آدرس : خیابان طالقانی نبش غذادارو  -    تلفن تماس : 66475055

 • Cougar

  متن تصویر

 • Lions

  متن تصویر

 • Snowalker

  متن تصویر

 • Howling

  متن تصویر

 • Sunbathing

  متن تصویر

یک لرن مرجع تخخصی وبلاگ نویسان
گفتگو با آقای دکتر نوراحمد لطیفی، معاون آموزشی بیمارستان حضرت فاطمه (س) - مصاحبه با ایثارگران - اخبار : ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی تهران
اطلاعیه
داوطلبین گرامی لطفا قبل از طرح سوال جدید سوالات موجود در آرشیو سوالات را با دقت مطالعه نمایید زیرا به سوالات تکراری پاسخ داده نمیشود.
مصاحبه با ایثارگران : گفتگو با آقای دکتر نوراحمد لطیفی، معاون آموزشی بیمارستان حضرت فاطمه (س)
فرستنده منصور سرلک در تاريخ ۱۳۹۱/۱۱/۲۹ ۱۰:۵۰:۰۰ (8360 بار خوانده شده)

روابط عمومی دفتر امور ایثارگران : در گفتگویی صمیمانه با دکتر نور احمد لطیفی، فوق تخصص پلاستیک و ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و معاون آموزشی بیمارستان حضرت فاطمه(س) به بیان خاطرات دوران اسارت و جنگ می نشینیم.آقای دکتر از اینکه وقتتان را به ما دادید سپاسگزارم.

لطفا خودتان را معرفی نمائید؟

نوراحمد لطیفی فرزند محمد حسین و ربابه ، در سال 1330 در محله ی حسین آباد شهر زابل در یک خانواده ی مرفه و مذهبی- سنتی متولد شدم و فرزند چهارم خانواده هستم.

دوران ابتدایی ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان را کجا بوده اید؟

دوره ابتدایی را در مدرسه پهلوی در زاهدان گذراندم، سیکل اول دبیرستان را در دبیرستان شاه رضا و سیکل دوم را در دبیرستان فردوسی در رشته ریاضی که  تمام این دوران شاگرد ممتاز مدرسه بودم.

در کدام دانشگاه تحصیل کرده اید؟

بنده در سال 1349-1348 در رشته پزشکی دانشگاه جندی شاپور اهواز قبول شدم. بعد از اینکه تحصیلاتم در اهواز به اتمام رسید، برای کارورزی بیمارستانی در تهران منتقل شدم و در مرکز آموزشی- درمانی بیمارستان فیروز گر مشغول بکار شدم.

چه فعالیتهای علمی ، پژوهشی ، اجرایی و فرهنگی تا کنون داشته اید؟

تدریس، جراحی عمومی و جراحی ترمیمی و پلاستیک از فعالیتهای آموزشی من هستند و همچنین فعال نمودن مرکز کامپیوتر در دانشگاه علوم پزشکی تهران ر سال 1373، راه اندازی مجتمع آموزشی و درمانی رسول اکرم(ص) سال 1370، راه اندازی مرکز توسعه آموزش دانشگاه علوم پزشکی تهران سال 1370، کمک به راه اندازی مرکز علوم پایه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران سال 1371 و هدایت و کمک در تاسیس رشته های متعدد تخصصی و فوق تخصصی تحصیلات تکمیلی از جمله فعالیتهای علمی بنده هستند.

چگونه دستگیرشدید؟

17 فروردین ماه 1353 در تهران دستگیر شدم، که با واسته ارتباطات پدرم آزاد شدم؛ و برای بار دوم در بهمن ماه 1353 دستگیر و به زندان بردند؛ و همچنین در سال 1356 با اتفاق شهید رجائی به زندان قصرمنتقل شدیم.

وضعیت دوران اسارت چگونه بود؟

وضع بسیاربدی بود و به مدت چهار ماه شکنجه شدم اما همیشه مقاومت می کردم.

در زمانی که در زندان بودید چه کارهایی انجام می دادید؟

برخلاف بسیاری از زندانیان که به مطالعه زبان انگلیسی می پرداختند، به فراگیری ادبیات عرب و تفسیر نهج البلاغه و قرآن می پرداختم، به گونه ای که از فکر ادامه ی تحصیل در رشته ی پزشکی منصرف شدم و آن را از افکار بلند پروازانه ی خود دور می کردم. هم اکنون هم به مطالعه متون دینی و اقتصاد اسلامی می پردازم.

در چه سالی آزاد شدید؟

در 26 دی ماه 1357 با گروهی از زندانیان آزاد شدم.

 

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی چه کردید؟

بعد از اینکه انقلاب اسلامی به پیروزی رسید به تهران بازگشتم و با دوستان زندانیم ارتباط برقرار کردم و با تشکیل سپاه ، ادامه‌ی تحصیل دادم که مدتی را هم در انتقال خون کار می کردم.

وقایع جنگ و حضورتان در جهیه را بیان کنید؟

در سال 1360 به عنوان مدیر کل شورای عالی پزشکی منصوب شدم و پس از چند صباحی، معاونت این وزارت خانه را بر عهده داشتم و از ابتدای جنگ ، علی رغم مسئولیت در وزارت بهداری ، رهسپار میدان جنگ شدم و به درمان مجروحان پرداختم.

چه شد رشته ترمیمی و پلاستیک و سوختگی را انتخاب کردید؟

در گیرودار آن دوران ، به این فکر افتادم تا برای مجروحانی که قطع عضو شده اند و یا آسیب جدی دیده بودند، چاره ای بیندیشم.بنابر این از سال 1363 تا پایان سال 1368 در کنار خدمت و فعالیت های انقلابی به تحصیل در رشته جراحی عمومی و جراحی فوق تخصصی ترمیمی وپلاستیک و سوختگی مشغول شوم.

عوامل پیشرفت شما چیست؟

توکل به خدا، پشت کار، تلاش ، کوشش و اعتقاد به اسلام.

به روز بودن چه تاثیری بر موفقیتهای شما دارد؟

یک دانشگاهی و یک پزشک باید به روز باشد تا به بهترین نحو به جامعه و مردم خدمت کند، من همیشه به روز هستم .

چه رشته ورزشی را دوست دارید؟

شنا و والیبال

در چه سالی ازدواج کردید و چند فرزند دارید؟

یک سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی، با دختری متدین، فعال و مبارز که دبیر فیزیک بود، ازدواج کردم و و دارای سه فرزند می باشم. 

چه کسانی در موفقیت های شما تاکنون نقش بیشتری داشته اند؟

همسر و خانواده ام

بهترین خاطره ای که از دوران جنگ دارید را بیان کنید؟

 همین که می توانستم به مجروحان کمک کنم از بهترین خاطراتم است.

بهترین دوران زندگیتان چه زمانی بوده است؟

بهترین دوران زندگی ام زمانی بود که در زندان بسر می بردم، به این دلیل که در زندان عدالت بود و همه دوستانی که در زندان در کنار من بودن انسانهایی صادق و خوبی بودند.

سخن آخر:آرزوی سلامتی و تندرستی برای همه دارم.

 

لازم بذکر است: دکتر لطیفی، افزون بر فعالیت های متعدد آموزشی و علمی و شرکت در کنگره‌های بزرگ داخلی و خارجی، دارای مقالات بسیار در زمینه‌ی پزشکی است که شماری از آنها در مجلات معتبرعلمی داخل و خارج از کشور منتشر شده است که تعدادی از آنها عبارتند از: مباحث کلیدی در پزشکی مبتنی بر مستندات و شواهد، تعلیم و تربیت در گروه پزشکی  و مجموعه‌ ی مقالات ( که توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشکی ایران سابق به چاپ رسده است) وی در حال حاضر به تدریس و طبابت مشغول است. فروتنی و گشاده رویی دکتر نوراحمد لطیفی، گذشته از همه‌ی ویژگی‌های علمی و انقلابی که از آن‌ها برخوردار است، نخستین ویژگی شخصیتی او است که هر هم نشین و هم سخنی را به خود جذب و شیفته‌ی اخلاقش می کند.

 

 

خبر قبلی - خبر بعدی صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز


سایر خبرها
۱۳۹۶/۱۱/۳۰ ۸:۵۵:۰۵ - عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام فاطمیه
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ ۱۲:۴۰:۰۰ - مدیر شبکه بهداشت درمان شهرستان اسلامشهر ، مدیر دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه و مدیر دفتر امور ایثارگران به همراه کارشناسان دفتر امور ایثارگران به دیدار خانواده معزز شهیدخورسند فرد محمودآباد رفتند.
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۵:۲۷:۰۵ - سالگرد یوم الله 22 بهمن گرامی باد
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۰:۲۰:۰۰ - دیدار مشاور ، مدیر و کارشناسان دفتر امور ایثارگران با خانواده شهید والامقام دوران انقلاب اسلامی حبیب سیف
۱۳۹۶/۱۱/۱۶ ۱۵:۴۳:۵۱ - جلسه مشترک کمیته ورزشی و سرپرستان تیم های ورزشی ایثارگران برگزار شد

 

وبساز : منصور سرلک

شماره تماس : 09127769108