آدرس : خیابان طالقانی نبش غذادارو  -    تلفن تماس : 66475055

 • Cougar

  متن تصویر

 • Lions

  متن تصویر

 • Snowalker

  متن تصویر

 • Howling

  متن تصویر

 • Sunbathing

  متن تصویر

یک لرن مرجع تخخصی وبلاگ نویسان
ديدار مسئولين دانشگاه با خانواده شهيد الدار نوري پيرنق - اخبار عمومی - اخبار : ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی تهران
اطلاعیه
داوطلبین گرامی لطفا قبل از طرح سوال جدید سوالات موجود در آرشیو سوالات را با دقت مطالعه نمایید زیرا به سوالات تکراری پاسخ داده نمیشود.
اخبار عمومی : ديدار مسئولين دانشگاه با خانواده شهيد الدار نوري پيرنق
فرستنده مهمان در تاريخ ۱۳۹۲/۱۲/۲۷ ۸:۰۰:۰۰ (1466 بار خوانده شده)

به منظور تجليل از مقام شهدا، تعدادي از مسئولين دانشگاه با خانواده شهيد الدار نوري پيرنق ديدار و از آنها تقدير بعمل آوردندhttp://publicrelations.tums.ac.ir/images/gallery/DI33A%20(126)_resize.JPG
شامگاه يك شنبه 25 اسفند 92 و در آستانه سال نو و به منظور تجليل و تكريم از مقام شامخ شهدا، دكتر حاجي محمودي، عضو هيات رييسه و معاون غذا و دارو دانشگاه، دكتر مقيمي، مدير دفتر ايثارگران، دكتر احمدي، مدير واحد برون سپاري معاونت توسعه مديريت و برنامه ريزي منابع دانشگاه و مهندس فتاحي رابط امور ايثارگران معاونت غذا و داروسرکار خانم اسماعیلی مسئول روابط عمومی دفتر ایثارگران  به ديدار خانواده شهيد الدار نوري پيرنق رفتندhttp://publicrelations.tums.ac.ir/images/gallery/DI33A%20(126)_resize.JPG.
بسم الله الرحمن الرحيم
وَالَّذِينَ لا يَعْصُونَ اللَّهَ ما أَمَرَهُمْ،وَيَفْعَلُونَ ما يُؤْمَرُونَ وَالَّذِينَ يَقُولُونَ:سَلامٌ عَلَيْكُمْ بِما صَبَرْتُمْ فَنِعْمَ عُقْبَى الدَّارِ

"هر چه بيشتر از شهيدان نوشته شود حال و هوايمان تلطيف مي گردد". و در اين همه راه هاي گشوده شده در اين روزهاي سخت، به راه صميمي ديروز بهتر مي انديشيم و نزديكي و دوري را تخمين زده ؛ به گزينشي بهتر مي پردازيم و فضاي دلربا تري برايمان جلوه مي كند. آن فضا و صداي معطري كه در دل ياران طنين انداز شد و پيوستگي هاي مادي را گسست و گسست هاي معنوي را زدود و معنا رابه قلوبشان پيوند زد و مقصود را مطلوب كرد و مطرودها را به كنج پرتزاحم دنيا نشاند. و گلرخان پريچهره را به عروجي دور پراند و پرزنان و شادان دور و دور و دور شدند و ما را نگران تا انتهاي آسمان بي كران كه: اي كاش شما هم بندتان گسسته شود و قصدتان به بار نشيند، اي خاك نشينان در فكر معراج!
شهيد الدار نوري پيرنق در آذرماه سال 1365 در عمليات كربلاي 5 در گيلان غرب به درجه رفيع شهادت نائل مي آيد، از وي 9 فرزند (5 دختر و 4 پسر) به يادگار مي ماند؛ كه از قضا يك دختر و يك پسر اين شهيد بزرگوار در دانشگاه علوم پزشكي تهران يكي در معاونت غذا و دارو و ديگري در معاونت توسعه مديريت و برنامه ريزي منابع به ارائه خدمت مشغول هستند. 
همسر شهيد و خانواده او با گرمي و صميميت از ميهمانان پذيرايي مي كنند و چيزي كم نمي گذارند؛ همسر شهيد؛ با زبان شيرين آذري از حضور همكاران دانشگاهي استقبال و براي آنها سلامتي و عاقبت به خيري دعا مي كند.
دكتر احسان مقيمي مدير دفتر ايثارگران دانشگاه علوم پزشكي تهران، با اشاره به اينكه هفته پاياني اسفندماه را به منظور تجليل از شهدا و خانواده شهدا به نام اين عزيزان نامگذاري كرده اند؛ اظهار داشت: خانواده و فرزندان شهدا هميشه بايد مورد تجليل و تقدير قرار بگيرند و اختصاص ايام خاص فقط سمبليك است چرا كه آنچه امروز ما شاهد هستيم حاصل جانفشاني ها و ازخود گذشتگي هاي اين شهدا بوده است و همچنين حاصل صبر و مقاومت و تلاشي است كه خانواده شهدا انجام داده اند.
وي يادآور شد: گفتن اين جمله كه خانواده شهدا صبر كردند هم ساده نيست، چرا كه بدون حضور شهيد زندگي را مدتي ادامه دادند واقعاً سخت است و خانوده دچار مشكلاتي مي شود.
دكتر مقيمي، خاطر نشان كرد: مطمئن هستيم كه همسر شهيد مصاحب و سختيهاي زيادي را تحمل كرده است ولي با چنگ و دندان تلاش كرده است كه از دستاوردهاي شهيد حمايت و حفظ كند.
مدير دفتر ايثارگران دانشگاه، تصريح كرد: به اين منظور خدمت شما رسيديم كه عرض ارادات كنيم كه ما به هيچ وجه يادمان نمي رود كه شهدا چگونه در آن شرايط كه همه دنيا مقابل ما بود مظلومانه و شجاعانه جنگيدند و امنيت اين كشور را بيمه كردند.
در ادامه دكتر مقيمي سر صحبت را باز مي كند و از اوضاع و احوال خانواده مي پرسد؛ كه گل سوره آقازاده همسر شهيد الدار نوري پيرنق با زبان اذري از خصوصيات اخلاقي شهيد سخن ميگويد و از اصرار وي براي رفتن به جبهه گفت. كه البته سعي ميكرده است به خاطر داشتن نه فرزند وي را از رفتن به جبهه منصرف كند ولي شهيد بزرگوار به هيچ نحو قبول نميكرده است و با اصرار اطرافيان وي سه بار به جبهه رفت و يك بار هم شيميايي شده بود كه بار آخر رفت و ديگر برنگشت...
همه فرزندان با توكل به خداوند متعال و به لطف تلاش اين مادر نمونه سر و سامان گرفته اند اما اين كار، كار خيلي ساده اي نبوده است. كه البته فرزندان كار مادر را ستودني و قابل ستايش عنوان كردند چرا كه جاي خالي پدر را هم براي همه فرزندان پر كرده است.
همسر شهيد تاكيد مي‌كند كه بزرگ كردن فرزندان پس از شهادت همسرش كار سختي بوده است. مي‌گويد ما 20 سال با هم زندگي مشترك داشتيم؛ همسرم بسيارمذهبي، با اخلاق و با ايمان بود و اعتقادات قوي داشته و هيچ وقت نمازش ترك نميشده است حتي وقتي به كار كشاورزي مشغول بود و هر طور كه بوده است با مقدار كمي آب وضو ميگرفته و به اقامه نماز مي پرداخته است و به همه در اين خصوص سفارش و تاكيد و هيچ كس را از دست خودش ناراضي و ناراحت نميكرده است. و در زمان جنگ فقط به فكر دفاع از ميهن اسلامي بوده است.
شهيد الدار نوري پيرنق در زمان رفتن به جبهه به همسرش وصيت مي كند كه هر چه از داراييهاي من ميخواهي براي شما، ولي بچه هاي من پيش شما امانت هستند و بايد با درس خواندن با مدارج علمي دست يابند. و بار آخر كه به جبهه بصورت نيروي داوطلبانه و بسيجي اعزام ميشده است در جلوي چشم همه هم روستائيها با توجه به اينكه آخرين فرزندش حدود دو سال سن داشته است سفارش بچه هايش را به همسرش كرده است انگار به وي الهام شده بوده كه براي آخرين بار به جبهه اعزام ميشود.
همسر شهيد با زبان شيرين آذري از ميهمانان مي‌خواهد كه پذيرايي شوند، به ما گفت منزل شهيد است و ديگر يتيم ندارد هرچه بخوريد متبرك است.
گفتني است؛ به پاس تقدير و تشكر از شهيد نوري، از سوي دكتر جعفريان به دو فرزند ايشان كه در دانشگاه علوم پزشكي تهران مشغول به ارائه خدمت هستند لوح سپاس اهداء شد. توضيح اينكه؛ شهيد الدار نوري پيرنق اهل روستاي پيرنق از توانع نير استان اردبيل بوده است كه اين روستا در آن زمان 231 نفر جمعيت داشته است و در فاصله 8 كيلومتري شهرستان نير قرار گرفته و در دوران 8 سال دفاع مقدس 2 شهيد به انقلاب اسلامي تقديم كرده است.

خبر قبلی - خبر بعدی صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز


سایر خبرها
۱۳۹۶/۱۱/۳۰ ۸:۵۵:۰۵ - عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام فاطمیه
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ ۱۲:۴۰:۰۰ - مدیر شبکه بهداشت درمان شهرستان اسلامشهر ، مدیر دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه و مدیر دفتر امور ایثارگران به همراه کارشناسان دفتر امور ایثارگران به دیدار خانواده معزز شهیدخورسند فرد محمودآباد رفتند.
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۵:۲۷:۰۵ - سالگرد یوم الله 22 بهمن گرامی باد
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۰:۲۰:۰۰ - دیدار مشاور ، مدیر و کارشناسان دفتر امور ایثارگران با خانواده شهید والامقام دوران انقلاب اسلامی حبیب سیف
۱۳۹۶/۱۱/۱۶ ۱۵:۴۳:۵۱ - جلسه مشترک کمیته ورزشی و سرپرستان تیم های ورزشی ایثارگران برگزار شد

مصاحبه ها

 

وبساز : منصور سرلک

شماره تماس : 09127769108