آدرس : خیابان طالقانی نبش غذادارو  -    تلفن تماس : 66475055

 • Cougar

  متن تصویر

 • Lions

  متن تصویر

 • Snowalker

  متن تصویر

 • Howling

  متن تصویر

 • Sunbathing

  متن تصویر

یک لرن مرجع تخخصی وبلاگ نویسان
همسر شهيد علي محمدي، در ديدار شماري از همكاران دانشگاه، حضرت زينب را الگوي خود در صبر و مقاومت خواند - اخبار عمومی - اخبار : ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی تهران
اطلاعیه
داوطلبین گرامی لطفا قبل از طرح سوال جدید سوالات موجود در آرشیو سوالات را با دقت مطالعه نمایید زیرا به سوالات تکراری پاسخ داده نمیشود.
اخبار عمومی : همسر شهيد علي محمدي، در ديدار شماري از همكاران دانشگاه، حضرت زينب را الگوي خود در صبر و مقاومت خواند
فرستنده مهمان در تاريخ ۱۳۹۲/۱۲/۲۵ ۱۴:۴۰:۰۰ (1530 بار خوانده شده)

همسر شهيد غلامحسين علي محمدي كه دو فرزند دخترش از كارمندان دانشگاه هستند وقتي به ياد مي‌آورد كه حضرت زينب چگونه در مصيبت‌هاي كربلا صبر پيشه مي‌كند تصميم مي‌گيرد در غم از دست دادن همسرش بي‌تابي نكندhttp://publicrelations.tums.ac.ir/images/gallery/gyyuuu%20(6)_resize.JPG.شامگاه شنبه 24 اسفند 92 و در آستانه سال نو، دكتر گتميري، عضو هيات رييسه و مدير روابط عمومي دانشگاه، دكتر مقيمي، مدير دفتر ايثارگران و دكتر سادات ابراهيمي، مسئول پرديس بين الملل دانشكده داروسازي به ديدار خانواده شهيد غلامحسين علي محمدي مي‌روند.
شهيد غلامحسين علي محمدي در تاريخ 30 /11 /64  در سن 44 سالگي در عمليات فاو  به شهادت مي‌رسد. از او 5 فرزند به يادگار مي ماند؛ 2 پسر و 3 دختر كه از قضا دو دختر اين شهيد بزرگوار در دانشگاه علوم پزشكي تهران به خدمت مشغول هستند يكي در واحد نظارت بر درمان شبكه بهداشت و درمان ري و ديگري در پرديس بين االملل دانشكده داروسازي.
همسر شهيد و خانواده او به گرمي از ميهمانان پذيرايي مي كنند و چيزي كم نمي گذارند؛ همسر شهيد؛ بسيار خوش صحبت و صميمي است و دقايقي را هم با دكتر سادات ابراهيمي به زبان آذري گفت و گو مي‌كند.
دكتر گتميري سر صحبت را باز مي‌كند مي‌گويد امروز روز شهادت حضرت فاطمه (س) است و توفيقي مضاعف نصيب ما شد كه امشب خدمت يك خانواده شهيد رسيديم. دانشگاه ما در همه دوره‌ها به خانواده شهدا توجه داشته اما در دوره جديد در وزارتخانه و در دانشگاه احترام مضاعفي به شهدا و خانواده شهدا قائل هستند و ما حامل پيام احترام، ادب و ارادت رييس دانشگاه و هيات رييسه دانشگاه به شما هستيم.
دكتر مقيمي از اوضاع و احوال خانواده مي پرسد؛ مادر خانواده مي‌گويد من 18 ساله بودم كه با شهيد علي محمدي كه 22 سال داشت ازدواج كردم و حاصل اين ازدواج پنج فرزند است. دو دخترم در دانشگاه كار مي كنند يك دخترم خانه‌دار است؛ يك فرزند پسرم در بانك و فرزند پسر ديگرم در شهروند خدمت مي كنندhttp://publicrelations.tums.ac.ir/images/gallery/gyyuuu%20(6)_resize.JPG.
همه به لطف تلاش اين مادر نمونه سر و سامان گرفته اند اما اين كار، كار خيلي ساده اي نبوده است.
همسر شهيد تاكيد مي‌كند كه بزرگ كردن فرزندان پس از شهادت همسرش كار سختي بوده است. مي‌گويد ما 23 سال با هم زندگي كرديم؛ همسرم بسيار با اخلاق و با ايمان بود و همه در فاميل اذعان مي كنند كه تك بود. سه سال در جبهه بود و من هر وقت كه مي‌گفتم چرا همه مي‌روند و شش ماه بعد برمي‌گردند اما تو مانده اي مي‌گفت آنجا به من نياز است و تا زماني كه جنگ هست من هم بايد باشم اما اگر تو بگويي نرو نمي روم من هم ديدم كه اگر بگويم نرو! شرمنده حضرت زهرا(س) خواهم شد كه فرزندش را در كربلا تقديم كرد.
همسر شهيد اهل زنجان است و با شهيد نسبت فاميلي دارد. مي‌گويد بچه‌هاي خوبي دارم و هرگز من را اذيت نكردند. سپس از روزي مي‌گويد كه خبر شهادت همسرش را دادند. وقتي با جنازه شهيد روبرو مي‌شود حالت عجيبي به او دست مي‌دهد؛ شهيد در يك خواب آرام فرو رفته، همسر شهيد خيلي بي‌تاب است اما با خودش مي‌گويد حضرت زينب اين همه سختي ديد پس چرا بي‌تابي كنم وقتي روي شهيد را كنار زدند از خدا خواستم به من صبري دهد تا كنيزي بچه‌هايش را بكنم و خدا صبر داد و مثل آب خنكي كه بر گلوله‌اي آتشين مي ريزند سرد شدم. وقتي به خانه آمدم همه روسري من را بو مي‌كردند زيرا بوي عطر شهيد را به خودش گرفته بود.
نوبت به دخترش مي رسد تا  خوابي را كه در زمان دانشجويي اش در شيراز  ديده تعريف كند مي‌گويد پدرم را ديدم كه گفت من همين جا نزديك تو در خوابگاه 8 هستم و حواسم به تو هست كه برايم جالب بود
كه هنوز به فكر ما هست و به خواب ما مي آيد.
همسر شهيد با مهرباني از ميهمانان مي‌خواهد پذيرايي شوند به ما گفت منزل شهيد است هرچه بخوريد متبرك است.
همسر شهيد هنوز هم با خاطرات شهيد زندگي مي‌كند و تاكيد مي‌كند كه با يادآوري خاطرات او بچه هايش هيچگاه دچار افسردگي و بي‌تابي نشدند و خيلي با روحيه بزرگ شدند.
دكتر مقيمي هم امنيت و آسايش و شرايط فعلي را مديون همين جانفشاني ها و از خودگذشتگي‌ها مي‌داند و مي‌گويد اگر نبود رشادت‌هاي شهدا الان چندين بار كشور ما مورد حمله قرار مي‌گرفت اما كساني بودند كه به دنيا پشت پا زدند و حتي به مطامع اخروي چشم ندوختند و به عشق خداي خود اين مبارزه را انجام دادند بنابراين ما  هرچه هستيم و هرچه داريم مديون همين خون همين شهداست.

خبر قبلی - خبر بعدی صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز


سایر خبرها
۱۳۹۶/۱۱/۳۰ ۸:۵۵:۰۵ - عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام فاطمیه
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ ۱۲:۴۰:۰۰ - مدیر شبکه بهداشت درمان شهرستان اسلامشهر ، مدیر دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه و مدیر دفتر امور ایثارگران به همراه کارشناسان دفتر امور ایثارگران به دیدار خانواده معزز شهیدخورسند فرد محمودآباد رفتند.
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۵:۲۷:۰۵ - سالگرد یوم الله 22 بهمن گرامی باد
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۰:۲۰:۰۰ - دیدار مشاور ، مدیر و کارشناسان دفتر امور ایثارگران با خانواده شهید والامقام دوران انقلاب اسلامی حبیب سیف
۱۳۹۶/۱۱/۱۶ ۱۵:۴۳:۵۱ - جلسه مشترک کمیته ورزشی و سرپرستان تیم های ورزشی ایثارگران برگزار شد

 

وبساز : منصور سرلک

شماره تماس : 09127769108