بايد در رفع مشكلات و تسهيل شرايط آنها اقدام نماييم.

خبر قبلی - خبر بعدی صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز


سایر خبرها
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ ۱۲:۴۰:۰۰ - مدیر شبکه بهداشت درمان شهرستان اسلامشهر ، مدیر دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه و مدیر دفتر امور ایثارگران به همراه کارشناسان دفتر امور ایثارگران به دیدار خانواده معزز شهیدخورسند فرد محمودآباد رفتند.
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۵:۲۷:۰۵ - سالگرد یوم الله 22 بهمن گرامی باد
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۰:۲۰:۰۰ - دیدار مشاور ، مدیر و کارشناسان دفتر امور ایثارگران با خانواده شهید والامقام دوران انقلاب اسلامی حبیب سیف
۱۳۹۶/۱۱/۱۶ ۱۵:۴۳:۵۱ - جلسه مشترک کمیته ورزشی و سرپرستان تیم های ورزشی ایثارگران برگزار شد
۱۳۹۶/۱۱/۱۴ ۱۴:۲۰:۰۰ - بازدید رایگان از موزه انقلاب اسلامی در ایام دهه فجر

 

وبساز : منصور سرلک

شماره تماس : 09127769108