پانزدهمین جلسه فرهنگی و اطلاع رسانی به منظور تبادل نظر در خصوص برنامه های پیشنهادی هفته دفاع مقدس برگزار شد

 

مدیر امور ایثارگران گفت: واحدهایی که تمایل به بازدید از باغ‌موزه دفاع مقدس دارند می‌تواند با دفتر امور ایثارگران هماهنگی کنند.

به گزارش روابط عمومی دفتر امور ایثارگران این جلسه روز یکشنبه ۲۴ شهریور ۹۸ با حضور دکتر احسان  پورمحمدیان مدیر دانشجویان شاهد ایثارگر، حجت ا لاسلام والمسلمین دکتر ابوالفتح غفاری معاون دفتر نهاد مقام معظم رهبری، دکتر  مسعود خسروانی عضو هئیت علمی دانشکده فن‌آوری نوین، دکتر سید حسین حجازی، دکتر پروین مجدی نسب مدیر طب سنتی معاونت غذا دارو، دکتر محسن پرویز عضو هیئت‌علمی دانشکده پزشکی و دکتر احسان مقیمی مدیر امور ایثارگران برگزار شد.

در ابتدا دکتر مقیمی ضمن عرض خیرمقدم به حاضرین و تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) ویاران باوفایش و ایام تقارن با هفته دفاع مقدس که به‌نوعی برگرفته از فرهنگ عاشورایی امام حسین (علیه السلام) است، به برنامه‌های پیشنهادی دفتر امور ایثارگران در هفته دفاع مقدس اشاره کرد.

وی یادآور شد: عناوین برنامه‌های هفته دفاع مقدس از ۳۱ شهریور با پیام رئیس دانشگاه آغاز سپس مصاحبه با پیشکسوتان ایثارگر دفاع مقدس، ارسال پیام‌های کوتاه به مناسبت هفته دفاع مقدس، برگزاری مسابقات ورزشی در دو رشته تیمی دارت و تنیس روی میز و فراخوان ارسال نامه‌ی شهدا و شب خاطره مشترک با اعضای گردان تخریب لشکر حضرت رسول اکرم (ص) و اعضای هیئت‌علمی، برگزاری نمایشگاه کتاب، توزیع رایگان کتاب در واحدها، بازدید کارکنان دانشگاه از باغ‌موزه دفاع مقدس از برنامه‌های دفتر امور ایثارگران در این هفته است.

در ادامه این نشست دکتر پرویز از اعضای کمیته فرهنگی و اطلاع‌رسانی ایثارگران بااشاره این نکته که برنامه‌های دفتر امور ایثارگران باید مورد پشتیبانی و حمایت نهادی فرهنگی در دانشگاه قرار گیرد.

این عضو هیئت‌علمی دانشگاه در ادامه گفت پیشنهاد می‌شود در هفته دفاع مقدس بین ساعت‌های ۷:۳۰ تا ۸ صبح و ساعت ۳۰: ۱۲ تا ۱۳ کلیپ‌های چنددقیقه‌ای از طریق مانیتورهای واحدهای تابعه پخش شود.

وی تأکید کرد: اگر گزیده‌های وصیت‌نامه شهدا همراه با تصاویر آن‌ها در معرض دید قرار گیرد فضائی معنوی خاصی را برای بیندگان ایجاد خواهد کرد.

معاون دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه گفت: می‌توان با پیشنهاد برنامه‌ریزی برای بازدید از چند خانواده ایثارگر همراه با مسئولان دانشگاه و همچنین مصاحبه با مدیر امور ایثارگران در این روز و بازدید از باغ‌موزه دفاع مقدس و همچنین معرفی کتاب‌هایی که در زمینه های هفته دفاع و انجام مسابقات  کتابخوانی درهفته دفاع مقدس می‌تواند مفید واقع شود.

حجت الاسلام غفاری تأکید کرد: بازدید علمی از مرکز علمی و مشاهده دستاوردهای علمی رمز امید به آینده است و روحیه یا س و ناامیدی را از بین می‌برد و می‌تواند فرصت‌های بالقوه ایجاد کند.

دکتر خسروانی دبیر کمیته فرهنگی و اطلاع‌رسانی ایثارگران گفت: هفته دفاع مقدس فرصت خوبی است که از افراد شاخصی همچون سردار سلیمانی دعوت شود تا در دانشگاه حضور پیدا کند و با تبیین بیانات خود جایگاه شهدای جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم و جایگاه امامت ولایت و نقش ایثارگران در موقعیت کنونی فضای بهتری را برای جوانان دانشجویی که در دانشگاه مشغول به تحصیل هستند فراهم کنند.
مدیر ستاد شاهد ایثارگر تأکید کرد: با مشارکت دفتر نهاد مقام معظم رهبری و بسیج دانشگاه و معاونت فرهنگی می‌شود برنامه‌های فرهنگی دانشگاه را پربارتر کرد.
خبر: زهرا اسماعیلی
عکس: علی گلمحمدی

mahdavifar

Next Post

گفتگوی صمیمی مدیر امور ایثارگران با استاد دکتر امیررضا رکن رئیس دانشکده دندانپزشکی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس

چ سپتامبر 18 , 2019
  خط را ترکاندیم! می‌گوید در دوران دانشجویی، انقلابی در جریان کانکس سازی به پا کرده. امکانات نداشتند و فقط رزمنده‌ها را از دندان‌درد خلاص می‌کردند، اما بعدها کانکس‌های دندان‌پزشکی که با هزار زحمت تجهیز می‌شد به قول امروزی‌ها ترکاند! یک سال هم یک سال است: امیررضا رکن هستم. متولد […]

آمار بازدید

وب ساز : منصور سرلک
Call Now Buttonمشاوره تلفنی کرونا