دیدار با ایثارگران دانشکده بهداشت

مدیر دفتر امور ایثارگران، مدیر ستاد دانشجویان شاهد و ایثارگر، معاون مالی دانشکده فن‌آوری نوین، حجت اسلام غفاری معاون دفتر نهاد مقام رهبری در دانشگاه به مناسبت گرامیداشت روز معلمبه مناسبت گرامیداشت روز معلم به همراه کارشناسان دفتر امور ایثارگران با ایثارگران دانشکده بهداشت دیدار کردند.

ابتدا دکتر ساری رئیس دانشکده بهداشت ضمن خیرمقدم به حاضرین در جلسه با گرامیداشت ۱۲ اردیبهشت سالروز شهادت دکتر مرتضی مطهری و روز معلم گفت: رشد و تعالی جامعه به افرادی که آموزش می‌بیند و آموزش می‌دهند وابسته است و پیشرفت چنین جامعه‌ای با دستان پرتوان معلمان میسر است.

وی با قدردانی از زحمات استادان دانشگاه گفت: وجود استادان برجسته که سالیان سال در سنگر علم و دانش افتخار آفریدند و زحمت می‌کشند ستودنی است اساتید ایثارگر ما با رعایت حسن اخلاق نیک و حفظ ارزش‌های اسلامی به‌نظام جمهوری اسلامی و پایبند به شعار دینی از مهم‌ترین اولویت‌های خود دانسته کما این‌که در تمامی حوزه‌های آموزشی و پژوهشی به نحو احسن و با دقت زیاد در انجام دادن کارها نقش سـازنده و مؤثری در دانشگاه داشتند.

وی از مدیر امور ایثارگران خواست که این جلسات تداوم داشته باشد تا در کنار هم بتوانیم مشکلات ایثارگران را مرتفع نماییم.

سپس حجت اسلام دکتر غفاری روز استاد و معلم را به همه‌ اساتید و اعضای هیئت‌علمی دانشگاه تبریک گفت. تفسیری کوتاه از آیه ۲۵۹ سوره بقره در مورد طول عمر امام زمان (عج) به عزرا گفت: چگونه خداوند آن‌ها را زنده می‌کند؟ پس خداوند او را صدسال میراند،‌ سپس او را زنده کرد. گفت چند سال که در این حالت بوده‌ای؟ عزیز گفت: یک روز یا بخشی از یک روز. گفت: تو صدسال در این حالت بوده‌ای. پس نگاه کن به غذا و آب خود که هنوز خراب نشده‌اند و … پس خداوند بر همه‌چیز تواناست. خداوند خلیفه خود را تا هر وقت که بخواهد زنده نگه می‌دارد ایشان خطاب به اساتید فرمود: اگر می‌خواهید دانشجویان ما کارهای بزرگ جامعه را انجام دهند و مسؤولیت پذیری اخلاقی و اجتماعی داشته باشند باید زیرساخت‌های مناسب تربیتی را نیز برای آن‌ها به‌درستی فراهم کنیم.

در ادامه دکتر مقیمی مدیر امور ایثارگران اعیاد شعبانیه و سالگرد شهادت معلم اخلاق استاد مطهری تبریک گفت و گزارش مختصری از فعالیت‌های دفتر امور ایثارگران ارائه داد و از دوستان حاضر در جلسه خواست نقطه نظرات خود را بیان کنند.

در حاشیه این جلسه دکتر نوروزی یکی از اساتید دانشکده بهداشت و عضو کمیته آموزش و پژوهش ایثارگران و مدیر فوق‌برنامه دانشگاه پیرامون فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه به‌خصوص در دانشکده بهداشت تأکید کرد.

وی گفت: رویکردهای برنامه فرهنگی صرفاً نباید محدود به دانشجویان باشد بلکه باید آن را به سمت‌وسوی خانواده‌ها سوق داده شود تلاش شود فعالیت‌های فرهنگی ویژه خانواده‌ها در اولویت کاری خود قرار دهیم و در سال ۹۷ این کار در دانشکده بهداشت شروع شود از پیشنهاد‌های دیگر وی در مورد ارتقاء وضعیت تحصیلی ایثارگران بود.

در پایان نیز به‌رسم یادبود هدایایی از طرف دفتر امور ایثارگران به اساتید و کارکنان تقدیم شد

خبر: اسماعیلی
عکاس: گلمحمدی

 

منصور سرلک

Next Post

جلسه رابطیین ایثارگر دانشگاه برگزار شد

چ مه 16 , 2018
جلسه رابطیین ایثارگر دانشگاه برگزار شد

آمار بازدید

وب ساز : منصور سرلک
Call Now Buttonمشاوره تلفنی کرونا