۲۲بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلام  گرامی باد

می‌دانم، آری می‌دانم؛ آن روز، پنجره‌ها برای آشتی با صبح، نفس تازه کشیدند.

آن روز، خوبی‌ها به صلیب کشیده شده بود و خون از پنجه استعمار چکّه می‌کرد و قفس، تنها جایگاه پرندگان بود؛ چون نغمه آزادی سر داده بودند.

می‌دانم، همان دقایقی که گوش‌ها به ضبط‌صوت چسبیده بودند تا نوای باران را که چکه چکه می‌کرد و پلیدی‌ها را می‌شست، بشنوند.

چه شوری داشت، چه بلوایی شده بود و چه غوغایی می‌کرد؛ تکاپوی خفته که بیدار شده بود و دستانی که زانوی غم بغل گرفته بودند؛ حالا مشت شده بود.

تند تند ورق بود که بر سینه دیوار می‌چسبید: «آزادی…»؛ و بطری بود که بمب می‌شد و حالا «شاهِ معکوسِ» روی دیوارها، تمام حشمت ۲۵۰۰ ساله را زمین می‌ریخت.

آن روز کودک بود که رهِ مردان خدا می‌پیمود و یک‌شبه مرد می‌شد؛ مردی که در کوچه‌پس‌کوچه‌های شهر، نوک سلاح‌ها در انتظار سینه پرتپشش کمین کرده بود.

پیرزن کنج حلبی‌آباد، دیگر از شاه سخن نمی‌گفت، سراغ از «آقا» می‌گرفت. می‌دانم؛ آری خوب می‌دانم شهدا، کف خیابان نماندند؛ دستانی آن‌ها را بالا برد؛ اصلاً شهدا هیچ‌وقت زمین نمی‌مانند.

و می‌دانم، حالا پس از چهل‌ویک سال از آن روزها، سیب معطر آزادی در دست من است، من دانه سیب خواهم کاشت و درختی از نوخواهم رویاند.

آه، من تو را گم نخواهم کرد، «من همان دبستانی‌ای هستم که به من چشم امید بسته بودی.» من تو را گم نخواهم کرد هرگز، هرگز!

 

 

mahdavifar

Next Post

رابطین شبکه بهداشت و درمان

د فوریه 10 , 2020
آقای عبدالله میر اسماعیلی رابط شبکه بهداشت و درمان جنوب فوق لیسانس جانباز تلفن ۶۶۹۵۷۲۴۵ samiresmaely@yahoo.com خانم حمیده شفاهی رابط شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر فوق لیسانس فرزند شهید  تلفن ۵۱۰۸۱۱۲۷ hamideh.shefaei@gmail.com خانم سهیلا پناهی رابط شبکه بهداشت و درمان شهر ری فوق لیسانس فرزند شهید تلفن ۳۳۷۲۸۷۹۰ soheila.panahi@yahoo.com

آمار بازدید

وب ساز : منصور سرلک
Call Now Buttonمشاوره تلفنی کرونا